PARERI DESPRE PROF.STAMATIAN-CLUJ,MAI ALES DE LA C

PARERI DESPRE PROF.STAMATIAN-CLUJ,MAI ALES DE LA C | Autor: GEO30

Link direct la acest mesaj

As dori sa aflu mai multe pareri despre prof. Stamatian de la Cluj pentru mi s-a recomandat sa fac FIV,prin aceasta metoda avand cele mai mari sanse de a ramane gravida si nu stiu inca unde sa incerc:la Cluj sau in Ungaria(as prefera Cluj pt. ca nu stiu ungureste),Bucurestiul este prea departe si prea scump pentru mine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dupa ce il cunosti sunt sigura ca iti vei face o parere singura fara sa mai ai nevie de parerile altora.
Succes!

Daca incerci la Cluj incerca cu alt doctor dar mai bine in Ungaria.

Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Sunt de acord cu ASI,si eu mi-am format parerea despre el cu multi ani in urma cand dealfel am si renuntat la consultatiile lui.
Ca medic nu comentez nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

Fetelor,va multumesc ca ati scris dar as dori mai multe informatii si pareri despre el din punct de vedere profesional,daca a avut succese la FIV sau inseminari artificiale,in rest stiu la ce va referiti,am cunostinta de obiceiurile lui.Cine mai face in CLUJ FIV in afara de el si dr.Micu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

GOE30, din cate stiu eu numai el si dr. Micu fac FIV la Gine 1
Dar sa-ti povestesc ce a patit o colega: era pacienta dr. Micu, despre care are o parere f buna , si, dupa mai multe investigatii, s-a hotarat sa faca FIV. Dr. Micu ia pregatit dosarul si toate cele dar mai trebuia aprobarea dr. S (fara acordului lui nimic nu misca). Cand tipa s-a dus la el sa-i aprobe FIV-ul, acesta i-a zis: bine, il faci dar de acum incolo te tratez eu. Neavand ce face, a acceptat, dar a fost foarte nemultumita de felul cum s-a comportat si mai ales ca dupa nici nu a mai trecut pe la ea prin salon. I-a prescris niste medicamente pe care nu i-a spus cum sa le ia si din cauza asta tipa a ajuns la urgenta.

Ce sa-ti mai zic, daca te hotarasti sa faci FIV, du-te in Ungaria, asa cum te-au sfatuit fetele, pt ca la Cluj....

Dupa cum stii eu am facut laparo cu el, dar numai la insistentele medicului de familie, si acum nu stiu ce o sa fac in continuare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

BORZICHE,stiu ca nu prea mai are obiceiul de as mai cauta pacientele in salon dupa operatie sau alte manopere ,motiveaza ca este foarte ocupat,ar mai trebui un medic pe linga el.Eu am noroc ca sunt cadru medical,unele lucruri le stiu fara sa-l intreb iar cu ce nu am fost lamurita l-am intrebat pe medicul cu care lucrez sau am fost mai insistenta cu Stamatian,daca esti mai insistenta nu are decit sa stea sa-ti explice ,nu te da afara.Ce s-a intimplat pina la urma cu fata ,a ramas sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

Nu, nu a ramas insarcinata, a infiat o fetita scumpica, care acum are aproape 2 anisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

Ce se intimpla fetelor,nu mai scrie nimeni?Chiar nimeni n-a mai fost la Cluj pentru FIV,de fiecare data cind am fost acolo erau foarte multe familii cu astfel de probleme . Va rog sa mai scrieti care mai stiti ceva legat de acest subiect,ca cele care umblam pe acolo sa fim bine informate despre ce si cum se face acolo si despre medici care se ocupa de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enierdelyi spune:

Draga Geo
Vad ca esti disperata. Despre dr. asta Stamatian nici eu nu am auzit bune. Nici despre Micu. Eu am fost odata la Micu parea bun doctor dar al problema mea nu prea zicea o cale de succes, am mers la alt medic.
O buna proetena de a mea din Tg-Muresa facud deja de 2ori Fiv la Cluj cu garda aceasta. Niciuna nua reusit. Acuma ii pare rau ca de ce nu sa dus la Budapesta sau la Debrecen la KKali de acolo. O alta femeie iari e cu asceleasi probleme nu departe de Cuj, care mie prietena si ea a zis ca sa merg la Ungaria daca neaparat trebuie Fiv. Dar al mine inca nui cazul. Deci it pot zice sa te duci la Budapesta sau la Debrecen nui departe, costurile sunt aceleasi sau mai putine decat aici, depinde ce medicamte trebuie sa iei, dar comportamentul si totate de acolo e altfel, multe fete sau dus si poti vedea la subiectele FIV in Ungaria ca e altfel. Apropo de medicamente sa sti ca nu o sa poti sa iei la noi compensate si sunt mai mult milioane lei.Eu chiar acuma fac o stimulare hormonala cu un medicament f. scum 5 fiole la noi este 350 ron, dar vreau sa cumpar din Ungaria ma ajuta prieteni de acolo pt. ca acolo e jumate pret pretul intreg.
Sper ca team ajutat. Iti urez numai bine si iti zic sa te duci in Ungaria, acuma e mai simplu sa circuli.
Cu drag
Eniko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu am facut FIV la CJ In iunie 2006. Din pacate nu am reusit. Dar am sa mai incerc tot la ei.
Intr-adevar dosarul pentru FIV este aprobat de S. si vrea sa te vada personal. Eu una am avut noroc pentru ca atunci cand era gata dosarul era prea nervos si nu a avut chef sa vada pacienta (adica eu ) dar l-a semnat. Nici macar nu siu ce mutra are.
Mie imi place echipa de acolo. Daca as si reusi mi-ar fi cu adevarat dragi.
Activeaza-ti PM din profil personal sa-ti dau mai multe amanunte.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Geo30 eu am facut primul FIV la Cluj, cu dr. Micu (si dr. Surcel, din pacate pentru mine). L-am cunoscut si pe dr. Stamatian, pentru ca intradevar, trebuie sa treci pe la el, daca vrei sa ti se aprobe dosarul pentru FIV (dar am vorbit prea putin cu el, asa ca mai multe pot sa-ti spun despre ceielalti care se ocupa de FIV acolo). Parerea mea nu e deloc buna despre echipa de acolo, (echipa cu care am facut eu FIV-ul - prof. Stamatian nu facea parte dintre ei). Si-au batut joc de noi, ne-au mintit (unii), ne-au tratat oribil, au fost chiar si greseli din punct de vedere medical din partea unora. Daca vrei mai multe amanunte ti le dau pe PM sau e-mail, pentru ca pe forum am scris de mai multe ori prin ce am trecut la Cluj si sa nu ma repet. Anul trecut am incercat din nou un FIV la Szeged, am fost foarte multumiti si m-a costat mai putin decat la Cluj, cu cazare si drumuri cu tot. Si mie imi era mult mai comod sa fac FIV-ul la Cluj, pentru ca eram foarte aproape, de aceea am ales prima data sa-l fac acolo. Nici eu nu stiu ungureste, la Szeged vorbesc pe engleza.
Mai am doua cunostinte din oras de la mine, care au fcut tratamente pentru infertilitate la Cluj si amandoua s-au indreptat in alte locuri acum, si ele au fost dezamagite.

Mergi la inceput