intrebare intrebatoare

intrebare intrebatoare | Autor: bebitzu

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea,

pentru ca sunt atehnica in domeniul informatic (tot ce tine de programe, instalare si toate cele), am reusit sa-mi sterg din calculator cateva programe (cred, nu stiu ce programe, sa nu ma intrebati) iar acum, am observat ca nu mai pot deschide nici un link - atat pe DC (de ex daca vreau sa vad pozele unui membru) cat si in alte situatii.
Aveti idee ce-as putea face sa repar greseala?
Am mare nevoie de ajutor pentru ca nici cursurile de la scoala (care le puteam/pot vedea on-line) nu le mai pot accesa.
Multumesc mult si astept sfaturile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

sa inteleg ca nu mai poti deschide internet explorer?...
ce eroare zice, da mai multe detalii ca nu suntem ghicitori in stele...
cata vremee scrii pe dc nu vad cum ai fi putut sa dezinstalezi internet explorer...dar poate scrii de pe alt pc...
hai zi mai multe si incercam sa te ajutam...


...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Buna,

internet explorer nu este dezinstalat.Accesul la internet este ok, insa singura problema este ca nu pot accesa link-uri (asa cum am spus si prima data - ex:daca vreau sa vad pozele unui membru Dc).
Pentru scoala imi pot vizualiza informatii despre cursuri, examene si toate cele, insa atunci cand vreau sa vad de ex ce contine cursul 9 nu-mi mai permite.
Cand selecetz si dau clik nu-mi apare nici un mesaj, pur si simplu nu-mi permite accesul la informatie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

avand in vedere ca nu prea inteleg exact cum devine chestiunea in problema ta, cea mai eleganta solutie pe care o pot propune e sa iti downlodezi si instalezi firefox. Il gasesti aici: http://www.mozilla.org/download.html

daca vrei sa ramai fidela ie trebuie sa incerci sa descrii si ce se intampla cand incerci sa accesezi un link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Razhore, multumesc mult, fara sa vrei m-ai ajutat mult.De ce zic asta?Incercand sa deschid link-ul dat de tine direct cu click pe mouse, binenteles ca nu mi l-a deschis, si asa am fost nevoita sa dau click dreapta si sa aleg optiunea "open" si asa merge.Am incercat si alte link-uri si toate merg.
O sa incerc sa activez si programul dat de tine, multumesc mult si scuze ca nu m-am facut inteleasa, mii de scuze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

ma bucur ca am putut fi de ajutor, chiar si in felul asta

Mergi la inceput