Aspirante optimiste>20 ani (24)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Fecian vrei gemeni?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....



Da
Imi doresc doi puisori deodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Fecian. multam de incurajari. sper sa se materializeze si la tine. chiar te gandesti la gemeni? cam greu dar cred ca merita si tie iti tin pumnii. la a cata luna de incercari esti?


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

FFFF frumos .
Si noi la fel

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by AleDutulescu

Fecian. multam de incurajari. sper sa se materializeze si la tine. chiar te gandesti la gemeni? cam greu dar cred ca merita si tie iti tin pumnii. la a cata luna de incercari esti?


Alexandra



cum am zis si mai devreme sunt noua in domeniu, abia de 1 luna am inceput aceasta odisee...
Eu sunt optimista si pot sa astept inca cateva luni pana sa ma impacientez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Asa este nu are rost sa te stresezi de pe acum.Sa incepi sa iei acid folic in fiecare zi,cate o pastiluta.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Anca. Iti tin pumnii. 1 an e marja pe care o dau medicii. nu vreau sa te ingrijorez insa sa stii ca eu sunt optimista. daca vrei, facem intrecere. cine ramane prima. si sa vezi ca merge. eu zic ca speranta moare ultima si Dumnezeu o sa ne dea si noua puiutul (puiutii pentru cei care vor 2 ). ce sa zic? pana acum medicii ce au zis? de ce nu s-a intamplat marele eveniment?


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Asa este nu are rost sa te stresezi de pe acum.Sa incepi sa iei acid folic in fiecare zi,cate o pastiluta.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....



Pentru cat timp?
Si alte vitamine? Sau asta e suficient?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

am inteles ca acidul folic si vit E fac minuni. eu zic ca o sa fim si noi mamici. am prietene care au reusit dupa 2 luni si altele dupa 2 ani. Pur si simplu, fara motiv. eu zic ca BB vine cand vrea el.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Abia dupa un an incep si ei sa isi puna intrebari si sa iti dea analize de facut.Pana acum nu am facut nici o investigatie in afara de o eco transvaginala si acolo exceptand uteru care este aproape retrovers(imi scapa cuvantul acum)nu mai este nici o problema.In ianuarie sau in februarie incepem cu dozarile hormonale si spermograma.
la intrecere ne luam daca vrei dar sigur castigi tu....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acidul folic se i-a tot timpul pana ramai si primele 3 luni de sarcina.Poti sa iei si vit e cae 2 pe zi din Z5 pana in Z15 a CM

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput