inselata

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

sincer imi pare rau sa aud asta... sunt cam de aceeasi varsta cu tine si c-am in aceeasi situatie daca el mar insela si ass aveave sa aleg intre a sta cu el pt bb sau parasindu-l ...e foarte greu...gandeste-te bine orice ai alege

eu cred ca as- astepta-o pe pustoaica si as parui-o nitzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lolly spune:

Asta cu partajul e o prostie: toate bunurile dobandite inainte de casnicie sunt ale celui care le-a cumparat. Nu mai exista legile vechi. Nu se mai imparte nik...

Poti merge sa vorbesti cu un avocat si el te va lamuri mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

amyra e tare inconstient barbatul tau....io zic ca degeaba mergi si-i tragi o paruiala pustoaicei ca daca nu e ea o fi alta.....eventual mergi la parintii ei si le spui ce rapandula de fata au.....
avand in vedere ca fata e minora si ai dovezi ca barbatul tau a avut raporturi sexuale cu ea poti sa-l denunti la politie....si asa poate ii mai vine minte ala cap de face un pic de puscarie...si tu stai linistita o vreme....e nasoala rau situatia ta.....nu as vrea sa fiu in aceasi situatie...si eu am 26 ani si cred ca as innebuni sa-l vad pe barbatul meu ca umbla cu alta

sa-ti traiasca antonio si sa te bucuri de el...daca numai asta mai ai din relatia cu sotul tau.....



de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Care partaj, ca este vorba de "sotul" si de fara acte.

Am inteles gresit?


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyra spune:

faza e ca eu nu mai pot da de ea...iar de data asta cred ca el isi va permite sa dea in mine...data trecuta cand i-am prins a fost pe aproape.

iar in legatura cu paruiala....nu sunt genul...nici nu prea stiu sa injur...vb foarte calm si cred ca ar reusi ea sa ma paruiasca pe mine...daca e mai infipta.niste prieteni de-ai lui mi-au spus ca el s-a indragostit rau de tot de ea...nu cred ca stie nimeni ce e in sufletul meu


va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amatel spune:

buna!ma numesc andreea. draga prietena...asta nu este relatie...stiu ca iti este foarte greu sa te gandesti la despartire nu o vezi ca o solutie la suferinta ta...dar parerea mea este ca daca o lungiti asa vei suferi si mai tare si in curand copilul vostru si el.ceea ce nu te lasa sa rupi relatia nu cred ca este dragostea ci...dependenta de sotul tau. inceraca sa discuti problema cu parintii tai, sa te ajute, sa iti cauti un servici sa o termini cu el.nu te iubeste, nu te respecta, nu respecta nici relatia, nici copilul pe care il aveti, nici sentimentele tale. relatia ta nu are nici un viitor...daca acum se simte plictisit in aceasta relatie, cautand alta femeie...mai tarziu totul va deveni insuportabil ptr amandoi.totusi nu il conmanda...poate este indragostit de cealata si dragostea se naste fara sa o chemi...dar trebuie sa fii responsabil si cinstit. poate nu are putere sa te abandoneze cu un copil...dar poate fi tata si fara sa fiti impreuna.tu meriti dragoste si respect ceea ce el nu iti ofera.eu am o relatie de 14 ani, de cand aveam 14ani( am 28)si totul a mers fatal...ptr ca nu suntem compatibili(nu m-a inselat e incapabil)...dar niciodata nu am putut sa ma desprt de el. Credeam ca il iubesc, dar era dependenta...si...cand eram super convinsa ca sunt incapabila sa iubesc pe altul, ca e imposibil...m-am indragostit de un baiat super...dar el are o relatie si nu imi corespunde in dragoste.I-am povestit tot iubitului meu si ...s-a trezit...si-a dat seama ca ma iubeste si acum ma adora...ma respecta...dar eu...il iubesc pe celalat...si simt ca imi este imposibil sa il uit desi stiu ca nu poate fi nimic intre noi.iti zic astea ptr ca desi pare imposibil dragostea poate renaste in sufletul tau cand nu te astepti si poti fi fericita din nou...doar trebuie sa ai rabdare si incredere in Dumnezeu...rupe relatia asta acum...cand nu e prea tarziu...poti fi fericita!!!!Dumnezeu sa te ajute, te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

Amyra in primul rind tu ar trebui sa te gindesti serios la problema ta.Poate si tu ai gresit>Incearca sa mai vb cu el sa purtati o discutie fara a va jigni....ca doi oameni normali.Daca situatia nu se schimba te sfatuiecs sa te gindesti cum ar fi viata ta fara el....sa il parasesti inainte sa o faca el.In privinta copilului dacava despartiti,nu ii ingradi tatalui dreptul de al vedea.In privinta celor spuse de prieteni....poate au dreptate...sau este un capriciu nu stiu dar daca el o iubeste e clar ca pt tine nu mai este loc.Asta iti spun din propriea experienta{totusi la mine fiind un pic mai deosebita situatia}ITI DORESC NUMAI BINESI MULTA SANATATE PT TINE SI COPIL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu zic ca nu cu pustoaica ai tu o problema, ci cu barbatu-tau.
Nu vei putea parui toate femeile singure de pe lumea asta, care ar fi dispuse sa vrajeasca barbatul altuia...
E mai bine sa o lamuresti cu el.
Ca e unul.
Daca nu, lasa-l.
Nu e nici primul, nici singurul care crede ca lumea s-a sfarsit la el.

O sa iti fie greu, dar poti sa te muti la parinti o perioada, sa te angajezi, sa-ti croiesti un viitor singura in loc sa slugaresti toata viatza dupa dumnealui, pentru ca "n-ai incotro".

Esti foarte tinara.
Peste 10-15 ani n-o sa mai ai acelasi sanse de o lua de la capat.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelika spune:

am "trecut " si eu pe aici ;cunosc prin ce treci .....
aveam pe atunci copiii mici (1,6 si 3 ani) , nu terminasem faculta si evident eram fara job.toate responsabilitatile casnice erau excusiv ale mele iar in ce priveste copiii la fel.habar nu avea de ei...sotul meu era preocupat de o tipa disponibila ...se plictisise de rolul de tata si sot.......eram disperata si simteam ca nu pot face nimk sa-l fac sa se razgandeasca...cu cat incercam mai mult , cu atat se indeparta mai mult de mine.....nimik nu era bine
in cele din urma a recunoscut realtia si deasemenea ca au decis sa se mute impreuna cu ea cat mai urgent.intamplarea a facut ca eu sa iau legatura cu mama ei si sa-mi spuna (nu erau in relatii bune)ca ea se "vede" cu un alt tip pe care-l prezinta prientenul ei de mai mult timp.....cand s-a convins ca asa este sotul meu a renuntat la relatia cu ea.
motivul pentru care barbatii (nu vreu sa generalizez prea tare)devin vulnerabili in perioda cand avem este faptul pe langa rolul de sotie suntem mama;sa recunoastem ca mai tot timpul suntem prost dispuse(mai ales la inceput) obosite, nedormite.......INDISPONIBILE.o vreme se impaca cu acesata situatie pana cand i-si dau seama ca au o "singura viata" .....si trebuie s-o traiasca la maxim.
nu am sfaturi pentru ca nu exista(solutia este undeva in interiorul tau)insa sa sti ca te inteleg si ma rog pentru tine si .
te-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

amyra, imi pare sincer rau de situatia in care te afli.

Am citit ce au spus fetele mai sus si multe si-au exprimat dorinta de a o "parui" pe "cealalta". Sincer sa fiu, nu cred ca problema ta este "cealalta domnisoara". Daca o vei inlatura pe ea, va urma alta la rind daca nu vei schimba ceva...

Cred ca trebuie sa-ti revizuiesti relatia cu sotul. Spuneai ca "era cel mai rasfatat om de pe pamant...spalat,calcat,aranjat,mancat la timp". Poate ca sotul tau vrea mai mult decit atit, si ma refer la tandrete, iubire, pasiune, atentie. Nu vreau sa insinuez nimic, nu-ti cunosc situatia de acasa, dar poate ar trebui sa stai de vorba cu el si sa vedeti ce anume s-a pierdut pe drum si ce se poate face ca sa recuperati acel "ceva".

Mult succes si la

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput