Aspirante optimiste, peste 35 de ani (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bine v-am regasit fetelor!
Daca nu-mi fac HSG nu se vede la eco daca am vreo trompo infundata?
Deocamdata analize bune si eu si sotu, ramane la eco....
Gabitzu bv esti tare optimista

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

bubulina,sa ai parte de realizari pe toate planurile si sa nu ne uiti
gabitzu 37 ...esti sigura ca nu esti sora lianei noastre cu optimismul asta?
nucutza pai ai spus-o singura...Z1-un nou inceput
Roxali din pacate la echo nu se vede permeabilitatea trompelor
dj imi e dooorr de tine


hai ca intru rar dar si cind intru uit sa mai fac altceva...ce iti e si cu dependenta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Gabitzu...optimismul tau e molipsitor !!!
Am si eu aceeasi varsta, insa nu acelasi optimism debordant.Dimpotriva !!!
Dar ne face tare bine, zic eu, sa vedem atata speranta si incredere,
fiindca eu simt ( sa nu aruncati cu pietre) ca mi-a cam trecut vremea , dar fete ca tine ne mai dau impulsul necesar ptr a trece cu
bine peste inca o luna de esec...
Eu luna asta --relache total, adica dr mi-a dat sa iau AC, pe care sigur ca nu le voi lua si mi-am comandat Maca, de azi incepand,
pana luna viitoare cand voi bifa o alta IA...si, tot asa...
Bafta tuturor !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Fetelor, dragelor,imi face tare bine la moral sa va citesc!
Sa o iau cu cei mai merituosi : Lia, felicitari cat cuprinde! si te sarut apasat, de doua ori, o data pentru bb si inca o data pentru ca faci parte din tabara celor "peste ..." . Deci se poate!
Bubulina, sa spunem ca ne pare rau ca pleci sau ca ne pare bine ca pleci la mai bine? Oricum ar fi, se spune ca "cine schimba locu', schimba si norocu'", asa ca ...la mai mare!
Si pentru gasca mare Nucutza, DJ Mama, Gabitzu, Miki, Avalon, Nasha, Copilultzu, Liana, Carry, Simaiertatidacaamsaritpecineva de trei ori URAAA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Bineinteles ca am sarit o gramada de fete frumoase si inimoase, dar voi stiti oricum ca va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ei ,hai ca aia cu "mi-a trecut vremea" e rasuflata mai, Carry! Are dreptate Gabitzu, cat tropaie hormonii in mine sunt tanara, ce naiba! Ia du-te si cumpara-ti ceva frumos de imbracat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bubulina, imi pare rau ca nu te vom mai vedea. Iti doresc mult noroc, sa fii impacata si fericita, chiar daca proiectul bebe s-a amanat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Avalon...cum sa nu fiu contrariata cand eu ma chinui ptr un bb
si dr mea imi da AC ??? Si , pe deasupra, sotul meu e suparat ca nu
ascult dr si nu iau AC, ca cica stie el , ca dupa AC se ramane mai usor....Ce sa mai zic ?Mai bine , vorba ta, ma duc sa-mi iau ceva
dragut de imbracat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Fetelor, asta si vreau, sa va inoculez optimism si entuziasm! Doar nu suntem niste batranele aplecate de spate care abia isi mai tarasc picioarele obosite! Suntem tinere si pline de viata!!!

Si sa fim serioase, singurele drame autentice sunt boala incurabila si moartea prematura! In rest, nimic nu trebuie sa ne puna viata "on hold", sa nu mai traim cu adevarat, sa nu ne mai bucuram de tot ceea ce ne poate oferi lumea asta, asa cum este ea.

Inca un esec?! Ridica-te si mergi mai departe!! Unora le este dat sa aiba o droaie de copii, altora nici unul. Copilul vine ca o implinire a iubirii dintre femeie si barbat, este un miracol, dar daca nu apare nu inseamna ca iubirea nu mai exista, ca viata nu mai merita sa fie traita.

Incercati sa va detasati putin, sa priviti lucrurile lucid, sa le vedeti la adevarata lor dimensiune!

Cata vreme exista speranta, luptati, dar fara incrancenare, fara stres, fara acumulari de energii negative care sa va faca mai mult rau si sa va mai treziti si cu alte probleme. Fara tratamente excesive, nu abuzati de organismul vostru, inarmati-va cu rabdare!

Eu imi spun: imi doresc foarte mult un copil si voi face tot ce pot ca sa il am, dar daca nu se va intampla nu voi muri din asta! Linistea sufleteasca, optimismul, increderea vor creste considerabil sansele de reusita!

Asa ca, let's !

Si inca ceva: atunci cand iti doresti foarte mult un lucru si gandesti pozitiv, tot universul comploteaza la implinirea visului tau! Asa am ajuns aici, impreuna!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Gabitzule, sa stii ca la ora asta rezonam perfect!

Carry, cum sa-ti dea anticonceptionale cand tu vrei sa rami gravida?! Nu pricep... In fine, eu in locul tau as schimba-o! Si din banii de consultatie si de AC m-as duce si mi-as lua ceva pentru sufletelul meu sa ma simt mai bine, na! Dar ce zici de o escapada in doi la munte, uite vine weekendul? Nici asta nu ti-ar place?

Mergi la inceput