Aspirante optimiste >20 ani (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Olim bem o bere Ursus cand vii acasa?Fac cinste ca sunt datoare!Ei daca doar o data pe an papi asa ceva,atunci e bine.Ma gandeam eu ca a fost o exceptie.Doar te-ai intalnit cu mine


NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/E-35p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ramonela draga.uite ca am 20 de ani si am stiut sa imi invatz dragutzul de sot cum sta cu orgasmul la femei.nici eu nu pot sa am orgasm odata cu sotzul meu dar...exista ceva...
asa ca...o data pe sapt merita o cina romantica cu un paharutz de vin rosu(care am auzit ca e tareeeee bun ptr barbatzei)
o lenjerie mai texi asa...
si apoi...de lasat trupurile sa vb ptr noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Olivia, ai mare dreptate! Cineva (un barbat) spunea: o femeie care se simte bine in pielea ei este deosebit de atragatoare!

Nu exist un standard al frumusetii, astea sunt prostii de-ale modei! Sunt fete care arata mai bine plinute si fete care arata mai bine slabute. De fapt, frumos esti cand esti sanatos si te simti bine cu tine, cand exista un acord intre tine si tine. Evident ca nu poti fi sanatos daca esti gras de-a binelea sau slab mort.

Si daca vorbim despre diete, regimurile disociate sunt cele mai bune. O dieta foarte sanatoasa si cu care poti slabi (Anca stie!) este cea pe baza de legume, fructe, salate, fripturi, peste. Pana la pranz se mananca numai fructe si sucuri de fructe, dupa ora 12 se pot manca fripturi cu salate (carne de pui sau de vita), peste si branzeturi. Important este sa elimini mancarurile cu sos, grasimile, dulciurile industriale, sucurile industriale. De asemenea, important este sa nu le amesteci, adica sa nu mananci friptura cu cartofi, sa nu bei lichide in timpul mesei si nici imediat dupa masa, sa nu mananci dulciuri sau fructe dupa masa. Dupa ora 20 nu se mai mananca nimic. Foarte important: sa-ti asiguri cei 2 litri de lichid zilnic din fructe, sucuri naturale si apa. De evitat painea alba, painea integrala este mai sanatoasa.

Va spun asta dupa ce tocmai am concasat niste chipsuri (foaaarte sanatoase...) si niste danette crema cu vanilie si cacao. Ideea e ca as vrea sa mananc sanatos dar nu pot! Asa ca poate reusiti voi!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

recomandarea doctorului meu:avem nevoie de o partida de dragoste luuuungaaa si buuuuunnnaaaa
(ma scuzatzi ca sunt asa mai directa)dar imi place sa spun lucrurilor pe nume si nu pe ocolite

floricele ptr toate dragutzele de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

gabi eu reusesc cu dieta asta,chiar nu mi-e greu deloc.
Dar deocamdata nu mai slabesc,de 2 saptamani stagne si nu stiu ce se intampla...dar nu ma las.....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

buna fetelor! tuturor! duminica am programare la doctor.
prolactina mi-a iesit 610.1 mIU/L < valorile normale sunt intre 25-628>. aproape de maxim, dar mult mai bine fata de data trecuta,cand am avut 1118.1.
Dhea-SO4 am 11.4 umol/L < valoare normala intre 0.9-11.6>.si aici sunt aproape de maxim.
testosteron am 6.54 nmol/L < val normala intre 0.38-4> .aici am peste.
TSH am 3.79 mIU/L < val normala intre 0.35-4.94>. ma incadrez
FSH 6.6 mIU/mL
LH 6.9 mIU/mL
VA ROG MULT DE TOT, CARE VA MAI PRICEPETI LA ANALIZE, SA-MI SPUNETI CUM VI-I SE PAR. PANA DUMINICA STAU CAM INGRIJORATA. CE-I BINE ESTE CA PROLACTINA PARE MULT MAI OK FATA DE DATA TRECUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gabitzule te pricepi sa dai sfaturi,dar vad ca nu le prea pui in practica.ei lasa ,ca nu mananci in fiecare zi chipsuri,nu?Ti-a fost doar pofta

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/E-35p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

cuscra eu nu beau alcool ca nu imi place, cumpara o cola de 2.5, ca tot e in oferta
mai, sa stiti ca ce ziceti cu kilelel si eu cunosc 2-3 cazuri, care au slabit in timpul sarcinii, si era perfect sanatos.
Oricum e important sa te simti bine, dar kilelel in plus echivalent cu probleme de sanatate mai tarziu.Si estetic la fel.Cand ma uit la hainele din dulapuri, si acum ca imi gasesc cu greu ce imi place.Dar trec eu si peste faza asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ramo, sunt foaaarte priceputa in teorie dar practica ma omoara. Eu nu am probleme de greutate, dar alimentatia asta nesanatoasa imi cam irita stomacul. Nu mananc zilnic chipsuri dar mananc zilnic dulciuri industriale.

Poate voi reusiti sa va mobilizati si sa aplicati dieta despre care am scris deoarece este foarte sanatoasa si pregateste organismul pentru o sarcina fara probleme.

Anca, nu te descuraja, mananca in continuare la fel pentru ca rezultatele se vor vedea in timp. Daca adaugi si putin sport, e perfect! In ceea ce priveste greutatea, am vazut in poze ca esti plinuta, nu grasa! Daca deja ai dat 5 kg jos probabil arati foarte bine. Oricum erai o plinutza foarte dragutza!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabi multumesc,buna asta cu "plinuta draguta"...eu asa am fost mereu dar de cand am slabit se vede bine la fund si la picioare.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput