Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Teo te FELICIT din tot sufletul si aici!!!!
Fiindca de azi esti oficial te trec rapid pe listuta!!!
Sa ai sarcia cat mai usoara si DD sa vegheze mereu asupra voastra!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marusea pentru ca esti o -duta fericita dupa numai o luna de la laparoscopie TE FELICIT si aici si te invit sa impartasesti si acestui topic experienta ta cu un rezultat atat de fericit!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marusea imi pare foarte rau pentru ca sarcina s-a dovedit a fi extrauterina !Iti doresc tot binele din lume si dupa ce vei trece de momentele grele de acum sa incepi din nou lupa pt bebe,pana la urma vei reusi cu siguranta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, fetelor.
Korapop, este un subiect foarte bun!
asa cum stii, eu ma pregatesc pt laparo, dar imi da curaj si speranta sa stiu ca se poate ramane dupa op.
va multumesc ca ati scris despre povestile voastre.
chiar ma ajuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

As vrea sa aduc acest subiect din nou pe primele pagini, pt k multe fete sunt interesate de el.
Chiar de curand o veche aspiranta Alexia28 care a facut laparo pe 1 aprilie ne-a dat vestea cea mare, k e .Poate va intra ea si va da mai multe detalii.
Deci fiti optimiste.
Eu abia fac laparo pe 27 iunie, deci mai am de asteptam rezultatul si apoi sa vad ce am de facut.
-ici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha16 spune:

Buna ziua la toate fetele!
Sunt noua ca membru pe acest forum, dar va citesc de foarte mult timp.
Incerc de 3 ani sa fac un bebe, dar nu am reusit. Explicatia a fost ca nu ovulez, cu toate ca am facut stimulare cu ovamit, menogon.
Am facut si eu o laparoscopie pe 04 iunie 2007 (adica acum 3 sapt.).
Acum sunt ok. In biletul de iesire din spital dl. dr. mi-a scris ca mi-a facut decorticarea ovarelor, iar trompele sunt permeabile. Mi-a dat termen 6 luni sa raman insarcinata. Daca nu apare sarcina, dupa 6 luni sa merg din nou la el. Ce m-a surprins pe mine a fost faptul ca nu mi-a mai dat nici un tratament de stimulare. De fapt, dr. mi-a spus ca acum o sa ovulez fara stimulare. Sa dea Dumnezeu sa fie asa.
Va salut pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:


Am gasit un site cu fotografii despre cam cum arata oraganele la o laparoscopie .Tot acolo poti vedea tot felul de anomalii .Din pacate totul este scris in olandeza dar in numle anomaliilor sunt in latina .Pe mine personal m-a mai scos din ceata despre ce si cum arata tot organul de reproductie si cam in ce consta toata operatia.

P.S daca vreti sa va traduc ceva ...... luati contact pe PM.

http://www.layyous.com/dutch/laparoscopy_photos_nl.htm

scuze nu m-am uitat bine, in stanga ecranului puteti schimba limba in care se afiseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Miha, sotul tau e ok?

Ma mir ca nu ti-a recomandat ca in aceste luni sa stimulezi ovulatia si sa te monitorizeze pentru a stabili clar momentul.

Cred ca ar fi bine sa faci o inseminare artificiala acum imediat.


Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r33a spune:

Buna fetelor ! eu pe 13-mai 2007 am facut laparoscoie aveam trompele infundate ... m-am dus pentru ecografii de fiecare data cand m-a chemat doctora inainte si dupa CM ... vreau sa va mai zic k eu am si CM regulat dar fix din 21 in 21 de zile ... ovulatia se prezinta bine de fiecare data dar pana acum nu am ramas ... sotul are super spermograma .. sunt nerabdatoare sa ma vad si eu ... doctora mi-a spus k pot oricand sa raman ... oi mai avea mult de asteptat

Eu Sunt Aici Tu Esti Acolo Cineva Nu E Unde Trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha16 spune:

Buna dimineata,

Sotul meu este ok.
In ziua in care am fost operata au mai fost inca trei fete operate de acelasi doctor, pentru acelasi motiv. Si ele au primit aceleasi indicatii.
La inseminare inca nu ma gandesc.
Mai astept.
O zi buna va doresc.

Mergi la inceput