Loc de intalnire al vechilor aspirante - cap.5

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

La multi ani !...io am sarbatorit prin munca pana la 5, ca mi-s dupa constitutia groenlandei probabil
mersi Floricel pentru urari

pupici tuturor si distractie faina !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

pup fetele!

Androix, uraaaaaaa, super veste, noua pt mine! sarcina si nastere usoara mamico!

Asi



dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

DanutaP, eu nu te contrazic.
Acum ce sa spun, nu sunt chiar o incuiata, am simtul umorului din belsug, dar si al penibilului.
Probabil ca l-am prins intr-o "toana", nu stiu, mi-a vorbit cu spatele, sau poate chiar i-am fost antipatica. Ma vedea pentru a doua oara, prima fusese la laparo. Nu sunt o figura care sa fie retinuta usor, am un chip comun, deci nu m-am asteptat sa ma recunoasca. Si nici n-a facut-o.
Sincera sa fiu, in perioada aia eram si cam sensibila/labila (chiar la inceputul sarcinii, cand hormoneii tropaieeeee!!! si asteptam mai mult, ca doar nu ceream nimic special).
Cand i-am spus ca-mi este foarte rau si ca nu ma pot hrani si-mi este teama pentru viata samburelului, mi-a raspuns: lasati duamna, ca si femeile din Namibia raman gravide si nasc copii vii. Am ramas putin socata, dar mi-a trecut repede. Probabil ca s-a referit la faptul ca in Namibia este foamete... Sincer nu aveam nevoie sa nasc "doar un copil viu", ci unul sanatos. Ceea ce s-a si intamplat, cu voia lui Dumnezeu.
La ora asta sunt convinsa ca i-am fost pur si simplu antipatica. Fara suparare.
Si am gasit, din sapt. 30 pana la nastere inclusiv, o doctorita de mi-a mers la suflet.
Fiecare cu bafta lui.
Poate Vale va avea mai mult noroc data viitoare (daca va fi o data viitoare).
Pe curand.


Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Vale, tu stii ca nici eu nu am fost fan T. Mi-am facut treaba si...gata.
Cu mine a fost de coma. Barbata-meu era in spatele meu (el nestiind cine este)si mi-a spus daca nu m-am gandit sa-mi gasesc pe altul cu o spermograma mai buna.

De kk faza.

Mergi in ianuarie la el si fa ce trebuie sa faci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata!

Sarumana de sfaturi!Adevarul ca totul se reduce la apropierea aia si daca putem sa o ignoram cu atat mai bine,cine poate..Cum naiba sa ma duc la el sa-i zic,nenica fa-mi laparo,ca io atat vreau de la tine
Eh..oi vedea..deocamdata azi dimineata m-au invadat rusii cu tot utrogestanul meu,desi abia miercuri-joi trebuiau sa-mi vina

Danuta,daca am bani fac si eu fiv prin feb-martie,sa vedem.

Astery,io am fost de 2 ori la EL,odata la cabinet,cand aveam scurgeri de 3 saptamani aproape si culmea cand am ajuns acolo mi-au venit in val,nu mi-a facut nimic,doar ma intrebat ce si cum,dupa ce a facut misto de mine cand i-am zis ca incercam de 7 ani,cica"doar asa cu gandul sau..."deja mi s-a taiat!A 2-a oara cand am fost la spital de mi-a facut eco,mi-a zis ca am uterul aproape lipit de unul din ovare,in rest e de bine si mi-a dat sa fac niste analize!Le-am facut,dar la el nu m-am mai dus!Am vazut ca nici pe site nu a mai raspuns la intrebari de 1 an cred!

Ma duc sa mai vad ce si cum,pup iu all!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

vale stii cum am facut io?
l'am sunat si i'am spus..D'nu io vreau laparo urgent..si nu vreau sa'mi faca altcineva decat matalutza..a zis oauuu ce onoare..ok..te astept!!!faza nasoala a fost ca am nimerit chiar in perioada cand ba a fost sala in renovare,,ba au plecat in concedii ca dehh mie mi s'a pus pata sa o fac atunci ...dar D'nu a fost ok..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Vale, de ce sa nu poti face doar laparo.?Poti ca doar nu te leaga cu ceva dupa.Eu am nascut cu el,nasc si acum...nu imi place ca a devenit extrem de aglomerat, si de regula cand e asa se impute treaba..in fine eu am o relatie speciala cu el...din cauza si a unor prieteni comuni...



AniS 33+ Iarina-Elisa
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

danap, tare as vrea sa incerc prin februarie - martie o fertilizare, dar ... nu mai zic nimic. Sper sa-mi termin treburile programate sfarsitul asta de an ( sa ma mut in casa noua ), ca mai apoi sa imi canalizez energia spre FIV.
Daca o fi vom face impreuna, daca nu eu sunt aici si va tin pumnii ( tie , lui Vale si oricarei fete care incearca )si ma voi ruga sa reusiti din prima !


toate fetele fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Helau!

Relya,sa stapaniti sanatosi noua casuta,cand mainviti pe la tine?

Anis,nu ma tine nimic ma,da ma duc ashea pur si simplu si ii zic:"nenea io vreau sa fac laparo cu tine?"

Sunt rupta de oboseala,m-au terminat astia,da tre' sa ma duc sa cumpar nescaiva cadouri!

O zi de vis sa aveti!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La noi vine mos Nicolae cand se trezeste Razvan.Abia astept sa vad ce mutra face.

Vale dar Tutunaru asta e singurul din Buc care face laparo?Altul nu este?Io zic ca daca nu iti place sa nu te duci .Oricum tu decizi cum e mai bine pentru tine.
La cluj la privat am platit 500 eur iar in spital e cam 3-4 mil.Conditiile nu se compara.




Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput