Cat ati mai dat la nastere?

Cat ati mai dat la nastere? | Autor: Adi

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!

Cele care ati mai nascut in ultima vreme cat ati mai dat pe la doctori sau asistente? Cam care mai sunt tarifele? La Polizu stiti cumva preturile.

Va multumesc, va urez numai bine si sa va creasca bebeii mari si sanatosi, Adina.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Cu cine nasti la Polizu? Eu an nascut acolo de 2 ori, dar in 1999 si in decembrie 2001. La doctor am dat 100 dolari, fara sa-mi ceara el, am dat de placere ca m-a ajutat mult, si prima data am nascut cu seful sectiei, dr Poiana, si mi-a cerut 150 dolari, ca e un mare ciubucar, acum cred ca ia 300-400 dolari. In general cam pe 100 euro sau dolari se merge iar la asistente, de obicei stau cam 2 cu tine, vreo 300-400,000 de mii, dar sa intrebi care va sta cu tine sa nu le dai la toate care se perinda pe acolo. Si apoi urmeaza dupa nastere, la spalator, doctori pt. copil, asistente pt. copil etc. dar mie mi-a placut acolo pt ca era curat si stai cu bebe in camera, deci te obisnuiesti de la inceput cu el si cu alaptarea. Nastere cit mai usoara si sanatate pentru tine si bebe!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Multumesc mult Ioana.

Eu o sa nasc cu dr Branescu. Sper sa fie multumit cu 100 - 130$. Mai mult nici eu nu am. Cand aud de unele preturi ma ia raul.

Sanatate si tie la bebicii tai "mari".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Cind am nascut eu in dec 2001, colega mea de salon nascuse cu dr Branescu - e destul de tinerel si simpatic, nu? E foarte sufletist, am observat cind a venit sa o vada, si desi ea nu i-a dat prea multi bani (era de la tara si cu o situatie materiala mai grea), cred ca 1.5 milioane, cam asa ceva, el a fost foarte atent cu ea si a dus sarcina la bun sfirsit cu tratament, ca a avut probleme si la nastere a venit cind l-a chemat si a ajutat-o. Iti doresc succes!

Ioana

Mergi la inceput