Aspirante optimiste>20 ani(27)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Nebunica si Ysa26, bun venit in "clubul nostru" si i-a vedeti...sa nu stati prea mult...

Mirella26, felicitari si gandeste pozitiv; autosugestia te influenteaza si e bine pt toti sa fii optimista..DD are grija si vei avea bebei frumosi..Daca ai avut gemeni...ia vezi...un "3 in 1"...cine stie! Glumesc! Sa dea DD sa simtim toate cat mai curand bucuria de care esti cuprinsa tu!!

Printeza roz - nu cred ca am vreun chist; in februarie '06 am facut o operatie cu laser pe col; erau leziuni de la o colpita mai veche; am fost la control in aug '06 si totul e f bine! In rest nu am nimic! Am facut ecograf si e totul ok!
Eu tind sa cred ca e din cauza sresului si a dorintei f mari de a avea un bebe! Prietena mea a ramas dupa o pauza de 3 luni la anticonceptionale (pe care le incepuse in urma cu 4 ani, cu pauze de 1 luna la 1 an) si acum are un baiat frumos.. a nascut in ziua de Craciun!

Ma gandeam sa fac un test "barza" dar nu e prea devreme? cam dupa cat timp de la ovulatie(cand cred eu ca am ramas gravi) se confirma o sarcina? ca mie nu mi-a intarziar ciclul, avenit f repede fata de cel precedent, la 18 zile (dar nu e rosu, e ceva maroniu, si e cam de 4 zile)..

Va pupic dulce! Noapte buna!! si... cat mai bun..si cu rost!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Printesa ai o temp f buna, cred k e un samburel la tine in burtica. Despre ovare nu stiu ce sa-ti spun,poate e si asta un semn bun.
Cumnata mea a ramas gravida dupa 13 ani,toti dr spuneau k nu va mai face copii. Acum are 2 baietei,unul de 13 ani si altul de 11 luni (eu sunt moasa lui si sunt f mandra de el).
Cand a ramas cu ultimul, avea dureri de burta si intepaturi la ovare,credea k a racit,nu-i trecea prin minte k ar fi ramas . Cand a vazut k i-a intarziat cm, a facut un test si minune:au aparut II liniute.A stat in luna a saptea o luna de zile in spital,pt k avea colul deschis,dar a meritat, pe 21 ian 2006 a venit pe lume Nicolae Madalin de 4200g, cel mai mare mancacios.
Ti-am spus toate astea k poate si la tine e cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Ysa26, multumesc pentru raspuns, m-ai mai linistit un pic, doar ca ma ginbdesc ca daca te doare cind ramii, poate de doare ca e sarcina cu probleme. Cumnata ta a avut vre-o problema cu sarcina, sau doar durerile de burta la inceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Doar la inceput a avut dureri. Ea a avut probleme cum ti-am spus in luna a saptea. Avea colul deschis,dar pana la urma a fost bine. In rest a avut o sarcina usoara,fara greturi, ameteli,doar manca intr-una si cum ti-am spus are un grasunel sanatos.
Fratele meu si cu ea isi luasera gandul k vor mai avea un copil.
Ce li s-a intamplat lor mi-a dat putere si speranta k intr-o zi voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare fetelor

Vad ca aveti spor la scris nu gluma.
Mai intai sa vad ce ati mai scris si dupa aia raportez si eu desi nu am nimic placut de raportat.
am avut cea mai groaznica zi din viata mea si abia acum mi-am mai revenit cat de cat.
Hai ca citesc si eu mesajele voastre.
Va pupic mult de tot, noilor aspirante le doresc BUN VENIT in clubul aspirantelor, si va rugam nu zaboviti prea mult pe aici, lista e deja lunga.
Hai ca fug sa citesc mesajele...Poate ma mai inveselesc nitzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Dragelor, eu voi fi pe 14 iulie, adica de ziua mea de nastere, nasa la nunta surorii mele. Mi se pare asa...ca un vis frumos....cum ar fi sa fiu si in 33 de saptamini....ar fi super Voi ce ziceti?
Mai, de ce e asa liniste asta seara pe aici? ce faceti voi??
Ca gagi meu e tot in delegatie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fecian, imi pare rau ca esti suparatzica....ce ai patit? (daca nu sint foarte indiscreta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vorbarete mai sunteti......
Fetele noi sunt in listuta....
Mirela esti si tu la gravidute...Doamne cate gravidute am trecut azi pe lista.....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Nu-i bai printeso
M-am certat azi rau de tot cu alesul vietii mele
Toata ziua ne-am certat ca chiorii pe chestii super stupide pna acum de curand cand m-am enervat rau de tot...In fine, pana la urma ne-am calmat si ne-am dat seama ca ne-am certat degeaba.
Adevarul e ca am si visat ceva tare urat aseara si m-am trezit cu fundul in sus. Am visat ca aveam o fetita tare dragalasa si era cam bolnavioara si au venit o armata de asistenti sociali sa imi ia copilul din casa ca munceam prea mult. Inchipuieti ca si acum sunt ofticata pe chestia asta.
Dar o sa imi revin pana la urma, sunt suparata inca pe asistentii sociali . Stiu ca e stupid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by -andreea-

Pt AncaDragoman: nu e rosu, e ceva maroniu, ca zat-ul de cafea...
Ti s-a intamplat si tie?...Mie niciodata pana acum.




daca imi amintesc bine erai in Z18 si atunci nu cred ca este CM.
Este mult sau asa niste pete?
Stii cand ai ovulat?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput