** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

of, Doamne!
chiar ieri m-am uitat la pozele cu fetita aia superba!
nu se poate!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





un minut din timpul vostru inseamna o VIATA pentru ei !!! nu UITATI forumul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

Irinel, Dumnezeu sa o odihneasca. Multa putere va doresc sa treceti peste aceasta grea incercare.

biscu 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Irinel of,... Doamne...nici nu stiu ce sa zic, eu par atat de mica pe langa taria ta de caracter si pe langa sufletul tau mare! Dumnezeu s-o odihneasca pe Mariuca cea frumoasa! Sa va dea Dumnezeu puterea de a merge mai departe!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

mami Irinel, sunt si eu alaturi de voi cu sufletul si toate gandurile mele bune! Nu voi plange pt Mariuca asa cum ne-ai rugat pt ca poate ii e mai bine acolo unde e acum si o sa va vegheze permanent!
Stiu ca esti o persoana puternica si ca vei depasi acest moment si ca te vei bucura de Mariuca in continuare...chiar dc acum e ingeras!
Te asteptam cu drag oricand ai nevoie sa vorbesti cu cineva!


Mihaela (32+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Feteleeee,vad ca m-ati trecut gravidutza.
Sunt in 7 saptamani,am vazut pe bb si inimioara si sper sa nu am probleme la sarcina asta.
Va pup si mai scriu cum ma mai lasa putin greturile

Samurai-lady si bb Ken

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Irinel te rog,iarta-ma, eu nu pot sa nu pling.Ma gindesc foarte mult la voi si sa fiti puternici ca pina acum.Nu cred ca o sa pot uita vreodata ceea ce am citit despre ingerasul vostru in toate aceste luni.Poate ca CINEVA SUS a dorit sa o ia pe micuta Maria ACOLO cind i-a privit suferinta.Voi sinteti niste parinti extraordinari si dificultatile prin care ati trecut si treceti dovedesc ca aveti o putere foarte mare de a merge mai departe.
Ma pentru familia voastra in aceste momente foarte dureroase.

Mariana 29+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dragi aspirante, dragi,

VA multumesc mult pentru toti ce ati spus si ati simtit alaturi de noi. Am postat un mesaj la generale, il voi posta si aici din lipsa de timp

Dragele mele, eu si George va multumim din suflet pentru cuvintele si simtirile voastre frumoase. Nu stiu ce as putea sa va scriu acum. E cumplit pentru o mama sa stea langa copilul ei asteptand sa moara. E aproape la fel de cumplit sa il lase singur in recele pamant, sa vina acasa, o casa care fara zambetul si gangurelile copilului drag pare asa de goala... V-am scris sa nu plangeti pentru ea pentru ca a avut parte de multa suferinta, acum e fericita, in pace si fara dureri, se joaca poate cu alti ingerasi ca ea. Cand plang, o fac pentru mine, pentru George, pentru Danut si pentru toata durerea ei de pe acest pamant.

Si eu cred ca micuta ei viata nu a fost intamplatoare, a atins vietile multor oameni, ne-a ajutat prin suferinta ei sa ne rugam, sa fim mai aproape de Dumnezeu. Si daca El a hotarat sa o ia si nu a facut o minune, nu inseamna ca nu putea. Planurile Lui pentru ea au fost altele. Noua ne pare rau, o voiam cu noi, ne-a luminat viata si amintirea ei ne-o va lumina intotdeauna. Numai ca noi suntem oameni si ne gandim mult la existenta noastra aici pe pamant care e doar un pas marunt spre cea lipsita de durere si eterna.

A fost un copil extrem de zambitor si prietenos in ciuda suferintelor ei zilnice. (asta daca nu se intampla sa ai un stetoscop sau un acusor in maini, atunci nu te puteai atinge de ea fara sa protesteze, avea si multa personalitate, au spus-o toti cei care ne-au ajutat in ingrijirea ei). Ii placeau plimbarile lungi, bratele inalte ale lui tati, zbenguiala neobosita a fratelui si pupicurile parintilor si ale papusilor ei. Era in stare sa se opreasca din plans cand o pupam marunt-marunt pe obrajor si imi varam obrazul in obrazul ei. Poate si de-asta ne e atat de greu sa intelegem ca nu o vom mai vedea niciodata aici, pe pamant. Dar pentru ea a fost greu, iar ultimele zile m-au facut sa inteleg ca Dumnezeu o vrea la El, nu vrea ca ea sa mai sufere. Nu credeti ca e nedrept. E drept ca o fiinta atat de mica si nevinovata care a suferit atat sa ajunga direct la fericirea suprema. Dumnezeu putea sa ne-o mai lase cativa ani si noi am fi fost atat de fericiti in egoismul nostru parintesc, dar ea ar fi suferit mai mult.

Nu stiu daca fac bine postand acest mesaj, dar mi-ati fost si imi sunteti aproape si ati indragit-o cu totii pe fata mea scumpa si am simtit ca e drept ca, asa cum voi mi-ati impartasit gandurile si sentimentele voastre sa o fac si eu.

Va imbratisez pe toate


http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si Maria (20 Aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Irinel, sunt alaturi de voi cu gandul si cu sufletul in aceste clipe grele, ma rog lui Dumnezeu sa va dea putere multa sa treceti cu bine peste aceste momente grele.
Dumnezeu sa o odihneasca pe Maria si sa aibe grija de ea in imparatia Lui, acolo unde nu mai exista suferinta, ci numai fericire si liniste si unde speram sa ajungem cu totii dupa ce trecem de aceasta viata materiala, sa ne reintalnim cu cei dragi plecati prea timpuriu dintre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Irinel draga, multumim ca ne-ai impartasit gandurile tale si ma rog la Dumnezeu sa puteti trece peste suferinta si sa mergeti mai departe! Sigur ca ai facut bine postand acele randuri spuse din inima, pentru ca si noi mereu ne gandeam la Mariuca, ce-o mai face! I-ti spun sincer ca eu in optimismul meu nebun am tot sperat la o minune, am sperat ca o sa se opereze si o sa se faca bine, dar se pare ca a fost mult mai grav. Nu a-ti fost deloc egoisti, a-ti vrut pur si simplu ca ea sa traiasca, dar poate asa cum bine ai spus tu : Dumnezeu avea alte planuri pentru ea si fiind un copil f. bun si zambitor l-a vrut acolo sus langa El. Te admir din toata inima pentru taria de caracter si va urez multa sanatate intregii familii si putere de a depasi acest soc! Maria va fi ingerasul iubit de o mare de oameni si desi a trait doar sase luni, a iubit-o multa lume si ne-o vom aminti mereu!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Irinel ma inclin in fata ta pentru putearea cu care ai infruntat aceste ultime 6 luni groaznice dar si minunate.Doare cumplit sa iti vezi copilul suferind dar ma bucur ca Dumnezeu ti-a dat puterea sa intelegi ca e mai bine ca Maria,ingerasul tau scump, sa plece la el ca sa inceteze suferinta.
Dumnezeu sa va aibe in paza lui



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput