sarcina oprita in evolutie la 7 sapt

sarcina oprita in evolutie la 7 sapt | Autor: scamiy

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor !
Am mai scris in urma cu o luna, dar cred ca nu am reusit sa ajung unde trebuia. Acum incerc din nou sa intru in legatura cu voi sa va spun of-ul meu. Am pierdut o sarcina oprita in evolutie la 7 sapt. in data de 16 oct.2006, iar de atunci sper zi de zi sa se repete minunea. Am trecut cu bine de prima menstruatie, am fost la control si am avut ovculatie, dar din pacate in prima luna nu s-a prins si au venit uratii. Astazi sunt in ziua 9 si incep sa prestez, insa nu stiu ce am ca sunt intr-o depresie ciudata. Acesta este motivul pt. care am nevoie de voi !
Va pup si va doresc tuturor cadoul mult visat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

este o experienta traumatizanta sa pierzi o sarcina mult asteptata. la fel am patit si eu, tot la 7 saptamani, si mai era si sarcina FIV. este greu de acceptat, insa prea multe explicatii nu sunt pentru astfel de situatii aparute in trimestrul I. trebuie sa iesi din starea de depresie si sa te gandesti ca exista si pentru tine acea zi minunata cand vine bb, dar trebuie sa ai putere sa o astepti si sa crezi in ea...

bine ai venit la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Buna Tia,
Multumesc pt. primire si pt. cuvintele frumoase, esti o draguta ! Stiu ca o sa vina si ziua mea si a noastra a tuturor, dar mai am cate o zi cum este acesta in care nu ma recunosc si nimeni nu ma intelege inafara de voi cele care ati trecut prin situatii asemanatoare. Spune-mi cand ai timp despre tine.

Te pup si iti doresc tot ceea ce-mi doresc si mie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Iubita imi pare rau ptr pierderea suferita si noi suntem alaturi de tine.
Intra la "Durerea unei pierderi de sarcina" sau la"Aspirante optimiste" si acolo sigu o sa geseti sprijinul de care ai nevoie.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

scamiy imi pare tare rau!Suntem multe fete care au trecut prin aceasta durere si care intelegem perfect ceea ce simti acum.Intra la "Durerea unei pierderi de sarcina!"

Edit:Acum am vazut ca acelasi lucru ti l-a zis si Anca,am scris in acelasi timp.



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

scamiy, dupa 3 ani de incercari si esecuri la noi a venit ziua cea mare, n-am s-o uit niciodata. Alexandru are acum 1 an si 5 luni si este minunea noastra. desi mai aveam si momente proaste, stiam ca va veni acea zi.. aceasta credinta m-a facut sa incerc si cand nu mai aveam nici un motiv si exact atunci s-a intamplat. sa nu renunti, nici macar o data..

iti doresc din suflet sa ti se implineasaca visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Stiu cat de mare este durerea....sper sa treci peste asta si Mosu' sa iti aduca cel mai frumos bb din lume.multi pupici si sanatate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cum spuneau si colegutele mele, anca si mirela, intra la durerea unei pierderi de sarcini, si vei vedea ca din pacate nu esti singura, avem chiar o lista pe prima pagina, unele dintre noi sint din nou insarcinate, asta-ti va da speranta, si alte fete minunate sint in asteptari ca si tine, intra si vorbeste cu noi acolo, iti vom face asteptarea mai usoara. eu, am pierdut in iulie o sarcina la 12 saptamini, am asteptat 2 cicluri si am ramas din prima incercare, la fel a fost si cu primul, asa ca ma agat de speranta ca acuma este si va fi bine. capul sus, mult noroc, si rabdare daca intr-un an nu ramii pe cale naturala incepi sa-ti faci probleme, oricum stresul nu ajuta. stiu ca e usor sa dau sfaturi, dar sint la a treia sarcina. numa bine

Flavia +14, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput