Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

mBuca: Multumesc. Am sa sun sapt. asta. Si eu pot sa spun ca de un an nu ne protejam (de asta zic ca incerc de un an), am avut luni in care nu am stiut care e perioada fertila (vreo 2-3), apoi luni in care nu am avut activitate in perioada fertila, dar si luni in care am identificat ovulatia (cu teste si temperatura) si am si "actionat" si nimic. Si am prietene care in momenutl in care au identificat perioada fertila, au ramas. Sigur ca se poate si ca organismul sa nu fie pregatit sa sustina o sarcina (stiu cazuri). Insa as vrea sa exclud probleme serioase, gen endometrioza, trompe infundate etc.
Si cand ai sunat la ei le-ai spus ca ai vazut un alt gineco inainte sau nu? Ce le-ai spus? Ca eu am sunat la Tulandi asta si am spus ca am vazut un alt dr. gineco inainte si nu m-a trimis la teste si nimic si mi-a zis sa aduc trimitere de la ginecologul respectiv. Nu stiu care sunt sansele ca acest ginecolog sa-mi dea trimitere. Ce analize ai facut pana acum? Ai facut sangele in ziua 3, 14 si 21? Sper sa nu te superi ca te bombardez cu intrebari.
Eu vreau sa ma apuc si de naturiste, dar e greu pana nu am un diagnostic (chiar si acela de infertilitate inexplicabila). Multumesc mult pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata fetele.
De o saptamana am o tuse seaca pe care nu am prea tratato ca am zic ca trece singura,dar nu.
Am luat 2 guri de sirop de tuse ieri si m-am gandit ca poate gasesc ceva mai natural.
Ce imi recomandati?
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Produsul cu Vitex agnus castus de care au scris miki-miki si felicia l-am luat eu 6 luni apoi am facut o pauza de o luna apoi iar 6 luni si nu am vazut nici un efect. Si daca o fi avut vreunul a fost slab. Eu nu l-am vazut. Prolactina e tot usor crescuta (cum a fost si inainte de tratament) iar dr. se incapataneaza sa-mi dea Brocriptina. Iar eu ma incapatanez sa iau inca Vitex (mai am vreo 2 flacoane in stoc).

adimercedes Multumesc pentru vorbele nemaipomenite de la inceputul capitolului.


Tuturor va doresc sa iubiti! Sa-i iubiti pe cei care va sunt alaturi. Sa-i respectati si sa le aratati in fiecare moment cat de mult ii iubiti. Iubiti-i ca si cum maine nu veti mai avea ocazia sa o faceti. Ma refer aici la familiile voastre, la parinti, frati, soti, bunici, prieteni si toti cei care va sunt aproape. Si rugati-va pentru sanatatea lor. S-ar putea sa existe candva o zi in care sa n-o mai puteti face...dintr-un motiv independent de vointa voastra sau a lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Marrina ai luat Vitex Fruit sau alt produs care contine si Vitex Agnus Castus? Este exact cel de site-ul care l-am postat eu pe pag anterioara? Eco de sa turceasca ai facut?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Buna dimineata la toata lumea!

Nu mai avem noutati sau asteptam Mos Craciun?
Idaira, lasa canita asa...mai tarziu cand vei legana BB-ul iti vei aminti cu drag vazand micile pete...

Kiddo, eu dupa ce termin cele 3 luni de tratamentul Liviei, aproximativ integral (7 ianuarie, probabil cu o saptamana de prelungiri de BU, caci ramasesem fara) fac o pauza de 2-3 luni. In a 2 a luna, martie imi fac dosajul hormonal (Z3, Z14, Z21) si o alta eco intravaginala. Daca dupa ce am prestat in toate perioadele posibile (acum suntem in pauza) va mai trebui sa stimulez ceva, atunci voi lua MACA si laptisor de matca/polen, in principal. Combinatia o voi vedea mai tarziu. Asa ma gandesc eu acum.

E cineva in contact cu Livia? Macar sa-i facem urari de bine daca nu mai raspunde...

Pa! Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Ancadragoman-intra aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89406&whichpage=1 -am postat cateva trat.naturiste pt.dureri de gat si tuse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ancuca multumesc mult

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Moni-unde esti?ce-ai mai facut?vine mosul cu BB la tine?ce zi esti?
La mine nu sunt sanse luna asta.In Z14 s-a instalat CM,asa ca...trebuie sa mai astept.
Madalina-
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

miki-miki Am luat (si mai iau)exact produsul de pe site-ul al carui link l-ai dat: Vitex fruit. Acum vreo luna l-am vazut si in magazinele naturiste de la noi. E mai scump decat de unde l-am procurat eu. Mult mai scump. L-am luat cu vreo 4 dolari flaconul de 100 capsule. Eco de sa turceasca nu am facut. Nimeni nu mi-a recomandat. La o prolactina usor marita..... doar stresul poate fi cauza. Si sunt o persoana agitata de felul meu. Doar ca speram ca Vitexul sa o tina sub control.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

miki & adimercedes - va multumesc fooarte mult pentru sfaturi; voi tine cont de ele
Insa mai am cateva nelamuriri.
Eu iau utrogestan pentu a avea un CM regulat (datorat lipsei de progesteron): fara el nu se poate- am renuntat la el o perioada si nimk
Acum am inceput sa-l iau din nou pt ca sunt la Z60

Oare are vreo importanta daca iau si utrogestanul si tratamentul din plante??
In timpul CM trebuie sa iau tratamentul din plante?

Multumesc frumos,
Elena

PS - pt cele care fac tratament cu maca-innovat. ar fi bine sa va procurati pt perioda urmatoare : cei de la innov. nu vor mai aduce cateva luni acest produs in Rom (lucrez in domeniu)

Mergi la inceput