nastere in State (NY)??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iamona spune:

mult succes allya!!!!!!!!!!!!
esti ffff bine informata
tocmai vroiam sa ii scriu si eu dar am vazut detaliile de la tine...
cred ca intre timp a nascut AB...
eu am nascut in state acum 2 ani juma si o sa nasc iar in martie.
daca esti in long island m-as bucura sa imi recomanzi si mi-e ceva inafara de stony brook university...
mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dcm spune:

allya,

In timpul labor-ului nu ai voie sa maninci nici macar ceva usor pentru ca daca ai nevoie de emergency c-section sau anestezie poti voma (e un side effect) si exista riscul sa te inneci. Deci lollipops (acrisoare) si ice chips.

Nastere usoara si un bb sanatos!

dcm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by AB

Multam fetelor,

ma uit dupa spital Andrada si am bagat la pacatana sa ma uit dupa pediatru. Mda, daca in spital se sta doua zile in mod normal, e clar ca trebuie totul reglat de dinainte.

Domne, da expeditivi mai sunt. Vorba ta Parpalak noi ne-am socat dupa primul control aici, cand ne-au pasat de la o asistenta la alta si intr-un final doctorul recomandat de mai multi colegi americani ne-a suras dulce si a zis... totul e ok. Si pana sa ne trezim, fixam urmatorul appointment.

Nu eram ingrijorati deloc, doar facusem cu putin timp in urma ultimele teste in Franta si palavragisem de zor intreband tot ce puteam. Si vorbeau mai mult doctorul si ecografista decat noi. Zau!
Pe langa explicatul in detaliu al fiecarui test, mi-au explicat si cum sa dorm mai bine ca sa asiguri o circulatie venoasa aproape de normal si dupa luna a sasea, cum sa masez crema pe burtica ca sa nu fac (prea multe) vergeturi.. desi nici prin cap nu-mi trecuse sa le pun asa intrebari amuzante .
Veneam cu sacul de sfaturi si unele treburi erau institutionalizate bine, adica bolile infectioase mari de tipul toxoplasmoza, listerioza si "cytomegalovirus" aveau semnalmentele si modalitatile de prevenire imprimate si date fiecarei vizitatoare rotunjoare a cabinetului.

Acum m-ati lamurit insa trebuie fac listuta cu intrebari si sa incerc sa capat raspunsurile. Ok, ma voi stradui sa devin la fel de eficace ca si ei!
Asa ca va mai bat la pacatana nitelus. Cand fac pe aici a treia ecografie (cea de determinat pozitia)? Adica Parpalak ei nu o fac standard? Trebuie sa o ceri tu, daca vrei?





Andreea



Sunt 100% de parerea cu tine ..tare ma enerveaza cind intreb doctorul cite ceva si se face ca nu ma aude sau de cele mai multe ori spune ca este OK

Elena cu burtica & sotul AL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

Dragele mele,

eu sunt in cleveland, oh.

Asa e cu emergency c-section, dar eu vorbeam de politica spitalului unde merg eu (am brosurici de la ei cu aceste detalii), ei iti dau voie sa mananci ceva usor si asta la inceputul travaliului, mai apoi asa e, se recomanda folosirea bucatilor de gheata si a bombonelelor acrisoare!

succes tuturor!

allya

Mergi la inceput