Nastere la municipal,tarife cezariana

Nastere la municipal,tarife cezariana | Autor: ligiacobalt

Link direct la acest mesaj

Mai am cam o luna jumate pana sa nasc. Am sa nasc la municipal,prin cezariana cu doctirita Tufan Aurelia. A mai nascut cineva cu ea? La cezariana stiti cumva "tarifele"(am auzit ca cu totul ar fi cam 15 mil)? Am auzit ca mai intai trebuie sa aflu cine va fi anestezistul si sa ii dau banii inainte? Cu doctorita cum se procedeaza?
Multumesc ptr raspuns

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara t spune:

Buna Ligia,

Si eu am nascut la Municipal acum 2ani si jum. dar eu nu m-am confruntat cu o asemenea problema de am zice cineva cat ar costa o cezariana. Eu la vremea respectiva am dat dr. cu care am nascut 1.500.000lei,anestezistului 500.000lei,pediatrei 700.000lei si cam atat,pt. ca dupa aceea am cotizat la toate asistentele care au fost pe acolo,numai ca sa-ti acorde cat de cat putina atentie.Acum din auzite s-ar da 100$ la dr.,iar la anestezist cat crezi tu de cuviinta,dar in orice caz eu am dat toate sumele(sotul meu)dupa ce am nascut si nu inainte.Pot spune ca s-au purtat bine si ca am avut noroc de oameni cumsecade.Si la urma urmei cred eu ca da fiecare cat are,nu toata lumea are aceleasi posibilitati,pt. ca si atunci cand am nascut eu erau pacienti care dadeau cu banii in stanga si dreapta si au avut parte cam de acelasi tratament cu cei care au dat mai putin.

Cam atat despre Municipal.
Iti doresc nastere usoara si un sanatos si frumos.
Lacra si bb Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligiacobalt spune:

Multumesc pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu am auzit ca la o nastere normala s-ar da 100 $, iar la o cezariana dublu! As fi si eu curioasa, daca stie mai clar cineva care a nascut mai curind!


danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Cam asa stiu si eu...100-150 medic,nastere normala, 200 cezariana, 1.000.000 lei anestezist, 500.000 /moasa, 1.000.000 NEONATOLOG....cam astea sint tarifele peste tot

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Cam asa stiu si eu...100-150 medic,nastere normala, 200 cezariana, 1.000.000 lei anestezist, 500.000 /moasa, 1.000.000 NEONATOLOG....cam astea sint tarifele peste tot

carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tincutza spune:

Nu sunt din Bucuresti, dar va spun ca in provincie (Mangalia si Constanta) se "iau" 200 $. Anstezista 500.000 si dupa aceea... cat de bine vrei sa fii tratata de catre asistente (pentru toaletare 50.000), injectii pentru calmarea durerilor, perfuzii (ai grija sa ti se "puna" cat mai multe, pentru eliminarea anestezicului, eu nu am stiut si nu m-am tinut de capul lor sa imi puna perfuzii "la greu" chiar si doua zile, daca se poate, asa ca nu am mai fost om vreo doua saptamani, abia ma putea misca de durere de cap si coloana).
Sanatate multa,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu am avut cezariana si am dat 150 la doctor , dar la 2 zili dupa operatie.S-a purtat excelent cu mine, asa ca nu cred ca pretul a contat.Nu va mai faceti atatea probleme!
Nastere usoara!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iscumpu spune:

cine o cunoaste pe dna dr. ina moldovan si ce-mi puteti spune despre ea - experiente?

Mergi la inceput