Dr. Anca Popa - ati nascut cu ea???

Dr. Anca Popa - ati nascut cu ea??? | Autor: marene

Link direct la acest mesaj

Daca da va rog mult spuneti-mi si mie cum este. Mie mi-a urmarit sarcina si acum nu stiu ce sa fac: sa merg cu ea pana la capat, la Cantacuzino sau sa merg la altcineva ???

Va rog mult poate stiti ceva .
Multumesc anticipat,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Nu stiu daca te lamuresc prea mult. Si mie mi-a urmarit sarcina si am fost foarte multumita de ea. Din cauza asta am hotarat sa nasc la Cantacuzino. Din pacate, mi s-a dezlipit placenta si a trebuit sa fiu operata de urgenta, iar ea n-a mai putut ajunge la timp. In schimb a dat telefoane si ma asteptau cand am ajuns, era totul pregatit pentru operatie. Spitalul mi-a placut foarte mult, asa ca zilele astea o sa nasc a doua oara acolo. Inca o data, eu am fost foarte multumita de ea pe tot parcursul sarcinii, dar n-am nascut cu ea ca sa-ti pot spune cum a fost. Oricum, imediat dupa operatie a venit la mine, a fost sa vada si copilul, s-a interesat destul de mult de noi.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiongabriela spune:

n-as vrea sa sperii pe nimeni dar mi se pare o doctora sub orice critica. parerea mea personala!!!
eu din cauza ei am pierdut o sarcina anul acesta. este adevarat ca la prima vedere pare o doctora draguta si sufletista dar n-as recomanda-o nimanui. pe mine de patru ani ma tine cu o rana pe colul uterin si nu mi-a rezolvat-o. nu facea decat sa-mi dea antibiotice in continuu si irigatii de mi-a dat peste cap tot sistemul imunitar si ajunsesem in asa hal incat rana mea sangera la orice atingere inclusiv la contact. de cand am renuntat la ea si am mers la alt doctor rana mea este atat de mica ca aproape nu mai este vizibila, si asta in doar 3 luni.
sarcina am pierdut-o tot din cauza ei in conditiile in care am cotizat gras la ea in ultimii ani (mai ales ca mergeam la Medsana). m-a lasat sa raman insarcinata in conditiile in care STIA CA AM ANEXITA SI NU A VRUT SA MI-O TRATEZE. sotul meu care era de fata la consult a intrebat-o "doamna, putem incerca, nu este nici o problema, nu are nimic?" iar raspunsul ei a fost "nu are absolut nimic este sanatoasa tun, puteti face un copil". si stia foarte bine ca am anexita si mie nici macar nu mi-a spus. am aflat ulterior ca stia si nu a vrut sa-mi spuna (in conditiile in care nu imi pot permite sa pierd o sarcina, avand RH-ul negativ).
cand m-am dus la ea cu dureri (eram insarcinata in doua luni) mi-a facut o ecografie pe care nu a stiut sa o interpreteze spunandu-mi ca este sarcina normala si ca este totul ok. ulterior alti doctori mi-au confirmat ca din echo nu reiesea ca sarcina este normala si este una extrauterina. cum este posibil, intreb, sa nu fi in stare sa interpretezi o echo. nici BHCG nu a stiut sa-l interpreteze in conditiile in care din aceasta analiza iti dai seama daca este extrauterina sau nu. M-A TRIMIS ACASA SPUNANDU-MI SA VIN PESTE O SAPT. DESI AVEAM SANGERARE SI DURERI GROAZNICE. cand am intrebat-o si daca imi este rau de mor mi-a raspuns (desi o cunosc foarte bine de 4 ani si ma cunoaste asemenea) ca sa ma duc la camera de garda la Municipal si pe ea sa n-o deranjez. o seara mai tarziu nici macar nu a vrut sa-mi raspunda la telefon sa-i cer o parere ce sa fac, desi ma cunoaste f.f.f bine (precizez lucrul asta a mia oara).
de atunci eu nu o mai suport sub nici o forma: nu a vrut sa-mi spuna ca am anexita si sa mi-o trateze desi stia foarte bine ca am asa ceva, mi-a zis ca pot ramane insarcinata desi stia ce am, n-a stiut sa interpreteze o banala de analiza si de echo etc. eu am renuntat la ea imediat iar dupa OP cu laparo pe care am facut-o ulterior pt extrauterina nu am mai avut probleme, rana sa retras, aproape ca nu mai este vizibila, nu mai sangerez deloc si plus nu mai am nici o problema, desi inainte la ea tot timpul aveam cate ceva. si nu este meritul ei ci al altor doctori. pe langa cele patite de mine o colega de serviciu a pierdut tot din cauza ei o sarcina acum un an (firma noastra este arondata la Medsana si toate femeile de la noi de la firma merg la ea ca cica e cea mai buna de la Medsana)>
pe langa asta unei prietene de-ale mele i-a zis ca nu are absolut nimic ca este sanatoasa si a 2-a zi cand s-a dus la Medicover sa-si faca un PAP asistenta care i-a recoltat analiza i-a zis "stiti doamna ca aveti o rana urata pe col". prietena mea a sunat-o si i-a zis ce i-a spus asistenta. si stii ce i-a raspuns Anca Popa? "ce stie o proasta de asistenta" si s-a enervat. pritena mea a fost ulterior la alti medici printre care si la Marinescu, la Giulesti, care este un doc f. bun si toti i-au raspuns ca are o rana pe col ce trebuie operata de urgenta. DECI PROASTA ERA EA NU ASISTENTA.

DECI FETELOR: FERITI-VA DE EA CA "DRACUL DE TAMAIE". E PROASTA DE BUBUIE. EU CUNOSC MAI MULTE PERSOANE CARORA LE-A FACUT NUMAI RAU. (cele de sus sunt doar cateva exemple).
eu va doresc numai sanatate si D-zeu sa va ocroteasca


simion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Inseamna ca trebuie sa ma bucur ca nu am ajuns sa nasc cu ea. A fost foarte bine cum a iesit, dar ma intrebam daca ea ar fi fost mai buna. Se pare ca acum am primit raspunsul.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiongabriela spune:

eu nu doresc ca cineva sa treaca prin ce am trecut eu sau prietenele mele. de aceea am postat mesajul. s-ar putea ca pt unii sa fie buna sau pt altii nu dar mie nu pot sa spun ca mi-a facut absolut nimic bun, ba din contra. plus ca mi s-a parut absurd ca un doc, mai ales ca lucreaza la Medsana si te usuca acolo de bani, sa fie atat de incompetenta. ea imi spune ca se vede sarcina "in uter", ca totul este ok in conditiile in care aveam sangerari si dureri insuportabile, si ma trimite acasa si sa vin peste o saptamana. iar alti doctori (de la spitale diferite) la care am fost dupa aceea imi spun ca din echo nu se vede nici o sarcina uterina ci una extrauterina? sau ca nu vede o rana? cam ciudat pt un doctor mai ales ca se presupune ca ar avea o anume experienta in spate. dar asa se intampla, trebuie sa treci peste un rau/suferinta ca sa-ti fie mai apoi mai bine.
multa sanatate si nastere usoara si un bb sanatos si voinic

simion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Si eu am fost la Medsana, la aceasta doamna doctor. Fiind insarcinata in 6 saptamani si fiind la primul control ginecologic imi fusese recomandata ca o femeie blanda si atenta si un medic foarte bun. Asa ca m-am dus cu toata increderea. Problema mea era legata de niste radiografii dentare(facute in a 11-a zi de la conceptie)...despre care i-am spus la finalul consultatiei. Auzind, a inceput sa-mi vorbeasca despre chiuretaj si sa-mi spuna sa ma grabesc pt ca vin sarbatorile si nu-mi mai face nimeni atunci. Am iesit tremurand din cabinet.
Se pare ca mie mi-a "nimerit" rana de pe col, desi actuala mea doctorita nu mi-a zis nimic.

Bineinteles ca, dupa ce am mers de 2 ori la ea, am renuntat.Iar problema mea, slava Domnului, nu a fost foarte grava pt ca ceea ce m-a deranjat, a fost felul in care m-a tratat. Am platit consultatia la Medsana(350.000) asa ca n-am considerat ca trebuie sa-i mai dau si ei ceva. Drept urmare, la a doua consultatie, trageam informatiile cu clestele de la ea desi stia ca sunt derutata si speriata(ca orice tanara de 23 de ani care n-a mai trecut printr-un cabinet de ginecologie).

Problema mea poate fi considerata superficiala, dar eu nu m-as mai duce la acest medic si, cu siguranta, n-as recomanda-o nimanui.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiongabriela spune:

imi pare rau ca te-a speriat in halul acesta dar pana la urma cum s-a rezolvat problema ta. sper ca nu te-ai mai dus la ea sa-ti faca chiuretajul?!
eu nu i-am dat niciodata bacsis si mi se pare normal, doar sunt clinica particulara. iar la banii pe care ii ia ea de acolo nu stiu de ce ar mai avea nevoie si de bacsis (stiu o laboranta la analize care ia vreo 30 mil. lei lunar, inchipuie-ti cat poate sa ia ea ca doctor). cu atat mai mult cu cat nu mi se pare nici buna ca doctora. in schimb am observat ca ea isi ia bani si din numarul de cliente pe care le are si de ce analize fac acestea. presupun ca are o cota parte pt ca altfel nu-mi explic de ce pe mine la fiecare consultatie ma punea sa fac ex bacteriologic, colposcopie si PAP. PAP-ul se face 1 data pe an iar pe mine ma punea sa fac si 3-4 in fiecare an. mi se pare absurd.
oricum iti urez numai sanatate

simion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

N-am facut chiuretaj, Doamne fereste! Sunt in saptamana 32 si, in urma a 3 ecografii( dintre care 2 la dr Pop)- bebelusul n-are malformatii din cauza razelor x,asa cum ma lasase sa cred. Am uitat sa va spun ceva interesant, dar dureros. Cand i-am spus de radiografii s-a blocat si mi-a zis sa trec zilele urmatoare pt ca are o verisoara stomatolog si vrea sa-i ceara si ei parerea.
Fara comentarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiongabriela spune:

ma bucur pt tine si iti doresc un sanatos si nastere usoara.
si eu am ramas fara "comentariu" cand am auzit atatea despre ea si am patit si pe pielea mea.

sanatate maxima ca-i mai buna decat toate

simion

Mergi la inceput