** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ROANDRE FELICITARI IUBITA!! Bine ai venit pe lume ROBERT-ANDREI !!! Bravo mamico, ce bebe mare ai??? Ma bucur ca ai nascut repede si usor!! si FELICITARI inca o data!!

Am fost azi la pranz la Elias, la dr. Tutunaru si mi-a facut o eco si se pare ca am un polip pe uter ce trebuie operat si el i-mi da sangerarile acelea. Stiam eu ca ceva nu e in regula de cand mi-a intarziat menstra atatea zile. Pentru ca timp de 20 ani am avut o menstruatie ceas de 28 zile si niciodata nu mi-a venit mai tarziu de 29 zile, mai devreme mi-a venit chiar si in z22, dar in z32 niciodata. Iar de cand a venit, nu s-a mai oprit decat ptr. cateva zile, ca apoi sa curga iar. Stiti ce mi-a spus Tutunaru???:"sangerezi mult, esti ametita??" Si i-am raspuns ca sangerez, nu mult dar continuu si foarte rosu si ca am ameteli. Iar el m-a intrebat daca rezist cu sangerarile astea o luna, pentru ca acum are programari la histeroscopii pina pe 15 febr. si nu poate sa ma opereze acum. Sa rezist pina cand??? Pina cad pe strada??? Ca sunt alba ca varul la fata si am ameteli, de am condus azi ca o teleghidata de la Elias pina acasa. Nu stiu ce sa fac ca nu ma simt bine deloc si chiar nu stiu daca pot astepta o luna de zile. Daca se mareste polipul acela??? Habar nu am de la ce se poate forma polip pe uter, oare de la faptul ca am luat aspirina, cate una pe zi, in ultimul timp??? Oare de la atate naturiste??? Nu mai stiu ce sa cred!!
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Gina,de ce nu faci un test de sange????

Eliana,pupam bebei din burtic si ne rugam sa fie cumintei acolo inca 6-7 saptamani!!!!
Bebe Robert-Andrei,bun venit pe lume si sa-ti fie viata frumoasa,pui mic!Roandre,refacere rapida si.....sa ne arati si noua pozici cu puiul mic,te rog!Sa-ti traiasca feciorul si sa-ti fie de ajutor si motiv de bucurie toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Delia21

Gina,de ce nu faci un test de sange????


Delia21,astept zilele acestea CM iar daca n-o sa vina sigur, am sa fac un test de sange. Te

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Roandre felicitari!!! Sa iti traiasca minunea scumpa, sa fie sanatos si fericit in viata! Tu sa te refaci rapid ca ai nevoie de forte pentru doi pui dragalasi, sa ai laptic bun si bebe mancacios. A, si cat mai putine colici, daca se poate deloc!

Gina, eu parca tot mai sper ca ne dai vestea cea mare... Am facut si eu teste de la 1st response da parca nu m-au convins, tot Clear Blue facut in ziua cand trebuias a vina CM mi s-a parut cel mai bun. Da poate ma insel. Pupici si, indiferent ce va fi, ma bucur ca esti optimista si gata de lupta.:-)

Simo, ce face bebe mic din burtic? Tu cum te simti?

Ioana eu am ramas masca citind mesajul tau. Adica inteleg si problemele doctorului dar cu tine cum ramane???... tu ce i-ai spus? ca incerci sa rezisti??? Pupici si sa te ajute Dumnezeu sa rezolvi repede problema asta.

Fetelor eu cred ca din cauza stresului am o perioada tare proasta, si nu ma refer la starea de spirit ci la faptul ca am dureri mari ca la ciclu da fara sa am ciclu. Bine, nici nu trebuia sa vina inca, deci asta n-ar fi o problema, da de ce m-o durea asa rau? Si nici nu mi-am dat seama prea bine cand a fost ovulatia, ca secretia e tare ciudata de mai mult de o saptamana, e oarecum gelatinoasa, da parca nu chiar ca la ovulatie. Ma scuzati de detalii, da poate va prindeti voi ce ar putea fi, nu stiu daca sa ma duc la doctor, n-as vrea sa ma duc degeaba. Imi mai e si greata uneori cam rau, da ma gandesc ca poate de la niste vitamine pe care am inceput sa le iau. Pupici la toate. Roandre, mi-ai daruit o mare bucurie azi! Cand ma gandesc ca acum vre-un an ziceai ca nici o sansa de bebe2...

