incotro sa ma indrept ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by alina023
Nu este admirabil, nu este condamnabil, este doar o alegere pe care unii o fac si sunt sigura ca pana nu traiesti asta nu poti intelege.

PPS. Cum ramane cu desenul?



1. Am trait asta si o inteleg mai bine si mai mult decit as fi vrut de la viata asta.

2.Desenul....

http://i82.photobucket.com/albums/j243/khudson76670/NATURE/ANIMALS/infidelity.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by vandal

quote:
Originally posted by alina023
Nu este admirabil, nu este condamnabil, este doar o alegere pe care unii o fac si sunt sigura ca pana nu traiesti asta nu poti intelege.

PPS. Cum ramane cu desenul?



1. Am trait asta si o inteleg mai bine si mai mult decit as fi vrut de la viata asta.

In acest caz iti inteleg pozitia pe care ai adoptat-o la acest subiect.

2.Desenul....

http://i82.photobucket.com/albums/j243/khudson76670/NATURE/ANIMALS/infidelity.jpg










Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adria_ spune:

Ea am fost prima care i-am marturisit ca imi place stabilitatea si ca nu as putea face nici o schimbare in momentul asta.

Daca iti place situatia de fata, nu inteleg care e problema?

Parerea mea e ca mintind, nu vei fi niciodata pe deplind fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Poi aici sunt cu vandal , are dreptate , trebuia sa te intrebi inainte sa intri in belea.Acum e putin cam tarziu sa i-ti pu-i intrebarea asta.
Un sot ,o nevasta si doi sau trei copiii vor suferi si asta din cauza cui? Dar ce conteaza voi sa fi-ti fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu stiu cine si cnd nu sufera in povestirea Adinei Staicu. Ca ea si sotl ei e clar ca nu-s fericiti! Nu sint de acord cu adulterul. Mai bine divortati si dupa aia.....

Dar daca totusi nu merge si ti-ai gasit pe altcineva, ce mai stai? Stiu ca e greu acum sa iei o decizie, dar sa vezi ce suflet usor vei avea dupa ce totul se va fi limpezit!.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

AdinaStaicu, daca tu ai fi avut serviciu greu, scoala, casa, copil sau chiar copii, cum sunt multe femei si ai fi venit acasa capie, ti-ai mai fi pus astfel de intrebari??? Si daca ai mai fi aflat ca te inseala cum te-ai simti?

Poarta-te cu el asa cum ti-ar place tie sa fii tratata, doar e tatal copilului.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Daca un anume Ghitza Staicu scria povestea asta sa fi vazut cum curgeau bolovanii da` asaaaa ...intelegere deplina,consolare si incurajari.

Vandal,

P.S. ghitza(nume fictiv,orice asemanare cu realitatea...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

sunt convinsa ca nici fetitza voastra nu e fericita pe deplin....Eu in primul rand m-as gandi la asta, m-as pune pe mine pe locul doi, daca copilul meu e fericit atunci si eu sunt fericita...
Ce-o sa faci o sa induri indiferenta lui, pana cand o sa te intrebe fetitza, mami, de ce mai stai cu tati? Cred ca o separare, pt o bucata de timp ar pune gandurile tale in oridine, si te va intruma pe cale buna, numai tu stii ce e mai bine pt tine
Apropo, cel de-al doilea a dat de inteles ca ar putea divorta la randul lui, si sa aveti viata lunga de-acum inainte....?

Aparentele inseala uneori

Sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Sfaturile astea cu induratul, ca doar e tatal copilului, ma fac sa ma gindesc ca unii inca nu au aflat ca am intrat in secolul XXI.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Poate ca el are o problema intima si de aceea se retrage ca sa nu te faca sa suferi si mai tare. Din ce spui tu poate fi si asta. Si cred ca sufera si el in sinea lui. De ce nu ai avut o discutie cu el despre ce simtiti, ce puteti schimba in viata voastra ca sa fie bine? Ca femeie imi dau seama ca te-ai simtit neinteleasa si aveai nevoie de afectiunea lui dar cred ca te-ai grabit sa te arunci intr-o alta relatie si te-ai gindit mai mult la tine. Daca tu crezi ca mai poti indrepta ceva in relatia cu sotul tau trebuie sa discuti serios cu el. Desi acum poate ti-e si mai greu din pricina lucrurilor ascunse pe care stii ca le-ai facut. Cred ca mai sint sanse se iti pastrezi casnicia, asa ar fi bine. Dar tu esti cea care decizi ce sa faci. Nu e usor sa te rupi si tu de el si celalalt de familia lui. Iti doresc intelepciune!



Mergi la inceput