Ce stiti despre maternitatea Giulesti?

Ce stiti despre maternitatea Giulesti? | Autor: Phoenix

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor! Urmeaza sa nasc in curand si mi-am ales spitalul Giulesti si pe dna dr Mirela Ranga. Imi puteti da sfaturi, impresii cu privire la spital sau la doctor? Spre exemplu cam cat ma costa nasterea? Cat de bine ingrijiti sunt copiii sau mamele? Se apropie termenul si sunt cam ingrijorata de ce o sa ma astepte. Si ce lucruri ar trebui sa iau cu mine la spital? Voi ce ati facut, ce ati luat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Draga Silvia si eu o sa nasc la Giulesti la inceputul lunii viitoare. Foarte probabil pe 5, fac cezariana. Am mai nascut acolo acum 8 ani si a fost destul de bine, se pare ca e un spital mai vechi dar cu medici mai buni si mai devotati meseriei. Nu stiu nimic despre doctora ta dar vad ca ti-au raspuns fetele. Si eu am lansat un subiect cu Spit Giulesti dar nu mai stiu unde.
Am inteles ca nu trebuie sa duci de acasa hainute pentru bb ci doar pampers. In leg cu bagajul se discuta la "Interzis barbatilor" "In mai chiar nu naste nimeni?" si la "Mamici de aprilie" partea 1.
Tu cand nasti? Daca mai ai intrebari te ajut bucuroasa. Dana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ls-dobrovicescu spune:


O sa fie bine!
Si eu am nascut la Giulesti. Sectia de neonatologie e f. buna.
Pe Ranga am vazut-o in actiune in sala de nasteri. Mie mi s-a parut cam dură dar probabil esti obisnuita cu stilul ei.
SFAT: cere rezervă (Ranga are pt. pacientele ei). O sa-ti fie mai usor cu spalatul, iar copilul nu ti-l dau in rezerva.

Nastere usoara ! Sa fiti sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

In urma controlului de ieri o sa nasc pe 28 aprilie cu doctorul Ion Ionut nu cu doctora care m-a urmarit in timpul sarcinii. Stie cineva ceva de doctor? A nascut cineva cu el? Ajutati-ma nu-l cunosc.

Salonul 2 de la et.1 de la cezariene, arata deprimant, am fost ieri acolo, e jalnic, nu as sta in el nici o zi. Sunt 6 paturi inghesuite, nu s-a mai facut nimic de 8,5 ani de cand am mai stat eu in el, poate s-a mai degradat... Nu stiu cum arata alte saloane, sper ca mai bine.

Astept raspuns, Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina74 spune:

Draga Danuta, probabil ca raspunsul meu vine cam tarziu. Banuiesc ca ai nascut deja si mai banuiesc ca esti multumita de doctorul Ion Ionut. Eu am nascut acum patru luni cu el, prin cezariana.Am avut o sarcina cu probleme si eram aproape saptamanal pe capul lui, asa ca am avut timp sa-l cunosc. E un medic si un Om extraordinar. Deja mi-e dor de el. Te rog sa-mi spui ce impresie ti-a lasat. Va pupic dulce si pe tine si pe bebele tau. Madalina

Mergi la inceput