FIV 96

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

LA MULTI ANI! sa vi se indeplineasca toata dorintele!!

Betty, au avut deschis la Babes? MAine ar trebui sa ma duc si eu sa-mi refac analiza. Dupa cate stiu eu val. bhcg trebuie sa se dubleze la fiecare 2 zile. Deci valoarea ta a evoluat mult mai bine. Nu stiu ce sa-ti spun, poate ai pe ovar un chist ceva, si ei au crezut ca este sarcina.Oricum o sa refaci echo si o sa vada mai bine.
Eu, dupa reprizele de duminica seara in care am crezut ca mor, acum ma simt bine, nu mai am nici o scurgere, nimic. Acum de abia astept sa refac analiza sa vad cum evolueaza, sper sa creasca, sa nu se opreasca din evolutie, cum s-a mai intamplat la alte fete.
Eu nu am luat aspenter sau alte vitamine ptr. ca nu mi-a dat dna dr. sa iau, si mi-e frica sa iau de capul meu, chiar daca data trecuta cand am mai ramas, inainte sa stiu ca e extrauterina, incepusem sa iau Materna. Tot ce iau acum este utrogestan, acid folic si preventiv no-spa.

Daca cumva stii daca au deschis la Babes maine, adica pe 2 dec. (astazi), da-mi si mie de stire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Tuturor, anul 2007 sa va aduca copilul dorit si sa dati uitarii tot chinul anilor trecuti.

TEODORAN, de ce nu suni tu sa afli programul?
Uite lista cu laboratoare si din linkuri extragi nr. de tel din sectiunea CONTACT
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90034

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Teodoran este deschis azi. Si mie mi-au dat rezultatul in jur de ora 12 si am facut analiza la 10:30. S-au miscat foarte repede.
Si eu cred ca este altceva fata de o sarcina extrauterine ptr ca nu avea cum sa fie ceva de 2 cm in 4 saptamani. Nici macar cel din uter nu este asa de mare. In 4 saptamani si 4 zile se vedea doar sacul embrionar care avea 4 mm, asa ca o sarcina la 2 cm pe ovar din punctul meu de vedere ar cam fi o prostie. Pe de alata parte ce nu imi place este ca nu arata ca un chist ptr ca era vacularizat.
Ioanatugs saru'mana mult. Si eu sper sa fie bine.


betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SI FIE CA ANUL 2007 SA NE ADUCA UN SAU CHIAR DOI FIECAREIA!

Am inceput anul cu multa speranta, credinta in DD si optimism!Peste aproximativ o saptamana ma voi intalni cu dr.T cu care voi face FIV si abia astept sa discutam pe larg si sa facem "planul de bataie",dar mai intai va trebui sa fac analizele pe care mi le va cere.Am sa va tin la curent cu fiecare pas si mai mult ca sigur va voi "asalta" cu intrebari,dar stiu ca ma veti intelege si ma veti ajuta mai ales cele care ati trecut deja printr-o astfel de experienta...Va pe toate si astept sa citesc numai vesti bune pe aici, fiecare reusita ma bucura nespus si ma invadeaza de bucurie pana la lacrimi!Sunt alaturi de voi!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Teodoran aspenterul si thromboass-ul fac parte din categoria spirina cardiaculuio de dozaje mici si care nu fac rau in sarcina evita problemele de coagulare din care cauza se poate opri sarcina in evolutie. Dar cel mai bine este sa mergi la dr si sa faci ce iti spune dr tau.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Teodoraneu zic sa stai cuminte in patut si sa nu-ti mai faci atatea ganduri, nu te ajuta la nimic, decat stresezi BB...

BettyBB tau din uter e bine..ai vazut si la eco si val. BHCg-ului. In legatura cu ce e pe ovar nu stiu ce sa-ti zic, macar ai primit o explicatie de ce ar fi sarcina ectopica???Si eu zic ca poate e chist...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

La multi ani pe 2007!
Va doresc un an plin de rezultate pozitive ci tot atatia bebei sau poate chiar la dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am fost asatzi si am refacut analiza, a iesit val. 862 fata de 242 cat a fost vineri. Sper sa fie bine, important este ca a crescut.
In rest ma simt bine, nu mai am sangerari, nimic, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

LA MULTI ANI PE 2007 SI LA CELE MAI MULTE REUSITE IN ACEST AN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Betty78 ma bucur ca esti bine! Si eu cred ca la ceva de 2 cm pe ovar nu poate fi decat un chist, fie el si vascularizat, iar o sarcina la 4 saptamani, nu poate fi mai mare de cativa milimetri.
Lachione acum am citit in urma si am vazut ca vei fi mamica de gemeni, felicitari iubita!!!
Aniast72 ce mai faci, cum te simti???





Mergi la inceput