HAI SA VA SPUN DESPRE SPITALUL CARITAS

HAI SA VA SPUN DESPRE SPITALUL CARITAS | Autor: PITI

Link direct la acest mesaj

AM NASCUT PRIN CEZARIANA CU D-NA DR. ALICE FLORESCU .MATERNITATEA SUPER.ERAM INTR-O SECTIE SPECIALA DUPA OPERATIE.ASISTENTELE ERAU DRAGUTE(cu spaga de rigoare),DAR ELE AU AVUT MARE GRIJA DE MINE,AM FOST SCHIMBATA MEREU,LA FEL SI LA SPALAT.NU VA MAI ZIC DE SALONUL PENTRU NOU-NASCUTI!TOTUL F.CURAT, CALDURA MARE,BEBEII SPALATI LA CHIUVETA DUPA FIECARE CACA,NU AM DUS NICI UN PAMPERS-AVEAU EI-(O DOAMNA A DUS UN PACHET SI I L-A REFUZAT SPUNINDU-I CA NU AU NEVOIE......mai rar asa ceva).BEBE AL MEU ERA SCHIMBAT,PUDRAT,ASTFEL CAND MA DUCEAM EU LA EL ERA MEREU CU ALTE SCUTECE.NU SE PRIMEAU HAINUTE DE ACASA,II TINEAU IN SCUTECE,LA PLECARE MI-AU CERUT HAINUTE,O PATURICA,M-AU BAGAT IN SALONUL CU PATUTURI SI MI-AU ARATAT CUM SA-L INGRIJESC. TOTUL A FOST NEMAIPOMENIT!DACA AVEAM O ALTA DOCTORITA ALTA ERA TREABA!VA RECOMAND CARITASUL,EU M-AM SIMTIT PROTEJATA!SI AM SI DORMIT CAT AM VRUT........

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cat ai dat? Am auzit ca la Caritas se da cam mult la cezariana.Ai cerut tu sau a fost necesara? Am auzit (iar) ca conteaza motivul, daca e neintemeiat se plateste mai mult! Astept lamuriri si iti multumesc. Sanatate tie si bebe-ului!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

NU AM CERUT EU CEZARIANA. EU AM MUSCHIUL SLABIT LA UN OCHI SI DE ACEEA NU AM VOIE SA FAC EFORT,NU AM VOIE NICI SPORT DE PERFORMANTA SA PRACTIC.DAR TIN SA-TI SPUN DANAD CA POTI SA O FACI LA CERERE(DEPINDE DE DR.).EU DE EX. AM FOST CHIPURILE PROGRAMATA LA UN DOCTOR OFTALMOLOG SA-MI DEA "VERDE" PENTRU CEZARIANA,DAR ACESTA NICI NU M-A CONSULTAT,I-AM DAT 100000 LEI SI MI-A DAT RECOMANDAREA PE CARE DR. O PREZINTA LA SPITAL. CU BANI POTI SA REZOLVI......CEZARIANA M-A COSTAT 200$,ANESTEZISTA 1.000.000 LEI,DR.ASISTENT LA OPERATIE 1.000.000 LEI,APOI VIN CELELALTE- DR NEONATOLOG 1.500.000 LEI,ASISTENTE,INFIRMIERE,LA BEBE ORI DE CATE ORI MA DUCEAM. DAR ITI SPUN SINCER CA A MERITAT! OPERATIA ESTE F JOS,SUBTIRE ,NU AM AVUT NICI UN FEL DE PROBLEME.BEBE A FOST SI MAI INGRIJIT.... DECI IN CONSECINTA CEZARIANA SE POATE FACE LA CERERE DACA DR. ESTE DE ACORD SI DACA POLITICA SPITALULUI PERMITE ASTA.( DR AU NEVOIE DE ACORDUL DIRECTORULUI DE SPITAL ,LA CARITAS DR. ARE MANA LIBERA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Sper sa nu mi-o iei in nume de rau, dar la cati bani ai dat ar fi fost culmea sa nu te trateze atat de bine. Eu voi naste in iulie dar am inceput sa ma gandesc inca de acum la CAT sa dau ca sa fim tratati omeneste-si bebe si eu- desi cred ca stii si tu ca lucrul asta n-ar trebui conditionat de bani. Iti spun sincer ca, de cate ori ma gandesc, m-apuca nervii pt. ca as prefera de o mie de ori sa folosesc acei bani pentru bebe - sa-i cumpar tot ce-i mai bun si mai frumos. Dar asta e Romania noastra minunata - daca nu dai nu se uita nimeni la tine. Mi se pare tare nedrept.

Sanatate si tie si puiului tau.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

Salina,cred ca in Romania peste tot se dau bani ca sa fii tratat bine sau pentru ca functionarii sa-si faca datoria.Si eu vroiam ca acesti bani sa ii folosesc pentru bebe .Nasa mea a nascut la Titan si nu a fost ingrijita,iar fetita ei s-a umplut de bubite.sunt inconstienti cand pun pe primul loc banii si apoi sanatatea unui omulet atat de sensibil si ......ff finut. Eu si bebe Armand iti dorim nastere usosra si sanatate.

Mergi la inceput