ce parere aveti despre salonele din giulesti?

ce parere aveti despre salonele din giulesti? | Autor: calina73

Link direct la acest mesaj

cine a nascut in giulesti sau stie ceva despre saloanele din giulesti imi poate spune cum sunt?ar mai naste acolo inca o data ? parerile sunt impartite si am aflat ca sunt unele de parere buna alte nu.care ste de fapt adevarul?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Am nascut acolo acum 3 saptamani, tin sa te anunt ca sunt 2 tipuri de saloane:
- cele cu 2 paturi unde se plateste 10$/zi
- cele cu 3 paturi unde nu se plateste nimic
De regula trebuie sa-ti aranjezi cu doctorul care naste.
Eu am stat intr-un salon cu 3 paturi unde ai baie in dormitor, termopan si caldura cata incape, BB nu sta cu tine in camera, au un salon unde sunt supravegheati si ii poti vizita la alaptat din 3 in 3 ore. Daca iti vine un vizitator poti sa-l duci si pe el in salonul BB-lusilor contra unei sume mici de bani.
La acest salon exista cheie care o poti folosii atunci cand se pleaca la alaptat ceea ce nu exista la saloanele mari cu 8-10 paturi.
Pe toate usile sunt afise ca nu se raspunde de banii si telefoanele mobile disparute asa ca te las sa tragi tu singura concluzia.
Eu am tinut tot felul de valori in salon, dar s-a incuiat usa.
Privind mancarea sa stii ca este foarte buna, dar daca esti mai semandicoasa exista un bufet jos la intrare.
In privinta curateniei tin sa te anunt ca se spala de 2, 3 ori pe zi iar gunoiul se ia de 4 ori.
Pentru cele care stau la saloanele de 2, 3 paturi personalul este foarte atent si nu prea stiu ce se intampla in rest.
Exista in fiecare salon cate un telefon care se poate suna cu un interior de la poarte sau de acasa, tu nu poti da in schimb nici un telefon.
Eu am nascut natural si BB a fost bine asa incat am stat doar 2 zile in spital.Daca totul e OK trebuie doar sa astepti sa treaca 48 de ore pentru ca BB sa faca acel vaccin si poti pleca acasa.
Era sa uit, cand am fost eu respectivul spital era in carantina din cauza gripei dar vizitatorii aranjau cu portarul, de in ziua de azi bani sa fie ca in rest.......
Nastere usoara si un BB sanatos!

Mergi la inceput