Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-18

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Neata fetelor
Claucia LA MULTI ANI multa sanatate fericire si un bebe sanatos care sa va aduca bucurie in familie.
LAurasilkma bucur ca esti bine si optimista noi vrem sa repetam spermograma zilele astea i-am mai dat sotului vitamine zinc... sa vedem acum cu o sa iasa sper sa fie bine .
Ioana abia astept sa va cunosc personal si sa asist "LIVE" la tot spectacolul vesel..
Felicia da ar fi bine sa repeti prolactina sa vezi cum mai e ,eu sper sa fie bine.
Marina tie si bebelinei.
Fetelor m-am trezit cu niste dureri groaznice astazi si sange mult mult cu cheaguri desi sunt Z3 ,abia acum m-am linistit un pic am zis sa intru sa vad ce ati mai facut dupa aia ma duc sa stau un pic intinsa sa mai imi treaca; la analize n-am mai iesit azi la cum ma simt nu pot sa ies deloc.
Va pup pe toate si un weekend cat se poate de placut.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna fete dragi !

Claucia
Multa sanatate, fericire, sa iubesti si sa fii iubita, sarcina usoara si sa va dea Domnul un bb sanatos, frumos, jucaus si mancacios !!! O zi superba astazi si distractie la greu ! La multi ani !!!
Mirunica imi pare rau ca nu te simti bine...nu stiu ce sa-ti spun sa iei sa te mai lase durerile de burtica. Nu-i nimic daca nu te-ai mai dus la analize, le faci tu, data viitoare...sau poate, da Domnul si nu va mai fi nevoie !!! Bafta multa la urmatoarea spermograma si sa dea Domnul sa iasa bine ! Tot la Dr. Matei o veti repeta ? sa-ti mai treaca burtica

Fetelor, sper ca sunteti bine, va relaxati, va odihniti, va plimbati, leneviti, iubiti...Eu lucrez si astazi pana dupa-amiaza, dupa care, ne vom vizita niste prieteni.

Va pup pe toate cu drag si va doresc 2 zile minunate !
Ioana, Felicia, Alexia, Kitty_sor, Mirunica, Amely, Claucia, Diddy, Zenobia, Teo, Mamidevladut, Lauravoinicu, Silvana, Maria08, Marinusha, KoraPop, Ana_p, Bonitta, Kristind, Vali_delide, Iyoana, Copilut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

CLAUCIA LA MULTI ANI FERICITI!! I-ti doresc multa sanatate, bucurie, un an plin de surprize frumoase si ai grija de cadoul din burtica, iubeste-l ca e cea mai de pret !

Laura69silk iubita mea finutza si eu sunt la munca, asa ca ne luam de manutza!!
Miruna79 i-mi pare rau ca nu te simti bine, stai linistita in pat si puneti un supozitor cu Diclofenac sau Indometacin si o sa te lase durerile!! Si eu abia astept sa te cunosc si personal!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

LA MULTI ANI CLAU!!!!

sa fii sanatoasa ca fericita sigur esti acum cand vi s-a implinit cel mai pretios vis.

pupici de la vootiare mamica pt o viitoare mamica.

Marina 32+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara fete dragi,

Va multumesc mult pentru urari, vi le intorc inmiit. Va pup si o seara buna.

Clau

6+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

LA MULTI ANI! CLAUCIA sa fii fericita impreuna cu bebelsul tau si sa aveti parte de o viata lunga si plina numai de bucurii si realizari!!!!

Va pup pe toate si va multumesc din suflet pt cuvintele sensibile si emotionante pe care mi le-ati adresat....sunteti minunate!
Astept vesti bune de la fiecare dintre voi!!!
Mihailescu Teodora pt ca tu vei face laparo in curand vreau sa nu te sperii , nu insemna ca daca eu am primit acest rezultat trebuie sa te ingrijorezi,tu vei putea sa primesti numai vesti bune!Gandeste optimist si ai incredere in DD!
Laurasilk, Ioanatugs,Miruna,Diddy,Felicia,Kristind si toate cele care mi-ati scris sunteti mai ceva ca si prietenele adevarate,sa va dea DD un bebe cat mai repede ca MERITATI!!!!!!!!
Eu ma refac binisor, sotul meu ma sustine ceea ce conteaza enorm si suntem hotarati cat mai curand sa incepem pregatirile pt FIV. Dr T a zis ca a inceput sa faca FIV eu tare as vrea sa stiu daca a facut cuiva, probabil o sa deschid un subiect pe forum sa intreb.Cred ca vom merge cu dumnealui inainte,am incredere in el si mai intai de toate in DD!!!
Va doresc o dumineca frumoasa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!! Ieri l-am sunat pe Tutu, si l-am intrebat daca il gasesc si pe el marti, cand ma duc sa imi scoata firele...si zice da, ne vedem marti!! Sper sa fie asa.Eu sint in z34 si deocamdata nimic.Operatia se vindeca bine, asa ca, probabil trebuie sa ma duc la munca! Apropos cate zile de medical trebuie sa avem pt. asta??
Kora sper ca esti bine!!! Va pup pe toate!!si Va doresc o duminica frumoasa!!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

La multi ani, Claucia, sa traiesti multi ani fericiti alaturi de familia ta si sa te bucuri de minunea mica din tine!

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna, fetele mele. Imi pare rau ca nu am dat vesti pana acum, am avut si probleme cu netul si nu am stat prea bine nici cu timpul.
Joi seara am fost la Tutu, inarmata cu toate analizele si rezultatele de anul trecut de la Giulesti. Am stat de vorba cu el, am povestit si concluzia a fost ca la primul CM tre' sa ma programez pt. o luna de monitorizari, dupa care vom face laparoscopie + histeroscopie in acelasi timp, apoi vedem cu ce vom continua. Daca reuseste sa desfunde trompele si sunt si functionale, probabil vom incerca GIFT, daca nu, singura sansa este FIV-ul. Eu insa am foarte mare incredere in el,si, chiar daca zice el ca nu face minuni, raman la parerea mea ca e un dr. dar si un OM minunat si a facut deja prima minune: m-a facut sa sper din nou si sa am incredere din nou intr-un medic.
Kora_Pop , imi place ca esti optimista, inteleg ca ai aproape aceleasi probleme ca ale mele si iti doresc din suflet multa sanatate si putere sa mergi mai departe si sa ne spui ca astepti un bb...important este sa adoptam atitudinea de invingatoare si sa luptam pana la capat. Pana la urma DD ne va auzi pe toate si va asculta rugaciunile fiecareia dintre noi.
Dragele mele, imi pare rau ca am ratat si a doua intalnire a voastra, mi-as dori tare mult sa va cunosc, sa putem sta de vorba, sa ne incurajam reciproc.
Claucia, iti doresc din suflet tot binele din lume, imi pare rau ca nu am intrat ieri dar, cu intarziere "La multi ani!", sanatate multa si sa ai un bb sanatos, norocos si mancacios

Valentina

Nu exista noapte prea lunga pentru a impiedica soarele sa rasara! Asa ca sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Ioana, Felicia, Alexia, Kitty_sor, Mirunica, Amely, Claucia, Diddy, Zenobia, Teo, Mamidevladut, Lauravoinicu, Silvana, Maria08, Marinusha, KoraPop, Ana_p, Bonitta, Kristind, Iyoana, Copilut
Va pup pe toate...o duminica frumoasa tuturor si saptamana care incepe maine sa va aduca numai bucurie.



Valentina

Nu exista noapte prea lunga pentru a impiedica soarele sa rasara! Asa ca sper...

Mergi la inceput