Daiopri tinem pumnii pe luna asta. Nu fi dezamagita, stiai ca nu-s prea multe sanse, nu erai prea hotarata, poate e mai bine asa. Luna asta, la treaba!! Pupici

Pupici la toate

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Buna fetelor aspirante,
Sper ca imi dati voie sa ma inscriu si eu pe lista voastra pt ca am muncit la greu sapt ce a trecut pt "bebe".Azi nu mai am rabdare si fug cred sa-mi i-au un test de sarcina:)Sper sa fie cu II liniute.
V-am pupat pe toate
Bogdan 7 ani

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Robert Andrei bine ai venit!
Roandre felicitari si refacere rapida!Te asteptam cu drag sa ne dai detalii si sa ne arati poze!

Ioana scumpa mea polipul ala nu s-a facut din cauza aspirinei si nici din cauza naturistelor.Cred ca mai degraba din cauza unor dereglari hormonale aparute in timp.Nu vreau sa te supar dar in cazul asta Tutunaru a fost nesimtit(ca sa ma exprim frumos).E un caz destul de nasol si el mai vrea sa astepti o luna?!Din tot sufletul te sfatuiesc sa cauti alt doctor ca doar nu e el singurul doctor priceput.Fa repede ceva pana nu ajungi lesinata pe strada.E in joc sanatatea ta.Daca nu intelege ca o hemoragie e o URGENTA atunci ma indoiesc de profesionalismul lui Tutunarul in cazul tau.

Irinel ciudate manifestari ai.Eu cred ca in ultimul an ai fost supusa la niste stresuri mari si poate ai nevoie acum de putina liniste si odihna.Nu ar fi rau sa faci niste analize si hormonale si de celellalte ca sa vezi totusi cum stai.Si eu iau vitamine si am observat, de cand le iau, ca am dureri ca la ciclu si in afara lui.Sanatate multa!

Ladymina bun venit si asteptam o veste pozitiva!

Sim tu cum mai esti?



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mihaela draga mea draga, mi-au dat lacrimile cand am citit ca ai nascut. Sa-ti dea Domnul sa ai un copil sanatos si sa-ti aduca numai bucurii! Sa fie un copil bun si iubit, iar pe voi sa va faca cei mai mandri parinti! Sunt tare fericita pentru tine si ma bucur enorm ca o sa avem copilasi nascuti atat de aproape. Va imbratisez cu drag pe amandoi si va asteptam cu drag acasa.

Sa stiti ca n-am rezistat si am sunat-o deja pe Mami Mihaela. Tare mi-e drag sa va spun ca am auzit un om fericit, o mamica plina de bucurie si speranta, o mamica implinita. O sa o las chiar pe ea sa va spuna povestea nasterii, pentru ca asa mi se pare drept, eu o sa va spun doar ca acum se simte mai bine si cand am inchis telefonul isi tinea puiul in brate.

Doamne cata bucurie iti poate aduce un pui de om! Te face sa renasti si sa simti ca viata are un sens. Va doresc din tot sufletul sa simtiti toate aceasta bucurie si sa va binecuvanteze Dumnezeu cu puiuti sanatosi!

Eu, sau mai bine zis, noi suntem asa cum ne stiti...tot impreuna, iar peste vreo 2 zile implinim 40 de saptamani. Asteptam cu incredere si bucurie ziua intalnirii.

Va doresc o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Felicitari mami Mihaela si bun venit printre noiRobert Andrei


Si se pare ca urmeaza Sim, asa ca...

HAI SIM
HAI SIM
HAI SIM



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Felicitari Mihaela si pupici lui bebe Robert Andrei! Sa fie sanatos si mancacios si norocos! Tare sunt curioasa de reactia Alexiei cand l-a vazut, abia astept sa ne arati poze cu amandoi copiii tai. Te pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Felicitari, Roandre.Sa-ti traiasca ingerasul si DD sa-ti dea putere sa-l cresti usor.Refacere rapida!
Bun venit, Ladymina.De cand incerci?
Pup toate fetele

Mergi la inceput