remedii homeopate, cum si de unde?

remedii homeopate, cum si de unde? | Autor: dante01

Link direct la acest mesaj

am mai intrebat si la naturiste&homeopate, dar se pare ca nu stie nimeni mai multe...
asadar: stie cineva cate farmacii homeopate sunt in ploiesti si cam pe unde?...
sotia a aflat ca este una dar se pare ca nu lucreaza cu cei de la Cluj, plant farm sau cum se cheama si ea tocmai de aclo are nevoie de niste produse...

later edit:
se pare ca intr-adevar, nu exista in ploiesti decat o farmaciie homeopata, undeva pe la Policlinica Cina...Insa din pacate ei nu aduc remedii de la Plant Extract, de la Cluj...
Cum sotia are nevoie de remedii de la astia de la Cluj (nu ma intrebati de ce, probabil pentru ca pana acum a folosit doar produse de ale lor) am nevoie sa aflu de unde pot procura cat mai rapid urmatoarele: Sepia LM8, Sepia LM9 si Sepia LM10.
Probabil ca cel mai simplu ar fi o comanda on line cu delivery la Ploiesti. Bucurestiul nu-i asa departe, asa ca nu cred sa fie probleme...O alta alternativa, ar fi si achizitionarea lor de o prietena din Bucuresti si expediarea lor la Ploiesti...
Asadar, am nevoie de o mana de ajutor in aceasta problema:
unde gasesc on line produsele astea, sau daca nu unde le gasesc in farmaciile din bucuresti? (eventual niste preturi daca se poate, doar sa-mi fac o idee despre suma totala)
va foarte multumesc!





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

dante01, eu te pot ajuta cu o farmacie homeopata din Bucuresti de unde imi procur eu remediile homeopate.

HOMEOPATA FARM, str. Nicolae Caranfil 32 (fosta scoala Herastrau), tel 021/232-4491; Metrou: statia A. Vlaicu, RATB 301: statia N. Caranfil; Program: L-V 8-16.

Aceasta farmacie mi-a fost recomandata de dr. homeopata la care merg, din cate am inteles sunt remedii romanesti (Cluj). Acestea sunt ambalate in tuburi mici (granulele sunt mici). Un tub contine 1 g granule homeopate iar pretul este 15.000 lei vechi. Presupun ca Sepia LM8 inseamna ca remediu Sepia trebuie sa fie in concentratie de 8 CH. te intreb pt ca eu am tuburile de remedii homeopate cu denumirea remediului si concentratia recomandata de dr. homeopat.

O alta farmacie homeopata stiu ca este la Piata Amzei dar remediile de acolo sunt frantuzesti (Boiron), tubul contine 80 granule (granulele sunt mari) iar pretul este mult mai mare pana la 60.000 lei vechi un tub.

Daca te mai pot ajuta cu ceva o fac cu mare placere. Conteaza pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

buna!
merci de info!
ai dreptate, Sepia LM8 este remediul sepia la concentatia 8 (nu stiu in ce unitati de masura se masoara chestia asta asa ca trebuie sa te cred pe cuvant)...
o sa sun azi acolo sa ii intreb daca eventual pot face un colet pe care sa-l trimita la ploiesti dupa ce le platesc, sau sa rugam acea prietena sa treaca pe acolo...
merci inca o data de info!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulpia spune:

Buna

MRL, spune-mi te rog cum se administreaza remediile in tuburi de 1g?
Se ia un tot tubul odata sau se ia un anumit numar de granule?

Mergi la inceput