despre Giulesti

despre Giulesti | Autor: dranca

Link direct la acest mesaj

Am nascut la Giulesti lubna asta. Sint 2 rezerve cu plata 100$/yi numai cu aprobarea profesorului Marinescu (aici nu stai cu bebe) si doua rezerve fara plata tip rooming-in unde stai cu bebe. Majoritatea saloanelor sint de 10 paturi dar sint si citeva de 3-4 paturi care sint mai mult decit convenabile. Personalul e dragut daca esti si tu draguta. Despre grija de copii nu stiu ce sa zic. Chiar daca i-am dus scutec la fiecare masa am luat-o acasa cu un fundulet de mi se facea rau cind ma uitam la ea. Cel mai bine e ca sub pretextul ca vreti sa invatati sa-l schimbati sa mai treceti pe acolo cind ele ar trebui sa faca asta. Foarte draguta este de la copi o asistenta mai in virsta Doamna Getuta-puteti sa o intrebati si sa-i cereti ajutorul ca pe noi nu ne-a refuzat. in rest spitalul mi s-a parut curat chiar dac am stat la comun cum s-ar zice nu am gasit o data grupul sanitar murdar. In ceea ce priveste bagajul lista de aici de pe site mi-a fost de folos, piina si ceva care sa stringi in brate nu a fost o prostie.Daca nasti normal e bine sa ai la tine vata, comprese sterile, chilotei de schimb (tampoanele nu ai ce sa faci cu ele), spray Oximed, supozitoare cu diclofenac, pompita de lapte,un unguent pentru sini (eu am luat Garmastan), sutin de alpatat, tampoane protectoare pentru sini, iar pentru bebe pampersi, ulei de corp, pudra cu baneocin, hainutele pentru iesit din spital, cercei daca vrei (ti le pun asistentele la plecare, daca vorbesti, contra a 200-300000 lei in functie de tura si bani schimbati (a0, 50, 100000). Daca totul merge bine cu asistenat de salon nu ai treaba decit la toaleta cind se dadea cam 20-30 000. E bine sa stii ca turele sint de la 7 dimineta la 7 seara deci vedeti si voi cind ajungeti la sala de nasteri aproximati cu care dintre asistente nasteti ca va vor ajuta intradevar mult si aici se dau bani mai seriosi (300-500 la cea care prinde evenimenteul) fiecare cit poate, dar merita.Cind am pecat eu spitalul era in carantina si se intra foarte grau. MAi pe seara (dupa7) cu 100 000 se intra mai lejer.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alda spune:

Buna,
e chiar asa de scump, 100$/zi???
Sau ai scris gresit si de fapt e 10$/zi!?
Multa sanatate tie si bb-ului!



alda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns issabbella spune:

Buna Anca.
Iti multumesc din suflet pentru mesajul postat pe forum. Nici nu ai idee cat de mult m-ai ajutat. Eu o sa nasc in luna mai pe la sfarsit cu drPuia , dar prin cezariana.Vreau sa te mai intreb ceva...cum poti beneficia de rezervele in care poti sa stai cu bebelusul?Si cum e cu cerceii la fetite?Le pun asistentele cerceii la iesirea din spital?Si inca o intrebare...stii ceva de cezariana? Adica cat se da , si daca iti trebuie ceva in plus la bagaj in caz ca faci cezariana? Multumesc din suflet Anca si multa sanatate si tie si bebelusului.

Mergi la inceput