Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut
Vio cum a luat sotul tau napraznic si branca ursului ? Napraznic de unde se gaseste ?
Te pup

P.S Si sotul meu a fost depistat cu oligospermie 14 milioane. Al tau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Si sotul meu a urmat tratam cu BU, napraznic si muilte altele si nu s-a vazut nici un rezultat. Depinde de la individ la individ.Poate voi sunteti mai norocoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetamaria spune:

si sotul meu tot cam 14000-15000 a avut
NAPRAZNIC SUNT CAPSULE 2\ZI
BRINCA URSULUI 2 LINGURITE DILUATE IN APA DIMINEATA SI 2 SEARA DAR TREBUIE SA FACI SI ANALIZELE RESPECTIVE
NU AM SPUS CA MERGE LA TOATA LUMEA NUMAI LA CINE VREA DUMNEZEU
PA
PS. SE GASESC LA PLAFAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Servus fetelor! Am intrat la voi sa va intreb ceva.Am si eu o nelamurire, sotul meu si-a facut o spemograma care nu i-a iesit chiar buna.Dupa patru zile ne-am gandit sa si-o faca din nou, la aceasta din urma i-a iesit foarte bine, cu un nr. mai mare de spermatozoizi.Ce credeti este corect, ca le-a facut una dupa alta deci nu am mai asteptat o luna.
Va doresc mult succes, sa vi se indeplineasca dorinta cat mai curand!

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Kory Eu am inteles ca se fac la diferenta de 3-4 saptamani.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Asa stiu si eu,ca se repeta dupa o luna. Insa cred ca motivul este pentru a avea timp sa se mai produca gigei. Dar , daca la voi,dupa 4 zile a iesit mai bine..nu vad care-i problema...Eu zic ca e bine.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Va multumesc ptr. raspunsuri, luni ma duc la dr. si o sa vedem ce o sa ne spuna!
Va pupic! Mult succes!

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Danyalo mult bafta la strans bani de FIV si felicitari pentru decizie!
Sheritra draga, bafta multa saptamana viitoare la ET!
Liana30 felicitari pentru normospermia sotului, inseamna ca toate sunt pe drumul cel bun pentru reusita!

Nu am mai intrat de mult pe aici, desi si sotul meu face parte din randul celor cu oligospermie, dar v-am citit regulat postarile! Eu i-am dat sotului o luna de zile selenium_zinc si a mai crescut putin nr. lor, dar nu mai poate sa ia pentru ca acuza dureri de cap groaznice de la Zinc. Acum ii dau un complex de vitamine si minerale, care cuprinde si Zinc in proportii mai mici si doar asa il suporta. Ii mai dau branca-ursului, laptisor de matca si tinctura de propolis.
Nu am gasit tribullus-terestris prescris de Tutunaru, cine spunea ca are de vanzare???






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Ioana - mercic de urari!Strang- strang si sper ca la inceputul primaverii sa o fac si pe asta( FIV)!
si de la mine pt. toate/ toti oligo'!
Sherry -- multa-multa bafta de la mine pt. tine! Sa dea DD sa se prinda puiutzii si sa ai casa plina de cupii! Te pup si-ti tin pumnii!
Referitor la BU -in cazul sotului ea nu a dat rezultate!

Liana -felicitari pt. normospermie!
In alta ordine de idei! Noi tre' sa repetam spermograma sa vedem cum mai stam!Sotul meu iar are stres-uri pe la serv. si mi-e teama sa nu se reflecte iar prin spermo'! Eu nu i-am mai dat Zn si ac. folic... de 2 sapt. Zic sa ia si o pauza de la ele macar 2 luni! Intre timp... sa nu-si iasa din mana ii dau Multi maca de la Forever Living! Din asta iau si io 2 pe zi poate ma mai reglez hormonal un pic!
ideea e ca e cam scumpa(95 ron - 60 pastile) dar eu zic ca se merita... e f. buna... si macar asta sa fie baiul...
Hai- cine sparge gheata si pe la noi?? Sherry, Liana va asteptam cu vesti de la super in sus!!
Va doresc sa vi se implineasca toate visele!
P.S. azi e Sf. Stelian- ocrotitorul copiilor!

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Danyalo multa bafta la munte! Sa va intoarceti 3!
P.S. Apropos de Maca, eu stiam ca cea mai buna e cea de la Inovatics si costa 30 RON.






Mergi la inceput