Loc de intalnire al vechilor aspirante - cap.5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Moama,nu-mi vine sa cred ca incet incet iese lumea din barlogCe bine-mi pareeee!

Anis stiu ca am promis ca te vizitez,nu am uitat!

Oana,daca faci la unguri nici o sansa sa te vad deci....ca io la tine,sigur nu ajung

Sorina,ma duc sa recitesc pe la topicul Liviei,sa-mi aduc aminte ce sa iau,ca am uitat de data trecuta cand am prestat trat.naturiste!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Vale no problemo ca vin io la tine:)) am in cap o vacanta in Romania dupa 1 ianuarie:))

Oana_B

Donatii - Craciunul Bunicutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

yeeees,!Ahhh abia astept!Poate da naiba si nu spui cand,unde,cat stai ca sa ne vedem neaparat te mananc cu fulgi cu tot! In Buc sper?

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Ce bine sa vad ca a prins din nou viata subiectul nostru

Fetelor,vreau sa va intreb daca exista cumva branca ursului pastile.Ca am inteles ca tinctura e cam nasoala la gust...Nu ca as face fite,ca iau si tinctura in caz de nevoie,insa daca sunt si pastile...ar fi super.As vrea sa incerc si cu asta,sa-mi iau de acasa cand vin in decembrie.

Pupici dulci

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

offf tu Onuca, multe ai mai patimit...cand te aud cu chiuretaj prost facut ma ia cu tremurici...eu nu am fost la control, s-a uitat dupa chiuretaj intravaginal, cand imi tremurau picioarele, si zicea ca e bine. sper ca e ok, am luat totusi ampicilina 5 zile ca ma durea un pic burta in zona buricului. acum pare a fi ok, ma mai inteapa ovarele dar sper ca nu sunt alte chestii. eu am ajuns sa fac la frageda mea varsta chiuretaj, prima data in viata mea ...fac ce fac si tot la varsta ajung.
si uitandu-ma la poza aia "socotitoare" nu pot sa nu te intreb, e tare scump un FIV in US ? ca daca da, intr-adevar suna bine Szeged, da si in RO. Insa din cate imi amintesc, tu cand ai avut extrauterina, ti-a salvat trompa, ca ai eliminat sarcina ectopica cu medicament, nu ? atunci poti continua linistita si natural si cu inseminari.

atentie la cretisoara, citeam pe un site naturist nemtesc si cica nu ar fi buna daca ai fibroame-mioame. Altfel e super ok.
Vale, vad ca si Maca e cu rezultate, nu stiu exact cum e pentru progesteron. La mine nu a fost buna, ca imi facea sangerare si mai mare, io aveam probleme cu chestia asta. Probabil fiindca ingroasa endometru, printre altele.

Anis, ma bucur sa te "vad". ai mana buna la fetitze dupa cum vad, sa ai o sarcina usoara si o nastere idem.

acu va pup si ne mai "vedem" maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Floricel, nu ies pana nu iti raspund, ca acum am vazut intrebarea.
Exista si BU capsule, sunt mai usor de luat, dar parerea lumii ar fi ca e mai cu efect tinctura. Daca iei tinctura de la Favisan, e mai "gustoasa", chiar nu e deranjanta deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Sori, aici FIV-ul ar fi cam 15000 platit din buzunar daaaaar...ni s-a spus ca daca pana acum asigurarea ne-a platit 100% inseminarile mai mult ca sigur ca vor plati si la FIV medicatia, procedura in sine nu si atunci ar fi cam 7300, daca in cazul in care avem ceva la congelator si mergem cu a doua tura de FIV aia ar fi vreo 1200 si acu socotesc ca baba din poza unde ar fi mai ieftin aici cu doua FIV-uri in 8500 dolari sau la Szeged unde ar trebui sa pun si cazarea si doua bilete de avion sot si eu. Tre' sa le intreb pe fete daca la a doua tura de FIV la Szeged dau vreun discount sau e din nou pretul intreg.
Deocamdata am luat la lins subiectul laparoscopie sa vad ce ma asteapta ca mi-e cam frica...poate renunt:))
Ihi, la extrauterina mi-au facut popou' ciur cu methotrexate si am scapat usor. Si asta cu inseminarile e o idee de aia ma si gandeam sa fac o laparo inainte de a ma hotari pentru FIV. Si mai face si una bucata sot o spermograma, noi am inceput cu factorul masculin - morfologie proasta si sa vedem daca intre timp tot asa a ramas. Tot am citit ca in caz de morfologie proasta singura sansa ar fi FIV cu ICSI si daca tot asa a ramas probabil ca tot la FIV ajung. In fine, vedem.

Vale, in Bucuresti bre, as sta fo' doua luni asa ca de aproape 5 ani de cand am plecat din Romania n-am mai fost deloc in vizita.

Hai ca m-am intins ca o placinta, vorbesc rar si cand ma apuc nu ma mai opresc:))
Scuzati
Pupaceli la toate fetele

Oana_B

Donatii - Craciunul Bunicutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Oana la laparoscopie e mai mare frica decat interventia.Oricum dupa nu simti nimic si recuperarea e foarte rapida.Eu zic ca merita facuta mai ales pentru informatiile pe care le da.Nu renunta ca macar asa afli o treaba sigura.Succes si nu trebuie sa iti fie frica!

Flori
eu am luat si tinctura si capsule de bu dar se pare ca eu sunt exceptia.La mine nu au functionat in sensul dar in schimb am avut o viata sexuala SUPER .Asa apetit n-am mai avut din vremuri imemoriale.Pentru asta a meritat.Acum o folosesc ca afrodisiac si functioneaza perfect.




Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Asi esti de coma

O sa-mi iau si eu(inca nu m-am decis daca tinctura sau capsule),sa stiu macar ca am incercat si asta.Mi-ar fi mai usor sa iau capsule pt ca as putea sa calculez cam cate tb sa-mi cumpar,in functie durata tratamentului.Apropo,voi cele care ati urmat tratament cu bu,cam cat timp ati luat?

Pupici

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu am luat 3 luni non stop primul tratament cu tinctura amandoi.In vara am luat 10 zile pe luna capsule ;6 pe zi din ziua 5-a.Si luna trecuta am luat 10 zile pentru



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput