Anuntarea oficiala a sarcinii la job

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Aici la noi e obligatoriu sa anunti in scris, pt. ca zilele in care medicul te cheama la eco sau pt. alte analize, sunt platite . Si pt. a putea discuta daca poti munci in continuare in jobul pe care-l ai sau trebuie sa te mute intr-un loc de munca mai usor. Pt. ca nu toata lumea munceste la birou. Eu i-am adus managerului hartiuta de la spital si totul a fost OK.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dpop

aduc acest subiect in actualitate.
voi anuntati la servici in scris de sarcina?



la mine nu a fost nevoie sa anunt in scris. i_am anuntat de cand aveam doar 8 sapt, pt ca este o firma k lumea, se poarta frumos cu angajati, inte sefi si noi fiind o relatie de prietenie, am zis ca merita sa stie din timp!!

numai bine!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Vad ca nu a scris nimeni de ceva timp aici...mai e valabila OUG 96/2003?
Daca da...cum sa fac in situatia asta: noi in pontaje ne trecem 8 ore..dar lucram de la 7 la 18 cu pauza de o ora de la 12 la 13.Sambata lucram pana la 17 si duminica pana la 13.Un week-edn da..unul ba.Eu nu mai vreau sa vin in week-end.Cum pot obtine asta?

Lorellay 5+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

mie imi pare rau ca am trambitat vestea repede....acum toata lumea ma compatimeste....data viitoare anunt dupa saptamana 12!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mai este valabila oug 96/2003. cf ei ai dreptul la reducerea prg de lucru cu 25 %, la recomadarea medicului si dreptul la max 16 ore lunar pt consultatii, care nu se pot efectua in afara orelor de lucru. mie mi s-a zis clar la munca ca nu mi se acorda 2 zile libere!! va sugerez la amandoua sa intrati pe forumul de legislative, acolo veti gasi mult mai multe informatii despre drepturile si obligatiile noastre.
cat despre compatimire :))), hahaha, la mine colegele de birou si sefa, nu cei de mai sus!!!, au strambat din nas ca ma duc la ctrl si la analize dimineata! ca sa ma duc dupa orele de munca, in conditiile in care dr. mea era in spital numai pana la ora 16, iar eu terminam munca la 16.30, iar analizele se dimineata oriunde!!! le-am pus legea in fatza si le-am calmat!
hai bafta si intrati pe la "legislative" ca o sa aflati multe lucruri interesante:)

alexutza 5 ani si Teodor Mihai

13 zile pana vine TEO mic
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Cum fac dovada ca nu ma pot duce la control dupa program?
Eu lucrez de la 7 la 18 zilnic..si oricum merg la medic in alta localitate...adica la 250 km de aici...
Dar cum fac dovada?

Lorellay 5+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu am cerut o hartie dr. mele, in care sa specifice ca ma poate vedea in zilele de..., la orele de... . am mai rugat-o sa-mi scrie tot pe o hartie semnata si parafata, data si ora la care am fost la ea....
oricum, nu mi-a cerut nimeni aceste hartii, dar i le-am pus sub nas sefei mele, ca sa o calmez, sa-i demonstrez ca nu am fost la discoteca:)

alexutza 5 ani si Teodor Mihai

10 zile pana vine TEO mic.oare???
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Buna eu sunt noua pe aici...nici nu prea stiu sa umblu pe forum. In fine vad ca voi stiti o gramada cu legislatia. Eu am anuntat dar nu in scris...tre sa o fac in scris ?
Sunt deja in 9 sapt si ceva. Din ce sapt. am voie sa imi iau talpasita de la munca? Tre' sa-i pregatesc! Colegii si-au luat concediu si e cam mult de munca. Vreau si eu link de legislatie.

Mergi la inceput