Cine a nascut cu dr Puia?

Cine a nascut cu dr Puia? | Autor: issabbella

Link direct la acest mesaj

As vrea si eu sa stiu cam cat v-a costat o nastere cu dl Puia. Eu voi naste prin cezariana pe la mijlocul lunii mai. Precizez ca nu fac cezariana la cerere ci asa mi s-a recomandat din cauza ca in uram unui accident de masina am avut bazinul rupt.Va multumesc anticipat si va rog sa-mi raspundeti.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Eu am nascut cu Dr. Puia , dar in septembrie 2001. Atunci i-am dat doar pentru cezariana 5 mil., iar anestezistului si celui care l-a secondat, Dr. Ciprian Cristescu, cite 1 mil. lei si au fost extrem de multumiti. Au nascut si alte fete cu Dr. Puia si nu i-au dat nimic si tot s-a purtat frumos cu ele, deci fiecare da dupa punga si dupa suflet, nu e obligatoriu. Eu am stat in rezerva 8 si a fost foarte bine, dar atunci costa 10$/zi, acum nu mai stiu tarifele. Oricum bebelusii sunt ingrijiti foarte bine, iar eu mi-am revenit intr-o saptamina faceam de mincare si curat in casa. Asa ca Nastere superusoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Draga mea,
Eu nu am nascut cu Doctorul Puia, dar am auzit numai lucruri bune despre el. Cand m-am internat in spital, el mi-a facut controlul de internare si a avut o mana asa de usoara....! Stiu ca se intereseaza de pacientele lui si este un doctor foarte atent. Eu zic sa te duci cu incredere.

P.S. Si eu am o problema cu coloana si mi s-a spus ca daca vreau al doilea copil, sa fac cezariana. As vrea sa te intreb, cat te-ai ingrasat pana in momentul de fata? a trebuit sa stai pe parcursul sacinii in pat?
Merci pentru raspuns!


Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns issabbella spune:

Buna fetelor
Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns ca eram foarte ingrijorata in privinta banilor si a felului in care se va purta dr Puia cu mine in caz ca nu prea am.Am auzit si eu de rezervele cu 10$, dar am auzit ca sunt si doua rezerve unde poti sta cu bebelusul si nu sunt contra cost. Stiti ceva despre ele?Ca eu as cam vrea sa stau cu ea fiind primul meu copil.
Ralu eu m-am ingrasat 13 kg si am stat numai in pat fiindca nici inainte de sarcina nu prea aveam voie sa fac efort(am astm si la orice efort se declanseaza crizele)dar vreau sa-ti spun ca am picioarele foarte umflate si in plus orice plimbare mai lunga ma epuizeaza complet.Sper sa ai o sarcina usoara in caz ca te hotarasti sa mai ai un copil si multumesc ca mi-ai raspuns. Multa sanatate.

Mergi la inceput