Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Fetelor va multumesc mult pentru cuvintele voastre.

Nusy bine ca sunteti ok, tu si sotul tau.

Li69 asta este partea ciudata, ca nu am facut nici un tratament. In afara de Aloe vera gel si Omega 3 pe care le luam pentru starea mea generala nu am facut nimic deosebit.

Poate doar faptul ca practic ma impacasem cu gandul. Urma sa plec peste o saptamana in concediu si eram relaxata la gandul asta. Urma sa vad Viena si asta ma bucura foarte tare. Si am fost atat de ocupata cu impachetatul ca nu am prestat decat de 2 ori in saptamana cu pricina, la distanta de cateva zile de data ovulatiei. Am fost tare mirata cand am vazut ca imi intarzie ciclul. Nu stiu ce sa mai cred pentru ca nu se incadreaza in nimic. Decat in categoria MINUNI.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Miki,Andra,Bubulina: va multumesc pentru telefoane.
Avalon,Gabiu,Mirela,Chivutamonica,Val: la fel,multumesc pentru cuvintele voastre foarte frumoase.
Toate sunteti niste fete extraordinare,adevarate prietene.
Val, felicitari pentru sarcina si sa ai un bebel sanatos.
DJ_Mama,multumesc mult ca mi-ai ascultat rugamintea.
Lachi,am inteles ca a fost ziua ta ,asa ca iti urez un sincer :"La Multi Ani!"
Fetelor,va iubesc!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Val,iti multumim de raspuns
Nusy,,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetele !
eu , cum stiti, nimic nou. poate merg la echo simbata si am si poze !
in rest, pofte ciudate, greata, pofte....mincare ciudata, muraturi.....
altceva nimic.
aaa, am un nepotel, MIRCEA HORATIU, 3,4 kg, iar mamica lui are 39 ani si ceva...asa ca! NU DISPERAM NICIODATA !
va pup si sa auzim numai de bine, IULIA 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Salutari la toate fetele!!

off,ca asa de rar ajung sa intru pe net...Da' am vazut ca avem o graviduta nou-nouta!!!bafta Val,sa fie intr-un ceas bun!!!Si ia-ne cat mai repede in gasca voastra!!!
Fetelor,vreau sa va intreb ceva:daca iau maca,si se-ndura DD si apare si bb,si inca nu stiu,are vreun efect negativ?ca am vazut ca in indicatii scrie ca in sarcina sau alaptare trb.sa se ceara avizul medicului.
Si inca ceva:in z13,la eco se vedea un ovul de 23 mm,si endom.de 9mm.Dr. a zis ca e super,dar nu-i asa ca era cam mic endometrul?Si in Z3 estradiolul era 45(n:37-96)-si asta e cam mic,nu?
Merci!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Profa, Maca ajuta la nidarea embrionului si nu-i face rau. At cand esti sigura ca esti intrerupi. Endometrul eu zic ca e bun. Si estradiolul e bun pt ca e in interval. Continua cu Maca si se vor imbunatati toate.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Val, Iulia, ma bucur pentru voi si va doresc sarcini cat mai usoare. Va multumesc ca mai intrati si pe aici sa ne incurajati.
Copilutzu, te pupic, ai facut histeroscopia?
Nusy, imi pare rau pentru accident, dar sunteti teferi si asta e cel mai important.
Miki, ce ai mai facut? Ai mai cerut parerea altor medici in legatura cu acel chist?
Profa, endometrul 9 mm era foarte bun inainte de ovulatie, el mai creste in 3-4 zile pana ajunge embrionul in uter. Iar estradiolul din ziua 3 este excelent.
Mari-lu, esti o fata tare buna, am vazut ca ai intrebat de mine la FIV. Sunt ok acum si sper sa-ti calc pe urme cat mai curand.
Va pup pe toate fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetita cu chibrituri. Tb sa ajung la dr ginecolog la care a ajuns dosarul cu toate eco. Prietena mea nu a inteles nimic si a ramas sa ma duca ea dr aceea. Oricum, eu vreau laparo pt ca mi s-a pus pata. Nu o fac acum dar dupa Anul Nou cred ca da.
Nusy ti-ai revenit? Vad ca ai disparut.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

va salut si va pupacesc pe toate!
VAL...........felicitari! sa ai o sarcina cat mai usoara!
AVALON.........Bine ai revenit!
BUBULINA1...............scuze de confuzia care am facut-o in capitolul anterior.
MIKI...........merci de complimente!sa ma vezi acum ce picioare butucanoase am!m-am ingrasat 13 kg.
IULIA............sa-ti traiasca nepotelul!multa sanatate si la bb si la mamica!
nusy...............imi pare rau!bine ca ati scapat teferi din accident.

cat despre mine.............sambata mi-am petrecut prima noapte intr-un spital din Montreal.aveam un chist pe ovarul drept de 7cm,care s-a spart,iar o parte din lichid se localizase in dreapta,sub coasta.nu mai puteam de dureri si nici sa respir nu mai puteam.am stat in perfuzii pana duminica.mi-a spus ca daca lichidul nu se absoarbe singur va trebui sa ma opereze.operatia nu ar fi pus in pericol bebele ptr.ca e perioada cand el este destul de dezvoltat,dar nu are putere sa se miste prea mult ca sa se intample ceva in timpul operatiei.din fericire,am scapat fara operatie si acum suntem bine.

va pupic pe toate!

Carmen
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mikisor, eu te cred ca ti s-a pus pata sa faci laparoscopie, dar hai sa-ti spun ca endometrioza nu are implicatii negative in cazul FIV, de aceea li se indica FIV femeilor cu endometrioza. Eu zic sa astepti putin sa vezi despre ce e vorba. Nu zic ca laparoscopia n-ar avea utilitatea ei pentru a pune un diagnostic, pentru a curata eventuale aderente si chisturi dar eu n-as face-o decat daca mi s-ar indica in mod expres. Mi se aprinsesera si mie artificiile la un moment dat s-o fac, dar m-am mai calmat intre timp...

Carmen, bine ca ai scapat de operatie. Imi pare rau sa aud ca sarcina ta a fost in pericol, sa speram ca totul va decurge perfect de acum incolo. Sanatate multa iti doresc

Mergi la inceput