fosta sotie

fosta sotie | Autor: tumpi

Link direct la acest mesaj

Este careva dintre voi in situatia actuala sotie?
Cum va intelegeti cu fosta sotie si eventual cu copilul din prima casnicie?

Ioana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina1 spune:

Ne ignoram...Cel putin eu pe ea...ea a incercat sa se bage in seama insa nu i-a mers.
In general ma enerveaza prezenta ei!
Cu copiii e alta treaba...ei nu au nici o vina!
Tu in ce situatie esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Din fericire pt. mine fetita ma place.Noi suntem casatoriti de 6 ani iar fetita la vremea aceea avea 5.M-a placut si ma iubea f. mult in mometul acela isi dorea ca eu sa fiu mama ei fiinca adevarata mama nu se interesa de ea.Atunci copilul statea la socrii mei dupa care socrul meu s-a inbolnavit si atuci copilul s-a intors la mama.A suferit f. mult ca a fost dta de colo pana colo si stia ca mamica ei nu se intereseaza de soarta ei.
Acum totul s-a schimbat, a crescut si normal ca maicasii ii convinae ca toata lunea o lauda ce copil mare si frumos are asa ca a tras-o de partea ei.
Eu oricum tin la ea si ii cam fac poftele.
Sper ca in curand voi avea si eu copilul meu si nu o sa mai am tangente cu ele.Asa si sotul meu isi va indrepta toata atentia catre bb.
Cu fosta pot spune ca ma inteleg bine,ne vorbim, ne trimitem mesaje, ne mai vedem cateodata, dar simpt ca nu ma place cu adevarat.
Norocul meu este ca nu din cauza mea s-au despartit ca atunci chir ma ura.Cand ne-am cunoscut noi doi ei erau divortati de 3 ani.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina1 spune:

Sotul meu are 2 baitei din prima casatorie(unul de 5 ani si unul de 8 ani).Acum 3 ani cand ne-am cunoscut imi aduc aminte ca cel mic nici macar nu vorbea.
Sotul meu a fost extrem de nefericit in prima casatorie.Ea nu vroia sa lucreze,spunea ca numai proastele muncesc,fetele destepte(ca ea)stau acasa si papa banii;si il mai si insela pe rupte.Si sotul meu saracul nu facea decat sa munceasca si sa aibe grija de copii.Ii spunea ca ea nu l-a iubit niciodata si ca ceea ce simte pentru el e doar prietenie.
Cand cel mic avea 8 luni ea se ducea cu amicul ei la film si actualul meu sot statea cu copiii!!!Scandalos,insa adevarat.
Acum toata ziua il streseaza cu telefoane,ca nu-i ajung banii(nici acum nu lucreza),sa vina sa ia baietii ca ea pleaca la ski,sau are nu stiu ce petreceri...Cu mine e foarte prietenoasa(in fata,ca am auzit ca ma barfeste de o doare gura)de aceea am spus ca eu o ignor!
Copiii lui sunt draguti,
INSA situatia s-a schimbat radical...acum am si eu puiul meu si doar ea conteaza pentru mine.
Acum ii vad cu alti ochi...din pacate!Nu imi convine sa rup de la gura fetitei mele sa le dau lor,si asa ca le da prea mult.
Te pupam,Alessia si Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Draga Adina ,
te inteleg perfect mai ales cu legatura intre cei doi.Si intre sotul meu si fosta era o relatie incordata,ea este o fire f. dura si rea de gurasi tot timpulsi pe deasupra mai si.Cam asa era relatia lor.El tot a asteptat ca poate poate si asta doar de dragul copilului, dar la un moment dat nu a mai rezistat.
Ce m-a deranjat cel mai tare la ea a fost ca il vorbea pe sotul meu de rau in fata fetifei,care venea si-mi spunea tot ce zicea maicasa si prietenul ei despre noi.
Am trecut si printr-o serie de procese cu ea din partea concubinului.
Dar lasa ca nu i-a fost bine cu actualul meu sot si si-a gasit repede unul la nici 6 luni de cand el plecase si dupa un timp sotul meu a vazut-oasai trebuie.
Mai baga ea strambe cateodata, dar asa cum ai spus si tu ignor.
Te inteleg cu cheltuiala, ca si sotul meu ii ia tot ce vrea ca sa nu simta lipsa lui, dar eu simpt ca il monopolizeaza si este influentata de maicasa.
De aceea vreau copilul nostru ca sa-i distrag putin atentia de la ea.
In curand defapt o sa vada si el ca o sa vina la noi numai din interes, ea acum are 11 ani.
Toate bune tie si bebeului, pe care il cheama precum una dintre nepotelele mele.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

prietenul meu inca este casatorit! el vrea sa divorteze in orice moment dar in ultimul moment nu stiu ce il opreste..casatoria lui este mai mult de forma :de 10 ani nu mai dorm in aceiasi camera si de 3 ani el nu mai locuieste impreuna cu ea ci cu mine. MARIA SA LEGALA ma cunoaste, stie ca odata ce ea va fi de acord sa semneze actele de divort eu voi fi cea cu care el se va casatori dar inca se mai preface in fata tuturor ca totul intre ei doi e ok[:(! Au 2 fete: una de 17 ani si una de 11. Ingrozitor ma enerveaza cand sub diferite pretexte DUMNEAEI SOTIA o pune pe cea mica sa sune la cele mai imposibile ore cu cele mai tampite pretexte: ,,cred ca am racit si vreau sa ma duc la doctor dar mami este asa de bolnava ca nu poate sa conduca,,-intre noi fie spus nu era nimeni bolnav. Atunci imi vine sa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Fosta sotie nu o cunosc, si sincera sa fiu nici nu ma intereseaza pesrsoana ei. Fetele sotului meu au: 23, respectiv 14 ani. Pentru cea mare sunt ca o sora, iar pentru cea mica o prietena.

Mergi la inceput