prea tanara pt a deveni mamica?-2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neatza fetelor
se pare ca nici luna asta nu a fost sa fie.
azi z 27 si nu m-am putut abtine si am facut un clear blue,
si normal ca a iesit clar negativ.
sunt atat de trista.

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:



vali, nu fii trista!!! fii optimista ca vei reusi, chiar daca n-a mers de prima data.
voicu-bebi, in principiu ai dreptate. Dar am si eu indoilile si temerile mele si cei din jur, in loc sa mi le aplaneze, mai rau mi le alimenteaza.



Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:


valicutza te rog sa nu fii trista, gandestete ca incepe o noua luna cu speranta ca o sa fie cu . Ma pentru tine sa ai puterea si hotararea de a merge mai departe.
Te dulce si un buchet mare de pentru tine.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neatza fetele ...deci iepumic eu zic ca si stresul asta din partea parintilor pe care il tot aplaneaza te face sa crezi ca nu esti pregatita pt bebe...ar trebui sa te relaxezi si sa faceti ce va doriti voi si ce simtiti fara sa va ganditi ce vor crede ceilalti...in viata mai trebuie sa te gandesti si la tine si la sotul tau ca acum aveti voi insiva familia voastra...
pupic tie si sa aud numai de bine
valy,este prea devreme sa faci un test eu zic daca intarzie ciclul tau vreo saptamana sau doua atunci sa faci nu mai devreme ca altfel poti avea o dezamagire..deci mai asteapta si vezi!
fetele va urez spor la bebei si la

Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

multumesc fetelor pt incurajari.
pupici dulci dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna seara fetelor
sa aducem subiectul pe prima pagina
pupici dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




v-bebi, ce frumos suna in teorie! Dar cand stii ca esti la inceput de cariera, ca ajungi acasa in fiecare zi la ora 6, ca abia faci fata responsabilitatilor zilnice (servici+casa) si,in plus, ca abia te descurci cu banii...e normal sa ai niste indoieli. Daca as stii ca pot conta pe sprijinul macar fizic al parintilor...ar fi mult mai usor...dar daca ma trezesc ca imi vor zice "tu ai vrut copil, il cresti cum poti"..va fi jale...pentru ca eu nu voi putea sta acasa cu el, la cresa nu concep sa il duc...e greu! Mai ales ca vreau sa ii ofer copilului meu toate conditiile sa aiba o viata normala si frumoasa....daca eu nu voi putea sa ii asigur tot ceea ce este necesar....as suferi foarte mult si m-as simti vinovata ca am fost egoista si n-am asteptat sa avem si noi o situatie financiara mai buna. Dar...si asteptatul asta e cu dus si-ntors, pentru ca in definitiv nu imi garanteaza nimeni ca peste 1-2 ani nivelul nostru de trai va creste spectaculos...e chiar posibil sa fie chiar invers! Uff..greu...si mai sunt si destul de fragila fizic motiv in plus sa imi fie teama de o sarcina.Dar ma rog....astea sunt temerile mele....asta nu inseamna ca nu imi doresc un copil....ma chinui insa sa imi dau seama daca mi-l doresc ACUM.

Vali, sa treaca!!!!! Fii curajoasa! Ai vazut subiectul lui Majaginn -" Vreti sa stiti mai multe despre odiseea sarcinii?"? Neaparat sa il vezi!! E atat de frumos si interesant....o sa iti dea aripi! Te asigur!




Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

mi-a palcut iepumic ce ai zis...chiar asa nimeni nu va garanta ca peste un an sau doi veti avea o situatie financiara excelenta...om trai si om vedea...dar mai intai trebuie sa stii ce vrei cu adevarat...adevarul e ca un copil este o responsabilitate destu de mare si trebuie sa te simti in stare sa ti-o asumi! parerea mea acum. pupici tie
ne vedm maine fetele!

Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:


iepumic ai mare dreptate in tot ce ai scris. Si noi am amanat proiectul BB ani la rand in idea ca o sa avem casa noastra si o situatie materiala destul de buna, dar iata ca am ajuns la o varsta de 30 - sotul 32 ani si acum BB ne lasa pe noi sa-l dorim. Niciodata nu stii exact cand este perioada propice pentru a deveni parinte, daca o sa fie mai bine sau mai rau in viitor, pe de alta parte cred ca multe dintre noi daca erau puse in fata faptului implinit la ora actuala eram si noi .
Va invit la o
Pupici pentru voi toate.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neatza fetelor
asa e .aveti dreptate.eu zic sa incepeti sa prestati pt bebe atunci cand sunteti pregatite fizic si moral,dak e sa asteptati si partea materiala,asta poate dura si ani de zile,dar pana atunci corpul si sanatatea poate nu va mai fii aceeasi,si va fi mai greu...eu asa gandesc.
pupici dulci.eu z 28.si astept.....sa vedem ce va fi...

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput