Durerea unei pierderi de sarcina (11)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Laura, la tine a venit ciclul la 21 de zile de la avort spontan sau chiuretaj.......ca nu mai stiu cum a fost la tine?
Ca eu nu stiu la ce sa ma astept acum........la cata vreme de la avortul spontan o sa-mi vina?


Pupicei

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Irda, Chantal, Idaira, Laura , multumesc, eu ziceam sa mai astept cu felicitarile sa nu cumva sa ma bucur degeaba.
Eu imi propusesem sa fac testul pe 24 decembrie, sa fie ca un cadou de Craciun. Dar nici cand eram mica nu rezistam pana de Craciun si cautam dupa cadouri prin casa ...se pare ca nu m-am schimbat .
Idaira nu fac inca testul de sange, mai astept un pic (am oroare de ace, recunosc), daca e sa fie, o sa se pozitiveze mai zdravan testul pe care o sa-l fac peste vreo 2, 3 zile.

Va pup

Gabi
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://tt.lilypie.com/c-eEp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Gabi , FELICIATAAARI!!!! E super ca ai vazut cele doua liniute, fie ele si palide! daca sunt doua e clar: a venit Mosul la tine cu cadouri serioase nu gluma! Mi-a placut tare faza cu nerabdarea la cadouri: mi-ai reamintit de mine! Nici eu nu sunt chiar cea mai rabdatoare persoana!

Andreea , ce rau imi pare ca nu ai avut si tu norocul sa fie luna aceaasta! Eram sigura ca va fi totul ok si ne dai o veste mare zilele astea! Profita insa de familie si de de spiritul sarbatorilor si cine stie ce se poate intampla!

Laura, nu prea ma pricep la procedurile astea, dar vorba Mirelei: mai bifezi ceva care e ok si apoi te poti ocupa linistita de proiectul bebe!

Flavia, ma bucur ca esti mai bine cu greturile! De cand am auzit ca tu l-ai simtit deja pe cel mic, stau asa, cu toate urechile ciulite sa vad daca nu prind si eu ceva! Ca vorba aia, fiind trei ma asteptam sa-i simt si eu putin mai repede! Dar nimic deocamdata!

Michele si Chantal, nu cred ca voi nu aveti curaj sau nu sunteti puternice! Doar ca inca nu a venit momentul sa va ganditi la un asemenea plan pentru viitor! Si, in plus, fiecare persoana reactioneaza diferit in fata durerii! Luati orice lucru pe rand! Si nu faceti nimic din ce credeti ca nu ar trebui sa faceti!

Grati.ela, imi tresare inima de fiecare data cand mai aflu cate o veste de asta! Parca stam cu satarul deasupra capului in fiecare moment al sarcinii! Sper ca prietena ta sa aiba forta de a trece peste durerea de acum! Si pentru tine sper ca Mosul sa aduca un cadou frumusel

Dragele mele, cerclajul meu s-a mutat pentru marti. Abia astept sa treaca ziua asta! Si sper sa nu ma tina mult in spital! Oricum, in momentul in care am ajuns acasa, va tin la curent cu situatia!

Ileana si Mariana, voi ce mai faceti? Adela, parca nici tu nu ai mai scris de multa vreme!

Va doresc sa aveti spor la pregatirile pentru Craciun!



Mari 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

VIVELA, FELICITARI!!!!! O sa fii mamica!!!!
Eu mi-am facut testul cu 3 zile inainte si mi-a iesit pozitiv, asa ca sigur esti gravidutza!!!! Da fuguta la doctor, pentru ca s-ar putea sa ai nevoie de tratament de sustinere cu progesteron. bIti tin pumnii!!!!
Mari, o sa ma gandesc marti la tine si la .Ai sa vezi ca o sa fie bine si ai sa te simti mult mai in siguranta cu cerclaj.
Mirela, eu cred ca si tie o sa-ti puna mosul sub brad doua liniute!!!!

Cristina, 6+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi ce veste super!!! Felicitari!
Dar de ce sa mai astepti 2-3 zile? Mai bine fa si maine un test si sigur se va pozitiva din prima!Te asteptam cu vesti!
Mari bafta marti la cerclaj!Ai incredere ca totul va fi bine!Fii curajoasa!Suntem alaturi de tine!
Cristina crezi ca o sa vina Mosul si la mine cu un dar minunat? Sa te auda Dumnezeu!Mersi ca te gandesti la mine!
Va !



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

gabitza, vai ce veste super, bravo, si eu te felicit ca si fetele ptr ca esti gravida. Ce mult ma bucur ptr tine, felicitari din suflet, sarcina usoara si un bebe sanatos, si la tine, ca si la mine si la mari, a sarit iepurele de unde nici nu te asteptai, si mie la a doua sarcina mi-a iesit palid a doua linie si dupa 2 zile a iesit pronuntat.

essea,ma bucur ca sintem impreuna la odisee, e drept ca ne mai si panicam citeodata de aiurea, dar uite eu la a doua sarcina nu m-am panicat DELOC, si m-a luat ca din oala....cel mai bine e sa gasesti echilibrul.sarcina usoara.

michelle, si chantal, eu zic ca si voi sinteti la fel de puternice ca si noi celelalte, uite tu chantal ai curaj sa adopti un copil, iar ptr tine draga mea michell, e poate prea devreme ca sa iei decizii, dar uite ca ai facut primii pasi. mi se pare tare frumos ce va scrie jojo.

jojo, draga de tine prin cite ai mai trecut si tu, e f bine ca ai puterea sa mergi mai departe, si zic ca e un lucru superb ca-i mai dai lucruri la Alin in memoria fetitei tale. cind spui ca noi stim cit de pretios poate fi un copilas, ai mare dreptate, de cind am pierdut sarcina, ma vad atit de norocoasa sa-l am pe Dominic, si profit la maxim de fiecare minut, nu ca inainte n-o faceam, dar acuma vad viata cu alti ochi. un bebe cit mai curind iti doresc,o meriti.

laura, am sa pun poze curind sa-mi vedeti burtikosul, asa e draga mea prin cite ai trecut e normal ca te-ai mai intarit, cuvintele nu au rost.tin pumnii sa iasa bine si testul ala cu camera.

andreea, draga mea, uite ca si consolare iti spun ca inainte sa ramin cu al doilea bebe, atit de mult mi-am dorit sa ramin din prima luna, ca am sperit ciclul, care mi-a venit in ziua 32, bineinteles ca am facut 3 teste, toate negative, si in luna urmatoare ciclului intirziat am ramas, desi se zice ca sint anovulatorii....si tu, si mirelush ati avut intirziere luna asta, poate e o luna cu noroc, si ne veti da o veste super si fugiti la mamici cu cristina si vivela, v-o doresc din suflet.

gratiela, imi pare tare rau ptr tine si ptr prietena ta, cind am pierdut sarcina mi-a zis medicul ca stie ca nu ma poate consola dar ca sa stiu ca 1 femeie din 5 pierde o sarcina, asa ca de data asta ai fost tu si prietena ta, data viitoare va veti bucura de puiutii vostrii, asta bineintele daca nu sint si alte cauze in joc. curaj mult, sanatate multa, si un bebe sanatos intr-o zi va doresc.

mirelush, cum ii spuneam si lui andreea, la a doua sarcina am ramas dupa un ciclu venit in ziua 32, care cica sint anovulatorii, si la tine poate va fi la fel luna asta, iti doresc din suflet, dar nu uita ce ti-am spus(ca vad ca zici ceva de postit, poate nu-i momentul) e important sa ai 2 contacte sexuale pe saptamina chiar daca nu e perioada fertila ca sa ai sansele cele mai mari sa pici pe perioada buna, in fine, stii tu mai bine ce si cum calculezi, bafta iti tin pumnii.

mari, iti tin pumnii ptr marti, si cu miscarile iti spun sincer c-am mai vorbit cu mamici care au placenta joasa ca si mine, si toate au simtit miscari mai repede decit poate e normal, asa ca-ti zic sincer nici eu nu stiu sigur daca e bebe, sau e placenta care-mi acopera colul si care face bulbuci cumva pe acolo, nici nu stiu sa descriu ce simt, desi citeodata mi se pare ca-i bebe, mai ales de cind am fost la eco si mi-a confirmat ca pe el l-am simtit, pe Dominic l-am simtit le 4 luni jumate, nu te ingrijora, ca si cind incep cei trei sa-ti miste in burtick, te asigur ca nu vei mai avea pace sa dormi, am citi ca unele nu-l simt pina la 20 saptamini si e normal asa ca nu-ti fa griji, in plus eu aveam mai mult cu 1 saptamina decit credeam poate si de aia l-am simtit, cine stie.

cristina, cum mai esti cu greturile?

nana, cum e cu infectia?

mariana, della, voi ce mai faceti nu v-am mai auzit de mult?

lariana, ti-a venit ciclul pina la urma?

sorina, tu ce mai faci graviduto?

eu sint bine, citeodata mai am dureri de burta, care trec cind ma masez sau ma intind, am citit ca sint normale, ca totul se intinde ca uterul creste, mi-a facut sotul poze cu floarea ce v-am zis ca mi-a inflorit doar in anul cind eram gravi cu dominic, si mi-a facut si cu burtik, si cu bradul, cind le developez, le scanez si le pun, greturile m-au mai lasat mult, acuma mai am doar din cind in cind, nici nu-mi vine sa cred cit de rau a putut sa-mi fie, in rest nimic special, n=am apucat sa ma odihnesc in weekend cum vroiam ca inca mai are sotul examene, deci abia astept zilele de vacanta.
va pup pe toate o saptamina buna sa aveti

Flavia +14, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mari, Cristina, Mirelush, Flavia, va multumesc din suflet pentru felicitari. Sper sa fie bine de data asta, stiu ca o sa stau cu sabia deasupra capului in preajma perioadei cand am pierdut sarcina trecuta, dar TREBUIE sa fie bine acum.
Ma gandeam, azi de dimineata, cat de mult ne influentam noi mental... Cum m-am trezit, m-a apucat greata , si clar ca asta era doar in mintea mea, ca nu avea cum ieri, cand inca nu stiam, sa n-am nimic, si azi, sa am greturi.
Mirelush, vreau tare mult sa mergem impreuna la odisee, eu am zis acu ceva vreme ca o sa fim primele care deschidem capitolul de mamici de sept-oct2007 (la mine ar fi un DPN cam pe 31 aug-1sept). Si vezi ca eu nu ma prea pricep sa deschid capitole aici, dar cred ca tu da, asa ca n-ai incotro si vii cu mine .
Mari, iti tin pumnii sa fie bine la cerclaj si sa nu te tina prea mult acolo. Puiutii or sa se zbenguiasca mai in liniste dupa .
Cristina, tu cum mai esti?

Va pup


Gabi
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://tt.lilypie.com/c-eEp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia mersi,o sa facem tot posibilul sa fie bine,asa imi doresc sa raman cat mai repede...daca nu s-a intamplat nici acum iar cad intr-o stare de tristete si mai vin si sarbatorile...sper sa vina Mosul cu un dar minunat,este tot ce-mi doresc!Asteptam sa ne pui pozele!
Gabi ma bucur mult pentru tine,te felicit din toata inima!Tare mult imi doresc sa fim colegute,nici eu nu stiu sa deschid capitole dar vreau sa fim impreuna la odisee,nu promit ca pe urma poate te dezamagesc daca nu a fost sa fie luna asta dar si luna viitoare tot acolo ne intalnim! Ai grija de tine!
Va pe toate si va doresc sa aveti o saptamana minunata!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

BLUEEYES-sunt sigura ca vei primi cadoul mult dorit de Craciun.Iti tin pumnii ca de data asta sa fie testul pozitiv!
VIVELA-felicitari!Iti doresc o sarcina usoara si numai bine!
MARI-bafta la ceclaj!Ai sa vezi ca in curand ai sa-ti simti "cei trei muchetari"miscandu-se de numa,in burtica!
CHANTAL tu cum mai esti?Sa stii ca ma gandesc la tine si stiu ceea ce simti!E greu si de nedescris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

JOJo_MIHA-Stiu ca nu ma ajuta cu nimik lacrimile,ca nu-mi vor aduce micuta inapoi dar cateodata nu ma pot abtine pentru ca durerea din suflet e atat de mare!Este minunat gestul tau,acela ca imparti lucrusoare unui copilas!Iti doresc in continuare acelasi optimism ca pana acum!

Mergi la inceput