pacienta d-lui dr. Suciu N./ Polizu. Da sau nu?

pacienta d-lui dr. Suciu N./ Polizu. Da sau nu? | Autor: mariana_flo

Link direct la acest mesaj

Ce stiti de acest doctor? voua cum vi s-a parut?; eu sunt cam contrariata, caci am fost la cabinetul dansului ptr consultatie de cateva ori si m-a cam socat ceea ce am vazut acolo. Intrau doamnele la consult ca pe banda. In timp ce una era pe "cal", alta se imbraca/dezbraca, iar alta ii dadea doctorului amanunte despre motivul venirii la consult. Mie mi s-a parut ceva grotesc. Nu exista pic de intimitate, iar de pus intrebari despre ce te framanta?..... nu prea aveai cum. Sincer? mie nu mi-a inspirat incredere diagnosticul pus asa .. in fuga, tipand in gura mare ca sa auda asistenta ce sa scrie pe reteta. Si inca ceva. Am observat ca ptr o gama destul de larga de simptome descrise de paciente acest Dr. a dat reteta IDENTICA.
Sunt indecisa. Sotul meu are incredere in acest medic ptr ca i-a fost recomandat cu caldura. Nici nu vrea sa auda de schimbarea lui, insa.... nu el este cel gravid si nici cel consultat. Eu fiind la prima sarcina, cred ca va imaginati ca am o multime de intrebari de pus, si nu prea ma simt in siguranta in clipa de fata.
CE SA FAC? VOI CE STITI DESPRE ACEST DOMN DOCTOR?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Eu nu stiu nimic de el, dar am avut "bucuria" de o dr. la fel cand eram studenta. Cred ca mai mizerabil ca acolo nu m-am simtit niciodata. Prin padurea de uscaturi sunt o multime de dr. buni, nu tb sa te duci la el. La dr. cu care am nascut eu stateam si cate 45 min in cabinet, imi facea in liniste ecografia, ma asculta, spunea si ea ce avea de spus, pai ce, suntem in gara si scapam trenu'??? Acolo e un bebe care trebuie masurat, analizat pe toate partile, tu trebuie sa spui tot ce simti, chiar si schimbarile psihice, ca nu numai fizic se "resimti" datorita sarcinii. Poate iti recomanda fetele din Bucuresti un alt dr. ca la asta nu-i de mers. Sarcina usoara si sa auzim numai de bine! pa.pa.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Am 2 prietene foarte bune, una care a nascut cu el si una care urmeaza sa nasca. Ambele sunt foarte multumite si am vazut ca si alte fete zic ca este un tip ok.
Probabil ca pare mai superficial.
Oricum, daca tu nu esti multumita si ai indoieli, cred ca ar trebui sa-l schimbi. Pana la urma, tu esti pacienta, nu sotul.
Poate mai intai ar fi bine sa ai o discutie cu medicul, sa-i spui ce ti-ai dori, iar daca nu cadeti de acord....mai sunt si altii.

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ottisimo spune:

Tot ce pot sa-ti spun este ca eu nu l-as schimba cu nici un alt doctor...am nascut cu el si este un dr de milioane ... as putea sa-ti povestesc mai multe despre el...dupa cate ai vazut si tu este foarte aglomerat.Totul este sa ai incredere in el....eu l-am recomandat multor persoane si nimeni nu s-a plans.Discuta cu el cred ca este cel mai bine.daca vrei sa afli mai multe trimite-mi un mail... simona_serbanescu@hotmail.com

simona si bb carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

eu cred ca daca il mai vad pe strada,dau peste el! Un doctor care nu are o fisa a pacientei-daca ai vazut are o foita de hirtie cu numele pacientelor,si le taie in ordinea venirii-care nu-ti da nici o analiza de facut in schimb iti da tratamente hormonale dupa ureche,un doctor care voia sa ma taie ca vezi doamne am chisturi ovariene si nu pot ramane insarcinata, si sa ma taie doar asa ca sa vada el mai bine daca asta e problema-iar eu urmatoarea luna eram deja insarcinata,-nu pot sa-l consider doctor!!!!
Si eu m-am dus la el cu recomandare din partea cuiva apropiat cu care se cunostea bine -dar oricum nu a contat!
Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-am dat seama la timp ca nu e in regula cu el si am plecat inainte sa mai patesc cine stie ce!
Am auzit ca in trecut era un dr foarte bun dar am impresia ca acum s-a cam saturat de meserie! Parerea mea -fugi cat de repede poti!!!!
A, si am o colega care intamplator a ajuns la el-dr ei era plecat si voia sa-i confirme cineva daca e sau nu insarcinata-iar dr .,prima data cand a intrat in cabinet -fara sa o cunoasca ,sa o consulte sau sa stie de ce a venit- i-a zis ca are probleme cu ovarul stang-de parca i-ar fi scris in frunte!!!
Ai mare grija!!!!


Mergi la inceput