Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Nucutzule...nu te supara pe mine , dar am ras copios imaginandu-mi cum ai gasit tu pastilutele dupa noptiera !!!Deci el iti spunea ca si le administreaza cu strictete , nu ? Da, ai maaare dreptate ca sunt si vor fi mereu niste copii mari !
Al meu ia maca dar fara nici o tragere de inima, doar ca sa nu-l mai
bat eu la cap mereu ,insa ramane suparat pe mine ca nu vreau sa iau
luna asta AC ,asa cum mi-a zis dr. Degeaba ii explic eu ca nu are nici un rost ,asa ca mai bine tac si nu-mi mai racesc gura cu explicatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Copilutzu, te salut si eu iar cel mai mare beneficiu pe care-l ai este ca ti-a crescut optimismul. Bravo! Conteaza mult pt. reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:



Copilutzu, pentru asa o trasnaie ar trebui sa-l pui la coltz!!! Pai, el vrea bebe sau nu?!

Eu sunt z6 si astept dar nu stau degeaba: ma concentrez sa mai facem rost de doua, trei gravidute, sa le impachetam si sa le trimitem la odisee!!! Am trecut pe la aspirantele optimiste > 20 si am aflat ca deja avem trei noi : Andicu, Essea si Musete!!!

Asa ca fetelor, let's !!!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

AVALON,ITI MULTUMESC FOARTE MULT dar daca la tine scade la altele creste chiar ca e o zapacela,atunci cum sa-mi dau seama,ar trebuii sa tot urmaresc si asta pina o iau razna.
O sa incerc si pe asta,cum am facut atitea pina acum.
Va ,si va doresc un week-end fertil.
MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

Mi-a fost dor de voi!!!N-am mai intrat cam de multisor pe forum,si-acum vad ca avem inca o viitoare mamica...Bravo,Lia,sa fie intr-un ceas bun!!!

Avalon,imi pare tare rau ca n-a fost sa fie de data asta...am vazut ca ai intrat si pe la szegediste;poate o fi mai cu noroc ruta aia,ca eu,care sunt din TM,mereu aud in jurul meu ca a mai fost cineva la Szeged si a reusit,dupa niste esecuri prin tara...sau poate vei reusi asa,pur si simplu!

Si,apropo de categoria noastra"peste 35",acum 2 sapt.am fost la dr.sa-mi fac evaluarea ovulatiei dupa histero operatorie,si,cand eu urma sa intru,tocmai iesea o fosta colega de-a mea,care are 39 ea si vreo 42 sotul,si 2 sarcini pierdute acum 1 si 2 ani,si era in luna a 7-a.mi-a zis ca a rezolvat cu branca ursului ce n-a rezolvat cu toti hormonii,adica dupa 3 luni de BU,...gata...!!Si mi-a mai zis si de o ruda de-a ei,care tot dupa 3 luni de BU a reusit,natural,dupa ce avusese 5 IAnereusite.(Dar si eu iau BU de vreo 4 luni si...nimic,adica,sa nu fiu fata palida,mi-am reglat hormonii super!)

Copilutz,imi pare rau pt. suferinta ta,si eu am facut histero tot cu anest.gen,de ce nu ti-o fi facut...?Eu am avut primul CM dupa sinechia rezolvata,a fost parca ceva mai abundent,dar nu ca si inainte de aparitia sinechiei.Dr. mi-a spus ca peretii uterului se refac complet cam dupa 3 CM,desi,mi-a masurat in Z 13 un endometru de 9mm,zicea ca e bun...stiu eu ce sa mai cred,nu s-o fi refacut complet in zonele afectate de sinechie?

Gabi,bine-ai venit,dar,iti doresc sa stai cat mai putin la aspirante!!!

Bubulina,drum bun,si succes,si,mai ales,sa nu renunti!!!

la toate fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

Felicitari Lia !!! Inca una p listuta!Sarcina usoara si BB sanatos!
Liana mult succes si BB sa zica ighen!
Va pupicesc!

Maria 23+ & BB Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Copilutzu, pe data de 26 eram deja acasa. M-au internat pe 19 pentru analize, pe 20 m-au operat si pe 21 mi-au facut externarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetele !
mai cu talent, ce Dumnezeu faceti aici....
din cite vad, cineva trage picioru...calumea
felicitari lia68, sa ai bb sanatos si frumos.
cind, cum , unde
esti la odisee........
am fost la doctor, sapt trecuta, aveam 7 sapt si 2
zile, deci acum am 8 sapt si 2 zile(aproximativ).
bb avea 11 mm(cica marisor) si ii batea inimioara......
of mama mea, ce bine a fost.....
eu raportez-greturi mai putine dar a aparut foamea..
si poftele.....
deja i-am buimacit pe ai mei-maninc ciudat, adorm ciudat...
maaaaiiii, si pup toate fetele de aici, ca dor mii de voi
toate......ca aici se trateaza corasonu, u gluma, dincolo..
hai, cu bine sa va revad, IULIA 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Si eu te pup, Iulia! Sa-ti dea Dumnezeu numai bine tie si copilasului tau!
PITICUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna tuturor!
Am si eu o rugaminte: ma primiti si pe mine, ca invitata ( ca mai am pana la 35 de ani, am depasit de un an si ceva bariera 30)... Am mai citit din cand in cand pt a mai afla vesti de la vechi "cunostinte" ... Parca simt ca m-as incadra mai bine la subiectul vostru ... ma primiti?

Poze1Poze2
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput