Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna dimineata!
Cine prinde barza azi? Pe unde trece? Poate sunt si eu pe faza sa o ating macar....
Pupici la fetite si burtite


si pentru viitoarele mamite


mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaonyx spune:

Anca, sunt cam in a doua sau a treia zi de intarziere. Mi-e frica sa ma bucur deocamdata pentru ca linia a doua e palida-palida. Am citit pe site-ul celor de la sure check ca daca se intampla treaba asta, testul ar trebui repetat la 48 de ore. Pe DC am citit si ca rezultatul poate fi fals-pozitiv daca ai ovare polichistice. Sper sa reusesc sa ma calmez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana stai linistita si repeta testul peste 2 zile,dar cel mai bine mergi si fa un test de sange,se face in orice moment al zilei.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Oana, al doilea test cu liniutza palida e de bineeee!!!
Fa beta-hcg din sange, este important sa faci dozarea asta si mai bine la Victor Babes decat la Synevo.
Oricum, eu cred ca e asa ca te felicit si iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos!!!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Oana, eu te sfatuiesc sa cauti la alta farmacie un teste Clear Blue, ptr ca asta depisteaza o eventuala sarcina inainte cu 4 zile de data la care ar trebui sa vina uratzii. Cum tu esti deja in intarziere n-ar trebui decat sa apara un + mare si frumos. Iti tin pumnii. Aaaaa si testul se poate face in orice moment al zilei asa ca nu va trebui sa mai astepti pana maine dimineata. Haide, du-te si ia un Clear Blue!
Pana atunci iti tin pumnii, desi sunt convinsa ca e bebe.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Elara, e bine ca ne urmaresti din umbra, in felul asta vei avea temele facute atunci cand te apuci serios de operatiunea .
Sper ca pana atunci sa punem noi mana pe barzutza si sa o trimitem si la tine ca sa fim mai sigure.
Pupici.



Nana, aspiranta la titlul de mamica!
In asteptarea lui !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pmihaela spune:

Felicitari noilor gravidute, asa da cadou de sarbatori...
Eu nu am mai scris de ceva timp pt. ca am luat un pic de pauza daca se poate spune asa, adica n-am mai facut inseminari, sotul fiind acum mai vizat. Eu am facut analizele alea infectioase, hormonalele si papanicolau, toate au iesit bine.
Eu am un ciclu f. regulat, la 28 de zile. Numai ca acum mi-a intarziat 5 zile. Am facut de dimineata un test ozone, care a iesit negativ. A fost o secretie putin mai colorata, un bej asa ceva acum vreo 2 ore, dar tot nu vine. Nu stiu ce sa mai fac, credeti ca e posibil totusi sa fie bebe? Sa mai fac un test? Imi doresc tare mult sa fie bebe dar nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Miha eu sper sa fie bb si nu o dereglare.
Cel mai bine este sa iti faci testul de sange ,este cel mai concludent.
Pupici si sa auzim de bb

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

He,he... Ancutz, vad c-ai invatat lectia...

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabitule tu stii ca omul din greseli invata si prin ce am trecut eu atunci.....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput