Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mada, nastere usoara si sa fiti sanatosi tu si Darius! refacere rapida si sa ai un bebe sanatos si mancacios! Succes! o sa ai cea mai fericita zi, sa va bucurati din plin de ea! Sa ne dai vesti cat mai curand!
Ioana si Cornelia, felicitari si succes in aventura de la Szeged! sa se termine cu la amandoua!

Eu sunt bine, am fost azi iar la eco si se pare ca pericolul a trecut. Bebe e bine, creste, are 3.2 cm si dadea din manute.

Pupici tuturor constantencelor!

Andreea 9+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Madaluta,nastere usoara si copil sanatos!iti tin pumnii sa-ti iasa cum ai visat!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, ce de vesti bune...

Madaluta, nastere usoara sa iti dea doamne doamne si sa fiti sanatosi amandoi impreuna cu taticul! Sa ne anunti si pe noi, dupa ce iti revii, desigur... Tinem pumnii si ma rog pentru tine!

Cornelia, alta veste super! Deci ati stabilit pentru FIV, si inca impreuna cu Ioana, doamne, sa fie intr/un ceas bun...

Isidora, numai mintea mea imbarligata (adica Redusul) putea spera sa fie sarcina in conditiile in care sunt in ziua 9 dupa ciclu. Speram ca poate a fost ciclu peste sarcina, pentru ca practic a curs numai o zi destul de mult, in prima zi a venit la amiaza si in a treia zi s-a oprit pe la ora 3 dupa amiaza si a fost foarte putin... Aveam o stare de rau si imi vine sa vars in continuare dar probabil e pe sistem nervos dupa ce s-a intamplat cu bunica mea si cu toata agitatia. testul a dovedit ca nu sunt tocmai cu capul pe umeri cand e vorba de asa ceva...

mamacita, nu ne-ai mai scris de mult. Ca sa iti fac o seara buna, m-am intalnit azi cu o alta amica de-a mea, pe care nu am mai vazut-o de cateva luni bune, dinainte sa nasca si am aflat ca anestezista pe care mi-o tot lauda ai fost TU. Se pare ca este a doua prietena de-a mea care naste avandu-te pe tine alaturi. Ce mica e lumea! Inca odata, jos palaria.

Acum 5 minute era sa ratam spermograma de maine... Ne-am adus aminte in ultimul moment...

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:


Madalutanastere usoara si un bebe sanatos si mancacios!
Angelique bafta la spermograma ! Unde faceti analiza ? Noi am facut-o la BIOTEST, dar as vrea sa incercam in ina. si in alta parte. Mai cunosti laboratoare? Da-mi un sfat !Intre timp am inceput un tratament naturist.
tuturor fetelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata fetelor
syl ce tratament faceti?
cris mult succes la spermograma sa se vada efectul injectiilor
andicu ma bucur ca totul este in regula cu punctulet


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Ce de vesti....
Madaluta: Nastere usoara si refacere rapida!! Tin pumnii pentru marea intalnire!!!
Cornelia, Ioana: Felicitari!!!Poate ramaneti in acelasi timp!
Angelique: Ti-am mai zis: poate vine Mos Craciun!!! Astept vesti in legatura cu spermograma.....cred ca aloe si-a facut treaba.
Andicu: fata burticoasa......eram sigura ca bb e luptator!!!O sarcin fara probleme iti doresc!
Eu sunt in ziua 26 si astept.....
Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor!
Madaluta azi sunt cu gandul la tine si iti doresc o nastere usoara si bebelusul tau sa fie sanatos! Cred ca deja esti la spital, acum. Iti tin pumnii sa fie totul in regula!
Cris iti doresc mult succes la spemograma si sa speram ca si-au facut efectul injectiile! Si referitor la teste, intr-adevar se putea sa ai ciclu peste sarcina, mai ales ca n-ai avut prea multe zile de CM, dar totusi nu te mai stresa atat cu testele. Doar in cazul in care faci stimulare trebuie sa stii sigur ca nu esti insarcinata.
Syl poti sa faci spermograma si la Synevo, vezi informatii pe prima pagina, dar trebuie sa sunati mai intai si sa mergeti apoi sa luati recipientul steril si indicatiile.
Andicu ma bucur ca totul e bine acum si-ti doresc ca toata sarcina sa fie fara probleme. Dupa cum ai vazut, eu si Cornelia am luat-o pe urmele tale si speram sa devenim si noi dupa escapada Szeged. Iti multumesc si pt. urari!
Maria poate de data asta asteptarea nu va fi degeaba! Iti tin pumnii sa ne dai o veste buna de Craciun!

Mi-a raspuns si mie dr. Zadori la mesaj!! Nu ma asteptam sa ne raspunda asa repede, este super de treaba. Abia astept sa mergem la el, deja a inceput numaratoarea inversa!
Mi-a spus ce analize trebuie sa avem la prima consultatie si ne vom pune pe treaba!

Fetelor, va pup pe toate si sa auzim numai vesti bune!

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

madaluta te pup si eu si iti doresc tot binele din lume tie si lui bb. Nastere usoara, te asteptam sa ne spui ca a fost ok.

gabi

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:

Cornelianeliam inceput acum cateva zile :
2+2 lingurite BU
1vitam E/la 2 zile
2 naprasnic/zi
cate 2ml/zi de tinctura de stejar,sequoia si mesteacan.
In ian. vrem sa repetam spermograma.
MariaDoamen ajuta sa fie cu ochisori!
Ioana76multa bafta la FIV, poate pana atunci devi si tu si nu mai este nevoie de fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Ioana, Syl:Multumesc pentru incurajari! Nu cred ca-i cu noroc nici luna asta....nu am semne care sa anunte CM-ul, iar cel mai important- sanii s-au marit dar nu ma dor!!! Cred ca mi se trage de la Maca......ce bine e asa.....pe mine ma dureau cu aproape 10 zile inainte ...
Va pup!

Mergi la inceput