prea tanara pt a deveni mamica?-2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

iepumic: nu prea muncim la .suntem atat de obositi de la munca...mereu amanam de pe o zi pe alta ,pana ajungem la ziua libera si de abia atunci si noi un pic.
am stat si ne-am gandit,cred ca vom astepta sa venim in tara ,sa continuam proiectul bebe,ca aici se pare ca nu avem energia necesara sa il facem...si nici sa il facem si apoi sa am doamne fereste vreo problema ca muncesc prea mult si sa ii dauneze..asa ca..va tin pumnii in continuare ,sa vina bebe la voi cat mai repede.
pupici dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Vali, si noi suferim rau de tot de oboseala...si ca si voi, o amanam pe weekend....partea frumoasa e ca noi in weekend mergem la tara si intamplarea face ca in ultimele saptamani am fost numai noi doi si ne-am permis sa ne relaxam si sa ne facem programul cum am vrut noi. Dar altfel...in timpul saptamanii eu , cel putin, ma simt de parca m-a calcat trenul: 9-10 ore la servici, acasa pregatit masa, strans masa, rufe etc....termin si eu munca cel devreme la 10 seara. Cand am bag in pat nu-mi doresc decat sa DORM si sa imi odihnesc oasele. Si nu cred ca vreodata va fi altfel.

Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neatza fetele
asa am zis si eu ,munca asta ne termina
dar lasa vin eu in tara inapoi,si ma fac casnica
cel putin 3-4 ani...sa il cresc si pe bebe....
pupici

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

dragele mele,
am fost ieri sa fac HSG si sunt fericita: dupa cum spune dr am niste "trompe de expozitie".
azi dimineata am fost si am recoltat pt zoonoze, vineri am recoltat dozarile hormonale, iar marti sotul meu merge sa faca spermograma si este cam stresat pe tema asta, dar nu prea are de ales.
Acum ca m-am laudat revin cu picioarele pe pamant, trec de stadiul de narcisism si va intreb:voi ce mai faceti?
Povestea aia cu prea obositi de munca incercam si noi sa o depasim. Cateodata ma gandesc ca mai are si dragul de sot dreptate cand zice ca "auzi tu, daca nu sansele sa facem sunt 0".
Hai va pup si trec la treaba, ca dupa o zi lipsa de la munca ce e la mine pe birou.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

kitty nic:bafta multa in continuare si iti tin pumnii
pupici dulci dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

FELICITARI, KITTY!!!Te mai asteptam cu vesti d-astea bune!

Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Felicitari Kitty!cred ca e stresat sotul tau cu spermograma.al meu nici nu vrea s-auda de asa ceva.
cu oboseala ce sa zic...si eu de cele mai multe ori sunt foarte obosita si parca nu-mi mai arde de , dar sotul spune ca pofta vine mancand si are mare dreptate.mereu imi zic apoi ca as fi ratat ceva asa de frumos
iepumic, valicutza, ayna

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neatza fetelor
ce mai faceti?va pupicesc dulce si va urez un weekend placut.

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

we placut la fetele mele dragi.
pupa mama pe voi si vorbim luni.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna dimineata scumpelor,
Sa inteleg ca sunteti inca intr-un we prelungit, sau ati abandonat subiectul?
Oricum, acum ca l-am adus pe prima pagina, poate va impiedicati de el si mai intrati si pe aici.
apasati pe obrajori

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput