Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

LA MULTI ANI ! in primul rand si felicitari noilor mamici .
Sper ca nu m-ati uitat desi am lipsit o perioada fff mare de timp ,si vin cu o mareeeeee rugaminte : Stergeti-ma de pe lista aspirantelor ,viitoarelor mamici !
AM INVINS ! SUNT INSARCINATA!
DA , am reusit fara nici un tratament , fara inseminare , fara absolut nimik .Am aflat pe 31 Decembrie seara inainte de revelion .

Desi doctorita Lutescu mi-a zis ca nu am nici o sansa decat un FIV ,eu am ramas insarcinata!
Este o minune si ii multumesc lui Dumnezeu !
Astept sa ajung in Cta (sunt in Bucuresti acum) si voi merge la medic ....altul decat la Lutescu ...sa fac analize ,echo ,etc.
Banuiesc ca am in jur de 4-5 saptamani .

Am sa revin cu detalii si amanunte ,am vrut doar sa va dau o veste buna si sa spun celor care asteapta sa devina mamici sa nu isi piarda speranta si sa consulte un medic BUN ...nu doar cu renume .
Ii multumesc lui Dumnezeu si ma rog sa fim sanatosi ,atat eu cat si bebeul meu !

Va pup.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Lulu, felicitari!!!!

Ce veste minunata! Uite ca s-a deschis sirul mamicilor de 2007, sa dea Dumnezeu sa tragi piciorul.

Te rugam mult sa ne dai amanunte, din ce cauza ti s-a spus ca nu ai alta sansa decat FIV, care era problema ta, sau problema voastra? ne tii ca pe ace, pe mine una stiu sigur ca m-ai pus pe jar!

Fie sa iti calcam toate pe urme anul acesta!!!

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

ce veste absolut minunata
bravo, felicitari !!!!!!
din cate stiu eu la voi problema era si masculina,ma bucur cu atat mai mult ati facut tratamente naturiste?
te pup si te felicit inca o data


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Alina felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! Sa fiti sanatosi!
Sarcina usoara si sa va ajute DD sa mearga totul bine si sa fie asa cum va doriti!

Cum ti-a fost confirmata sarcina? Nu vreau sa te descurajez... Si eu sunt insarcinata tot in 4-5 saptamani (adica sper!). Desi am avut 3 teste de sarcina pozitive si BHCG=114,8 mlU/ml (in a doua zi de intarziere> cica indica sarcina 4 sapt.), azi, la echo, in a 10-a zi de intarziere, inca nu se vedea sacul gestational, ci doar uterul marit. Nu stiu ce sa mai cred (noi deja ne-am laudat peste tot ca mai vine inca un bebe...) si sincer, nu stiu cum o sa mai rezist inca 2 saptamani pana la urmatorul echo, cand sper sa se vada minunea!
...Dar mergem cu Dumnezeu inainte!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Lutescu (ea) dupa analize si spermograma mi-a zis ca este fff proasta spermograma si eu nu am ovulatia si singura sansa este FIV ....si am incercat aproape 2 ani, fara tratamente ,fara nimik.
Dar iata ca am reusit .
Eram hotarati in primavara sa incepem tratamente ,investigatii ,sa mergem la Bucuresti ,etc.
Acum ne rugam ca bebe-ul sa fie sanatos si ma ingrijesc cat pot de mult.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lulu, felicitari si sarcina usoara! ma bucur mult ca ai reusit!
Sa stii ca daca ati avut spermograma proasta si probleme de ovulatie, nu e neaparat vina medicului ca a tras concluziile astea. De obicei, sansele sunt mici de reusita in cazurile astea! insa , se poate si se intampla , asa cum au reusit si alte fete in situatii asemanatoare! Anis, Vali, Ingeras,si altele, toate au primit acelasi verdict si unele au ramas natural dupa FIV, altele nici n-au ajuns sa inceapa tratamentul, si au facut tratamente pe la medici cunoscuti din Bucuresti.
Acum nu fac pe avocata fam. Lutescu, dar in cazuri de infertilitate nu stii niciodata cum face minunea Dumnezeu!




Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Lulu, e adevarat ca avea so sotzul probleme? Intreb pentru ca asta este si in cazul nostru.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

A_deju, eu stiu 2 saloane buna, unul in faleza nord si celalalt in fata la Tomis Mall, depinde unde stai si unde iti este mai usor sa ajungi.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...





tinand cont ca stau in poarta 6, ori unul, ori altul, ca tot cam aia e :) da-mi numele si un pct de reper ceva pe PM... multumesc!
andicu, saru-mana de recomandare :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)
ERIC
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by andicu

Lulu, felicitari si sarcina usoara! ma bucur mult ca ai reusit!
Sa stii ca daca ati avut spermograma proasta si probleme de ovulatie, nu e neaparat vina medicului ca a tras concluziile astea. De obicei, sansele sunt mici de reusita in cazurile astea! insa , se poate si se intampla , asa cum au reusit si alte fete in situatii asemanatoare! Anis, Vali, Ingeras,si altele, toate au primit acelasi verdict si unele au ramas natural dupa FIV, altele nici n-au ajuns sa inceapa tratamentul, si au facut tratamente pe la medici cunoscuti din Bucuresti.
Acum nu fac pe avocata fam. Lutescu, dar in cazuri de infertilitate nu stii niciodata cum face minunea Dumnezeu!




Ai intru totul dreptate,andicu!(Mi-au placut f.mult pozele,nu detaliez sa nu fiu rau off)
Felicitari lulu si sarcina usoara pana la capat!
Asteptam si alte mamici de 2007...
mav,termina cu angoasa ca te apostrofez cu degetul!Vezi pm!
Am pus si noi poze de iarna,dec-ianuarie.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna dimineata.

Fetelor, spuneti-mi va rog si mie cat costa o IA la doamna Lutzescu. Luna aceasta vreau sa incerc. Cred ca pana la urma o sa vina uratii pentru ca aseara m-a durut de cateva ori burta in partea stanga. Alte simptome nu am. Si vreau sa stiu cat costa o IA pentru ca vreau sa facem una. Multumesc mult

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput