INSEMINARE (5)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Marusca Nu vreau sa supar pe nimeni!!!
Dar ...asta este parerea mea...cu mine s-a purtat oribil...
Ma bucur ca sunt pareri pozitive!! Noi nu ne-am inteles..
Maruscutza!!

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Fetele, Catty sunt sigura ca intr-o buna zi vom reusi si ne vom tine bebelasii in brate....

Pupici.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, sunteti niste scumpe. Inca o data va multumesc pt incurajari. Eu azi m-am apucat si am facut calculele pt luna asta si cealalta. Si am descoperit ca rushii mai vin o data luna asta exact pt 31 dec, ca sa intru eu in noaptea de Revelion in anul nou roshie toata si cu o criza de nervi mare de tot. Mama loe de rushi, ca daca ii prind praf ii fac la cat de mult am plans eu din cauza lor.
IOANA, si ce daca faci FIV la primavara. Pana intrii tu la FIV pe tratamente si alte cele tot la inseminare iti este locul.
Am o hemoragie de zile mari. Mi-am sunat si azi dr si i-am spus ca am hemoragie si cheaguri si sunt niste chestii care nu seamana deloc cu cheagurile, si el imi zice: "Exact de asta imi era frica". El crede ca testul meu cu 2 liniute, chiar daca una dintre ele era mai palida, coroborat cu hemoragia si cheagurile mele pot insemna ca a fost o sarcina incipienta peste care insa rushii au reusit sa treaca. Nu vreau sa mai caut explicatii ca nu are sens. Nimeni nu poate spune cu certitudine ce s-a intamplat, asa ca nu mai conteaza.
Pupici si vorbim maine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

BEBEKOM pt activarea PM te duci la pofil personal ca pina sa activeaza singur............,eu am nr Dr Cocei dar din nefericire il am acasa si cum eu nu sunt in tara.............,ma intorc la sfirsitul lui ianuarie.Sorry
As putea sa iti spunmai multe dar nu pot pe forum.Daca faci IAD incepe sa faci cu Dr.Cocei,parerea mea fara sa supar pe nimeni
Si Dr. Moisa este ok dar putin cam repezita,iarasi parerea mea fara sa supar pe nimeni.
Pina la urma alegerea este a ta,noi ne dam doar cu parerea.
Eu fetelor ma bucur oarecum ca sunt in pauza,pe de alta parte simt ca trece timpul degeaba.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Fetelor,

Ieri noapte, ca tot nu puteam dormi de grija la 3 noaptea am facut testul.

Are 2 liniute roz!!!!

Parca nici nu-mi vine sa cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Cristiama ce veste buna! FELICITARI!
Ma bucur mult pentru tine! Ca sa te convingi mai bine, fa si un test de sange.
Si da-ne mai multe detalii despre ce ai avut si cum ai reusit, poate se lipeste si la noi

Va pup, fetelor si sa auzim numai vesti bune!

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Cristiama, felicitari.Ce veste buna ne-ai dat.
Are dreptate Ioana trebuie sa ne spui si noua ce ai facut pentru reusita.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CRISTIAMA, FELICITARI IUBITA. SA DEA DD SA DECURGA SARCINA BINE SI SA AI UN BEBE SANATOS SI FERICIT.
Fetelor, eu am hemoragie inca. Aseara pe langa cheagurile de sange am observat pe tampon o chestie ca un fel de pielita subtire plina de sange, care nu se absorbea in tampon. Ce mai e si asta? Oricat as incerca sa nu ma mai gandesc si sa nu imi mai pun intrebari aiurea, nu pot inca sa ma calmez cu totul. Imi cer scuze ca va dau amanunte din astea intime, dar eu nu mai stiu ce explicatii sa mai gasesc.
Pupici si o zi buna va doresc.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

CATTY na bag si eu in seama aici la voi da nu am putut sa ma abtin pt ca nu mai stiam nik de tin...si te.am gasit aici!

am patit exact la fel si fix asa mi.a spus si dr meu!curgeau tot felul de chestii...si dr mi.a spus ca daca nu o pierdeam acu...o pierdeam peste cateva sapt cand trebuia sa fac si chiuretaj..asa..am cumva si noroc...adica nu era o sarcina ok!

acu sarcina asta am descoperit.o ffff repede...la 8,9 zile dpo,fara sa stiu atunci ca am avut ov intarziata...si am bagat sustinere la greu inca de cum am vazut liniutza...

bafta multa iti doresc iubita...si sa.mi spui ce mai faci!

oana6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Va multumesc mult fetelor,

Draga Catty imi pare asa rau de tine ca nici nu-mi venea sa scriu!!!

Sa va zic ce-am facut, ca deja am 37 de ani si ma luase asa un pic de disperare, si nu mai aveam ovulatie cine stie ce

- mai intai stimulare cu clomifen (asta e substanta activa din medicament )care mi-a facut tare rau da uite ca a mers
- si IA cu dr. Cocei la Giulesti
e a 3-a IA,la prima tot cu Cocei am pierdut sarcina.

a, si ce n-am facut pregnilul.
Mi s-a parut mie ca la prima IA l-am facut prea repede si nu a fost viabila sarcina.

Dragelor test de sange nu fac, o sa vad daca e sarcina oricum, nu?
Si asta pt ca anul asta am facut zeci de analize.

Am vrut sa scriu mai mult ca sa stiti ca exista sperante, si ca Dr. Cocei e BUNAAA!!!


Mergi la inceput