Ati nascut la Maternitatea CF2

Ati nascut la Maternitatea CF2 | Autor: twety

Link direct la acest mesaj

Buna
As vrea sa stiu daca a nascut cineva la Maternitatea CF2 de cand a fost modernizata si are circuit inchis .Cunoasteti si preturile? Cu ce doctor ?

Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

buna twety,

am tot vrut sa-ti raspund dar m-am luat cu trebili. n-am nascut la cf2, dar am stat internata acolo la inceputul sarcinii cand am facut o disgravie destul de urata. am stat in separeu cu doua paturi, televizor la care prindeai aproape toate canalele romanesti si baie cu dus - distractia asta costa cam 500 mii lei pe noapte. acelasi e pretul si unei rezerve pentru gravide - vestea buna e ca geamurile sunt termopan, sunt super curate si ai apa calda non-stop.
de ce zici tu ca e cu circuit inchis? orice maternitate are nevoie de paciente, e suficient sa te duci acolo in timpul zilei si sa-ti alegi medicul, daca nu-l ai, si e ok dup-aia.
eu am renuntat la maternitatea respectiva si la medic pentru ca seful meu, care a lucrat la o firma de distributie medicamente, cunoaste cam tot ce misca in fauna medicala si mi-a zis sa fug de-acolo, ca mai toti medicii sunt niste macelari veniti de la municipal si sunt pusi pe capatuiala.
avantaje: sectia de maternitate proaspat renovata, curatenie de nota 10, iti aduc mancarea la pat (mancarea nu e cine stie ce, in 4 zile n-am mancat o bucatica de carne, iar diminieata era invariabil ceai cu paine, margarina si gem); aparatura medicala noua
dezavantaje: medici sub semnul intrebarii (am renuntat la medicul meu, in mare parte, si pentru ca mi s-a parut cumplit de ocupat si ca nu-mi acorda destula atentie), te trimit sa-ti cumperi medicamente in caz de nu au ei.
cantareste si tu si daca ai deja un medic si ai incredere in el, e ok.
despre preturi: o prietena de-a mea a nascut cu cezariana acolo in septembrie anul trecut si tarifele sunt cam ca la municipal, numai ca a adus medicilor care au asistat-o, in plus, cate o sticla de wiskey.
multa bafta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Eu nu am ajuns acolo, dar cineva vrea sa ma "bage pe fir" cu medicul sef de sectie de acolo, zice ca e un arab, medic bun.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

bobita, eu de la medicul ala arab bun am plecat, dar repet, poate am avut ghinion si l-am prins intr-o perioada proasta si pe el. prietena de care iti spuneam ca a nascut in septembrie cu cezariana a nascut tot cu el si a fost foarte multumita. tipul e specializat in ecografie doppler, are un cabinet prin drumul taberei, nu-i mai stiu adresa si nr. de telefon, i-am aruncat imediat cartea de vizita. daca vrei amanunte, iti scriu pe e-mail.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Eu sunt luata in evidenta de Dna DR. Mihalache care are si cabinet particular si de fapt asa am ajuns la CF2.Despre ea stie cineva ceva? Mie imi place de ea mult de tot, ca om dar nu stiu nimic despre ea din punct de vedere profesional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

Twety, si eu o sa nasc tot cu Flori Mihalache si am foarte mare incredere in ea. Nu stiu multe despre ea, nu cunosc pe nimeni care sa fi nascut deja cu ea. Am fost colega de servici cu sotul ei si asa am ajuns la ea. Tu cand trebuie sa nsti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Buna Raluca, ce chestie si pe mine tot Raluca ma cheama. Eu trebuie sa nasc pe 2 octombrie dar nu este fix lucrul asta mai ales ca eu as vrea sa fac cezariana dar nu am vorbit inca cu dr. La vremea cand am postat anuntul chiar nu stiam nimic intre timp m-am elucidat cum este cu maternitatea si cam tot ce trebuie. Daca ai intrebari posteazale aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Eleni dupa cate zile teai refacut si ai facut cezariana pentru ca ai vrut? Eu vreau dar nu stiu daca dr. mea face.Preturi ai putea sa imi spui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Multumesc mult Eleni pentru raspuns.

Mergi la inceput