INSEMINARE (5)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Fetelor, am asa o strangere de inima cand vad cate sperante va puneti in minunea asta de inseminare; aveti emotii de parca ati fi facut FIV ... dar este mai bine sa priviti cu detashare; din pacate rata reusitelor este cam firava

asta nu inseamna sa va moara speranta sau sa renuntati la a face inseminari; doar sa fiti un pic mai detasate ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dj_mama, trebuie sa credem si noi in ceva ca sa dam scop actiunilor noastre!Speranta moare ultima!Stiu, eu sunt surexcitata pentru ca e prima data cand ma inseminez si ....sper.Stiu ca o sa pic rau de tot dupa o eventuala nereusita, dar sper sa ma ridic pentru a o lua-o de la capat!Succes tuturora!
Help!sunt in a 6-a zi de menogon si am o scurgere roz.Stie careva ce-o fi fiind??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

dj_mama, atata vreme cat pot respira si pot spera ma agat de fiecare inseminare. Am facut-o pe prima si in 2 zile aflu rezultatul. Stiu ca sansele sunt mici si poate imi fac prea multe sperante, dar cred cu tarie ca DD va fi alaturi de noi toate si ne va ajuta.
Lorelai, nu stiu de la ce ar putea fi scurgerea ta. Ai incercat sa iti suni dr sa ii spui de problema ta? Daca nu, parerea mea este sa iei legatura cu el maine dimineata.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ali ma simt excelent dupa laparoscopie, la o saptamana dupa, parca nu facusem nici o operatie.
Acum astept rushii, parca ma doare burta si ma simt cam slabita, sper maine sa vina ca deja au trecut 30 de zile.
Referitor la inseminare, eu asa am considerat, ca trebuie sa fac imediat, sa nu se refaca nesuferita aia de endometrioza. Si am auzit multe cazuri de reusita, in cazul in care era totul ok. Si mie doctorita asa mi-a spus, ca toate sunt bune acum. Vom vedea.
Eu iti urez bafta si sa reusim toate.

Catty te rog nu te mai stresa, asa am facut si eu cu termometre, imi cautam simptomele ..etc., si mai rau m-am enervat. Mai bine incearca sa nu te mai gandesti, ce o fi o fi, cu DD inainte. din partea mea si sa fie bine sa nu vina nesuferitii aia de rushi.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty, Marrina, loreai_lorelai, tinem pumnii, sa fie bebe.


ali, Brunetaeta

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lindutza05 spune:

Mickey,ba da eu cred ca este echivalentul Pregnylului din cite citesc la voi,injectzia trebuie sa o fac inainte de a merge la IA asa mi s-a spus.Am facut azi dimineatza un test de ovulatzie dar tot o linie am avut si azi ar fi a 14-a zi de la ciclu.miine ar trebui sa merg la ginecologul meu sa fac un ecograf sa vad ce se intimpla.
Eu vad ca voi sinteti foarte bine informate una de la alta sau de medici dar eu nu stiu prea multe cu toate ca am intrebat si eu anumite chesti de la medici da mi s-a parut totul foarte clar.
cind citesc aici pe forum atitea sint foarte derutata,multe chestii nu le inteleg,de ce primiti voi atitea medicamente sau sint multi termeni pe care nu ii inteleg la ce se refera si sint cam in ceata.
Eu va doresc la toate si va tin pumnii strinsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Buna dimineata fete dragi!

Eu ma simt la fel de "normal".
Am tot studiat zilele astea despre ce se intampla la nivel embrionar dupa fertilizarea oului, cand incepe sa se elibereze hCG in circulatia mamei, despre efectul Pregnyl-ului care se poate vedea in teste de sarcina fals pozitive pana la 15 zile din momentul in care a fost facut si am ajuns la concluzia ca nu voi face teste ci voi astepta . Acum nu stiu ce sa fac dupa acea zi. Ca sa fac o inseminare luna viitoare ar cadea prin 20-21.12 si parca as incerca una cu stimulare. Si la prof. Marinescu nu stiu cum si cand stabilesti cum faci stimularea asa ca trebuie sa merg la ginecoloaga mea din Brasov sa vorbesc despre asta. Si daca merg la ea pentru stimulare si moitorizare nu pot merge sa-i spun ca vin la Bucuresti pentru inseminare. E tare complicat. Si bineinteles sper sa nu fie cazul dar trebuie sa am un plan pregatit. Dar oare care? Ma mai gandesc maine ca pe ziua de azi mi-a ajuns.

ioana_p76, catty, copilutzu Sper ca sunteti bine.

lindutza, brunetaeta Multa bafta!

si cate o imbratisare pentru toate fetele!!!!!!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LINDUTZA, recunosc faptul ca uneori lucrurile pot fi fffffffff derutante. Dar pt majoritatea dintre noi, care sunt pe "culmile infertilitatii" de ani buni au sens. Pt orice neclaritate poti sa ne suni.
MARRINA, eu una zic sa iti lasi in pace organismul in decembrie. Bucura-te de sarbatori, de familie, ia o pauza si incepem anul nou cu forte proaspete. Eu una asta am de gand sa fac daca aflu maine ca nu a reusit IA. Nu are rost sa bag in mine hormoni degeaba. Ma intorc la naturistele mele si din ianuarie o iau de la capat.
Sunt azi z26 din cm de 27. TB dimineata era 36.8, bunicica zic eu, avand in vedere ca ieri era 36.9. Astept cu frica ziua de maine sa vad ce imi aduce.
Pupici la toata lumea si o saptamana excelenta.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele, m-am mai linistit.Am sunat-o pe Cocei si am intrebat-o unde o sa fac inseminarea , mi-a spus ca pot alege intre cabinetul lui Niculescu si Giulest. Cat priveste acea scurgere rozalie, cica nu trebuie sa-mi fac probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor!
Am revenit si eu din "mini-vacanta" de 1 Dec. si mai intai am citit toate mesajele vostre.
Eu n-am noutati, tot astept. Daca nu-mi vine CM azi sau maine, pe 6 dec. dimineata voi face si eu un test. Insa nu stiu daca sa sper ca parca am simptome de CM
Daca nu reusesc nici de data asta, nu cred ca o sa mai fac inseminari, m-am gandit serios, in primavara ma voi programa pentru FIV.
Catty la fel ma gandesc si eu, de sarbatori vreau sa fiu linistita cu sotul meu, nu vreau sa ma mai stressez cu tratamente si restul.. Insa pana atunci poate ni se implineste visul!!
Marrina nu te mai gandi de pe acum ce-o sa faci in dec. cu programarile, poate nu va mai fi cazul!
Micki vreau si eu galerie!!

Fetelor,va pup pe toate si sa aveti o saptamana super!

Ioana


trying to get pregnant

Mergi la inceput