TIROIDECTOMIE TOTALA

TIROIDECTOMIE TOTALA | Autor: nikmi21

Link direct la acest mesaj

Buna!Am 22 de ani( fara 2 luni)si am o mare dilema...si v as ruga daca ma puteti sfatui, informa cu privire la problema mea....: de acum trei ani aproximativ am fost diagnosticata cu Basedow, in DEC 2006 m am internat cu diagnosticul GUSA MICROPOLINODULARA HIPERTIROIDIZATA, s a intervenit operator pe 13 DEC 2006practicandu se TIROIDECTOMIE TOTALA.Evolutia post operatorie este una ffff buna ;si eu si sotul ne dorim tare mult un bebe...baietel de preferinta...si vreau sa aflu orice informatie despre cum as putea avea o sarcina cu evolutie buna, daca trebuie sa mai astpt sau nu,(daca operatia infl cu ceva..)ce ar trebui sa fac....pentru ca ne dorim un bebe cat mai repede....o informare buna si corecta m ar ajuta enorm.astept rasp. dvs!!!!
multumesc!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

NIKMI bine ai venit la DC!

cea mai corecta informatie poate sa-ti dea un medic bun,eventual cel care te-a operat!mult succes si iti doresc ca bebe sa vina cat de repede doresti tu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Nikmi,

Ai nevoie cu siguranta de un endocrinolog f bun. Eventual de unul care se ocupa si de endocrinologie reproductiva.
Din Targoviste nu stiu la cine ai putea merge. Daca ajungi prin Bucuresti iti recomand dr Corina Neamtu pe care o gasesti la Spitalul Parhon sau la Centrul privat Sanador. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

eu am avut diagnosticul tu, dar nu am avut curajul sa ma operez pt k imi era teama sa nu scada sansele de a avea bb.Nu stiu dc am facut bine sau nu, dar dupa multi ani de stradanii(6)visul mi s-a implinit.Am un baietel de 2 sapt si nu mai am nici probleme cu tiroida. cred k sarcina a facut minuni.Imi pare rau k nu iti pot spune cum va fi in cazul tau,, dar niste analize hormonale iti vor arata cum stai.Ceea ce stiu este k tb sa iei medicamente toata sarcina pt a suplini functia tiroidei, dar acestea nu il afecteaza pe bb. Medicul care te-a operat nu ti-a spus nimic despre ce va urma?Multa bafta!

Madalina +Darius Cristian

poze,

Mergi la inceput