Eco morfologica la Medlife :(

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_simona spune:

Salut ChrisDun in legatura cu colu mi-a spus ca e ok are 36mm si este inchis.Singuru lucru este ca prima oara am fost la 18 sapt si avea 46mm si dupa 2 saptamani m-am dus iara si avea 36. mi-a spus doar ca nu e bine ca intr-un termen f scurt s-a micsorat mult.Sincer imi pare rau sa aud ca s-a comportat asa urat cu voi dar de ce?sau eu sunt norocoasa ca am prinso in toane bune?MAI VEDEM SAPT VIITOARE poate voi aveti dreptate oricum va tin la curent.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal

Lyly809 si eu am fost recomandata tot la dr.Herghelegiu pentru echo 4D. Nu ca ar fi nevoie, asa mi-a spus dr. meu, dar vreau sa ma asigur ca totul este ok si sa vad mutrita bb.
Eu am mai fost anul trecut la dr.Herghelegiu si ce mi-a spus asa a fost.

Stii cumva tot la Sanador il gasesc?

pa

bb si tania

http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Tania, si la Sanador si la Medsana il gasesti, dar nu la sediul de la Eroilor-Medsana, ci la celalalt sediu. Pentru ca mi-am facut programarea pe la sf. lui noiembrie am uitat adresa... trebuie sa sun din nou, sa-mi spuna adresa si sa-mi confirme ca programarea e la locul ei...

Si eu am fost la dr. Chitescu, dar nu pt. sarcina, ci pe vremea cand aveam fibrom. Desi eram f. ingrijorata nu mi-a dat nici un sfat, nici un indiciu...Mutenie totala. Pana la urma l-am operat, histeroctomie la Giulesti..

Lily 19 fix

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Poze echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Andra, ideea e sa nu intri in panica apropo de ce iti zice tipa. Colul de 30 mm e col normal. Iar faptul ca s-a scurtat asa repede e la fel de normal. Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Fetelor, ce stiti de ecograful 4D de la noul CMU? Iosup am inteles ca e de parere ca tot ala de la CMU Nerva Traian e mai bun (aparatul)...ala 4D o fi asa pentru mamici si tatici sa le faca bb cu manutza?

Cristina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_simona spune:

Pupici pe burtici
V-am promis ca va tin la curent.Ei da,am fost la eco,colu este inchis,lichid in cantitate normala,bebele tot bebica a ramas si la 28w1d are 1246gr si e tare miscacioasa.Am fost tot la Chiteasca si s-a comportat super.Sunt tare fericita ca mi-am vazut bebele si e sanatos.
va pup dulce
28w1d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ama82 spune:

Buna , eu nu am facut inca 4D, urmeaza , dar va recomand Medicover , d-na Magda Petrescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ma puteti lamuri si pe mine , va rog, ce diferenta este inte o echografie morfologica, una Doppler si una 4 D? ( dc este vreo diferenta...)Multumesc anticipat

Madalina 22+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Dragele mele,
Eu am fost la Medlife la eco, am 14sapt. si sunt extraordinar de incantata nu atat de clinica in sine cat de domnul doctor Radulescu care este un tip extraordinar, un ecografist excelent, si nu spun asta asa de dragul de a o spune cu atat mai mult cu cat si eu sunt medic sa ca nu conteaza ce tip de ecograf ai poate fi cel mai performant din lume daca nu stii sa interpretezi datele pe care el ti le da degeaba.
Oricum vi-l recomand cu caldura pe dr. Radulescu.Daca mai aveti experiente referitoare la nasterea cu dansul satept sa-mi raspundeti.
Va pup si va doresc sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

BUNA FETELOR SI LA MULTI ANI!
SUNT O GRAVI IN SAPT 16 DE SARCINA SI DR GINECOLOG A SPUS CA TREBUIE SA FAC SI ECO MORFOLOGICA.MA PUTETI AJUTA CU O RECOMANDARE DE DR BUN SI EVENTUAL UN NR DE TELEFON?MULTUMESC DIN SUFLET!
16+

MIKYCRIS

Mergi la inceput