Informatii utile Constanta (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Azi am fost la dna dr. Lutzescu, impreuna cu cornelianeli si ioana, afost foarte aglomerat asa incat am reusit sa intram abia la ora 14. Nu mi/a facut injectia de pregnyl pentru ca foliculul meu ajunsese numai la 16 mm, a spus ca ea crede ca totusi o sa ovulez si pentru orice eventualitate sa imi fac injectia luni dimineata. problema este ca luni dimineata nu stiu cine ar putea sa imi faca injectia asta, mai vedem, poate ma rog de o farmacista.

Vreau sa precizez inca odata in legatura cu dna dr. Lutzescu ca mi-a intarit si mai mult parerea buna pe care o am despre ea atat ca om cat mai ales ca profesionist. Cornelia si ioana vor povesti singure cum au perceput controlul, oricum am avut cam patru ore la dispozitie pentru barfe, a fost super!!!

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

AngeliquedeS: bafta multa la , dar vedeti sa nu exagerati k sa aiba timp sa se refaca....o data la doua zile.....cred k e numai bine, desi eu nu aveam rabdare sa astept sa treca acele 2 zile..mi se parea k pierd ovulatia dc nu o faceam in fiecare zi. dar oricum sa nu faceti mai mult de o data intr-o zi...k atunci, chiar e cam degeaba.Si nu uita...gravitatia e cel mai mare dusman al......asa k nu te da jos din pat macar 15 min...Dar cred k stiai chestiile astea...

Imi pare rau k nu am fost si eu azi la control sa stau si eu 4 ore la barfa cu voi si sa ne cunoastem. dar poate reusim candva sa ne intalnim toate de pe aici la un suc..

Madalina 36+,

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Madaluta, esti o scumpa, multumesc de sfaturi, stiam dar nu strica sa ti se reaminteasca. Mie nu imi pare rau ca nu ai fost si tu azi la dna dr., pentru ca ar fi fost foarte greu pt tine, era f multa aglomeratie si am stat marea parte a timpului in picioare, ceea ce in cazul tau nu era tocmai indicat. lasa ca stabilim o noua intalnire noi undeva unde sa stam comod.

PS Si azi am discutat cu fetele ce gravidutza frumoasa foc esti!

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Angelique,daca ai drum la spital ti-o fac eu[injectia]sau pun vreo asistenta,ale noastre toate sunt bune.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata,
ieri a fost foarte frumos,chiar nu am simtit cand au trecut cele 4 ore,m-am simtit grozav cu fetele
cat despre control am fost efectiv incantata de doamna doctor,este foarte atenta,m-am simtit inteleasa,mi-a fost un pic teama la testul pap dar a trecut repede si nu m-a durut am facut si chlamydia si analiza bacteriologica,marti iau rezultatele
si acum bomba:uterul meu nu este bicorn,nu este septat,nu este nici macar retrovers!!!!!!!!!!! ce-o fi vazut "doamna doctor dascalu" nu stiu
mi-a mai spus ca sunt semne clare ca am ovulat pe anexa dreapta,eram z18...
m-am linistit
va pup pe toate si va doresc o duminica frumoasa


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Buna dimineata fetelor!
mamacita multumesc pentru informatii.se pare ca e bun testerul donna si usor de folosit,deja i-am spus sotului meu sa-l caute.
am desoperit un forum interesant despre doctori ginecologi din constanta(preturi practicate,etc) la www.trei ursuleti .ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna seara, fetelor.

Mamacita, eu stau foarte aproape de spitalul mare, oare ma poti ajuta? Daca mai intri in seara asta, sa stabilim, maine dimineata as putea ajunge la spital fara probleme.

ralina, cunosc si eu sote-ul, imi place si mie. primesc news-letter de la ei.



Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Angelique,abia la ora asta am intrat pe site,din motive de bebe insomniac si de treburi gramada facute in nocturna
Te astept maine,ti-am dat detalii pe pm.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineta!
Am intrat sa va salut si sa va spun si ultimele vesti.Dar inainte de aste, vreau sa va spun ca sambata a fost super ca m-am intalnit cu fetele, m-am bucurat mult ca ne-am cunoscut si sper sa ne cunoastem cu toate intr-o zi, cum zicea si Madaluta.Pana la urma, a fost mai bine ca am stat aproape 4 ore, am avut ce vorbi.
La echo s-a vazut ca am 3 foliculi si am facut pregnyl-ul ieri si azi la ora 19 merg sa facem si inseminarea. S-ar putea sa-mi faca d-nul dr., ca d-na a zis ca ea s-ar putea sa nu vina. Intr-un fel, imi pare rau, ca pe d-na dr. aveam curaj s-o intreb mai multe, chiar in timpul controlului, ca apoi nu mai apucam, ca n-o mai intalneam. Dar o sa-mi fac curaj si o sa-l intreb si pe el. Cel mai mult ma intereaza ce nr. de spermatoz. mobili o sa iasa dupa centrifugare, sa vedem daca s-a imbunatatit ceva dupa BU.
Ieri am facut si un test de ovulatie, ca le cumparasem si nu m-am putut abtine. Asa am vazut si eu prima oara in viata mea 2 linii clare pe test. Sper sa le vad si pe un test de sarcina.
Acolo scria ca in 24-max48 ore va avea loc ovulatia daca iese testul pozitiv, deci deseara la ora 7 sper sa fiu in plin proces de ovulatie.
Va las acum, ca incepe sa vina lumea la servici si nu ma mai pot concentra.

Va pupic pe toate si va doresc o zi buna!


Ioana


trying to get pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

FETELOR dragelor...apropo de gravitatie...asa frica mi-e de ea..ca stau..scuzati limbajul ,cu picioarele pe pereti! Si uite asa am facut acu' o saptamana..si ce sa vezi!? mi-a intepenit spatele! si de o saptamana FENISTIL BUNICULE ! nici contacte n-am mai avut de frica asta.Oare ce se mai face in cazul asta? Acum eu stiu ca nu tb sa stai chiar cu picioarele in sus,dar cu o perna sub fund tot trebe'.Eu nu mai pot in schimb nici sa ma misc,cateodata..sa stau fara ceva pe mine-nici'atat! Numai asta imi mai trebuia.O-i trece si de asta,dar parca Dumnezeu nu ne mai da o pauza!




Mergi la inceput