Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marig spune:

Salutare tuturor!
sunt noua pe aici.am aflat si noi de curind ca sotul are oligoastenospermie extrem de severa,asa ca ..sunt disperata, ce sa mai..
vom merge la alt lab..poate..acum ii dau branca(2 ori pe zi),vitamina E,polen cu miere..a fost la medicul uro..nu i-a gasit nimic.a fost la edno(s-ar putea sa fie varicocel,nu-i sigur)n-are clamidia,am facut analizele..oofffff.simt ca inebunesc....
am vazut ca unele au reusit,ma bucur nespus pt. ele.
eu ma rog la DD.am pus niste acatiste...poate,poate..
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marig spune:

oofff.am uitat sa va zic ca doc.de la cuza,in urma unui control,mi-a zis ca am uter "usor retrovers" am ramas ca la dentist.unul din doctori(ca am fost la mai multi) mi-a zis ca singura soltuie ramine ICSI.eu mai sper totusi..la FIV nici nu ma gindesc..

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Irlandeza - pai am fost in august in tara la urolog si l-a palpat,ecografat si analizat si nu a gasit nimic.Sa fiu sincera speram sa fie varicocel ca macar se poate opera si asa se imbunatateste , da' dr. a zis ca n-are nimic si nu-si da seama de la ce are asa putini .Serios ca nu mai suport situatia asta ...acu' iar incerc prin ICSI ,a 3-a oara,) si sper sa fie ultima ca nu mai am putere sa trec prin asa ceva

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Galuscuta , stiu ca e greu. Poate il duci la alt medic ? Nici sotului meu nu i-au gasit nimic aici, doar in Ro.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Irlandeza - .in 20 feb. merg in Austria la o clinica si mai facem un FIV ca la romani nu mai vreau sa merg , crede-ma ca am fost la TM de 2 ori si sunt dezamagita.Ce sa fac, i-mi port crucea mai departe...

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si eu am auzit ca Timisoara e nasoala, pt. FIV. Sti ca fetele sunt multumite de Szeged , dar cred ca tie iti e mai aproape Austria. Cat te costa acolo ?

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Irlandeza-[/red] deci la austrieci ma costa 2450 ICSI + congelare , medicamentele cca. 600 € .E cam la 550 km de Milano si e si zona turistica , deci m-oi relacsa o tzara...voi sta cca 10 zile , nu mai mult .M-au impresionat parerile bune care le-am citit pe forumul italian.La TM nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga ca e f. scump si nici macar n-au congelator desi merg pe stimulare extra forte unde produci nu gluma , apoi de profesionalism , nici nu mai zic...am mai scris pe FIV despre asta . Daca vrei alte INFO scrie-mi si pe PM si-ti raspund luni ca acum merg acasa si n-am net.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Pai, Doamne ajuta-ti. Deocamdata mai incercam natural. Apoi om vedea.

Noi 2 singurei
http://tt.lilypie.com/Nn410.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Eu nu am mai intrat pe aici pana acum. As vrea sa va intreb ceva....Cum trebuie luata vitamina E la barbatii cu oligospermie, cate zile e voie sa fie luata? Va rog mult daca stiti cum se da, sa-mi spuneti si mie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Crinuta71- vit. E :prima tura i-am dat 15 zile pe luna si 15 zile pauza (cura de 3 luni) ca asa mi-a zis dr. iar acum ia 1 zi da ,1 zi nu (cate 1 tableta - timp de 3 luni).
Mey, Irish girl -felicitari ca am cetit ca ai bebic in burtik.

galuscuta

Mergi la inceput