Un luptator de 850 de grame

Un luptator de 850 de grame | Autor: DanaRosu

Link direct la acest mesaj

Ionut Sergiu Blanaru s-a nascut la sase luni, īn greutate de numai 850 de grame #149; micutul luptator a uimit lumea medicala suceveana #149; supravietuirea acestui bebelus este una dintre cele mai mari realizari profesionale ale medicilor suceveni, fiind si o premiera pentru judetul nostru, īn ultimii 5 ani #149; ieri, tinerii parinti si-au putut lua copilasul acasa #149; Ionut Sergiu cīntareste acum 2,5 kilograme si este sanatos

http://www.obiectiv.ro/?id=14559&PHPSESSID=78781e1d04157f9b3500cebb5b1f56e2



Dana
And, yes, I am a blonde!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Doamne ajuta !!!
Exista si minuni pe lumea asta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Astfel de cazuri te emotioneaza profund. Sa le traiasca si sa fie sanatos, e intr-adevar un luptator.


Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cand am nascut eu era un baietel in salon cu fetita mea(si ea nascuta la 7 luni dar cu 2800G)care la nastere(6 luni jumatate)a avut 850g si cand eram eu acolo ajunsese la 1900g.Au fost gemeni,unul a murit la nastere si al doilea se lupta sa traiasca.Era nascut in Septembrie si l-au trecut ca nascut in Oct la sfarsit pt ca era considerat avorton si el dorea sa traiasca.Sunt atat de micuti,cat mana pana la cot.Desi avea o luna jumatate decand se nascuse era sa-l piardacat eram si eu acolo.La dr nu le pasa...ea era o fat de la tara fara prea multe posibilitati...asistentele la gavaj il inecase cu lapte de-i ajunsesse micutului in plamani.Nu o sa uit toata viata acel copilas mititel.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Daca Dumnezeu a vrut, totul a fost posibil!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Ce emotionant!!! Sa-i dea Dumnezeu sanatate si viata lunga! Sigur este un copil luptator dar este si norocos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Bravo bebelule, ai reusit! Doamne, Doamne l-a ajutat dar sa nu uitam de MEDICI...de data aceasta merita si ei laude!

Raluca si Ilinca (1 an si 2 luni)

Mergi la inceput