dna prof. Valeria Liciu

dna prof. Valeria Liciu | Autor: Laura V.

Link direct la acest mesaj

Ieri, tot cautand pe site-ul www.formula-as.ro infomatii despre anexita, am gasit numai laude la adresa acestei dne prof.biolog. Are niste ovule si o crema, care fac minuni in tratamentul anexitei , al ranilor, al chisturilor sau alte boli ginecologice.Am sunat sa ma programez si am vorbit chiar cu ea. Nu se fac programari, se comanda direct produsele. Tu ii spui ce diagnostic ai si ea iti spune ce sa faci. Tratamentul pt. 20 de zile costa 450.000 lei (numai ovulele si crema)restul de la farmacie. Si trebuie repetat si in luna urmatoare. Acum vin si intreb, s-a tratat cineva dintre voi cu aceste produse sau stiti ceva in plus, pt. ca nu stiu ce sa fac?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Buna Laura,
Eu am mai scris pe acest site despre d-na Valentina Liciu.
Dupa o luna de tratament comandat prin posta am scapat de niste chisturi(cu durerei groaznice) care nu au cedat timp de 3 luni la tratamentul medicamentos.

Poti avea incredere totala in tratamentul ei.

Eu am mai comandat unul pt o matusa de-a mea care nu l-a inceput inca dar sunt sigura ca va scapa de problemele ei.


Daca mai vrei informatii spune-mi.


caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettina spune:

Pentru fetele interesate, da-ti o cautare cu numele VALENTINA LICIU.







_

Copilul e ca si copacul, cand de mic se stramba, anevoie se mai indreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

Multumesc frumos. Am cautat si am gasit si alte pareri, dar tot din revista As. Am incredere, atat timp cat exista si pe acest site cineva care a facut acest tratament. O sa incerc sa iau tratament pt. 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:


Draga Laura,

Ai toata increderea. Dupa ce am facut tratamentul prof. liciu mi-am dat seama de importanta si eficacitatea tratamentelor naturiste pe langa cele medicamentoase.

Deja dupa 3 luni (am facut tratamentul in luna noiembrie) cred ca am obtinut ceea ce vreau de aproape un an. Am o intarziere de 6 zile si cred ca am ramas insarcinata. La sf saptamanii voi face testul si apoi daca da dumnezeu sa fie ce cred eu


Iti doresc sanatate.




caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Buna Laura,

Vreau sa iti spun cite ceva din povestea mea si ce am facut eu.
Daca mai vii pe aici spune-mi, te rog, care sint efectele anexitei la tine.
Si eu am cautat "anexita" pe net si am gasit multe, printre care si articolul cu doamna V.Liciu. Am sunat si atit...nu am mers mai departe fiindca nu am avut 100% incredere nici nu am gasit pe cineva care sa fi urmat tratamentul + ca Dna Liciu mi-a zis la tf. ca varianta ei de tratament "vindeca orice afectiune uro-genitala". Prin incredere am vrut sa spun si putere fiindca faci ceva si apoi daca rezultatul nu e cel dorit, ramine dezamagirea si inca un gind negru "de ce la mine nu a mers?". Acum am inceput tratamentul Laviniei de la sectiunea "aspirantelor" intr-o forma simplificata ptr. ca de ex. mi-e frica sa iau semintele de marar, eu fiind operata de fibrom, dar tinind cu strictete partea cu ceaiul de galbenele(o sa vezi de ce). Acum, ce vreau eu sa tratez sint trompele, filiforme si vizibile la HSG numai in prima treime, cea de la uter.
Tot in F.As. am gasit si tratamentul unei doamne din Iasi, spalaturi cu ceai de galbenele si atit(!!!). Am sunat-o si mi-a zis ca ea si-a tratat o salpingita, a facut tratamentul vreo 2 luni, in fiecare seara, apoi la citeva luni 2-3 a ramas insarcinata. A facut primul copil la 37 de ani si imediat si urmatorul. Acum e in virsta, am facut un mic calcul, arecam 57-60 ani.
As vrea sa merg si la Dna Liciu dar mai am o intrebare, eu nu am facut deloc infiltratii(sau perfuzii) si ma gindeam ca in martie sa ma duc(la Giulesti, aici am facut si op.) si suprapunind cu un tratament naturist sa nu il anulez.
Astept raspunsul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

quote:
Originally posted by MadalinaM

Buna Laura,

Vreau sa iti spun cite ceva din povestea mea si ce am facut eu.
Daca mai vii pe aici spune-mi, te rog, care sint efectele anexitei la tine.
Si eu am cautat "anexita" pe net si am gasit multe, printre care si articolul cu doamna V.Liciu. Am sunat si atit...nu am mers mai departe fiindca nu am avut 100% incredere nici nu am gasit pe cineva care sa fi urmat tratamentul + ca Dna Liciu mi-a zis la tf. ca varianta ei de tratament "vindeca orice afectiune uro-genitala". Prin incredere am vrut sa spun si putere fiindca faci ceva si apoi daca rezultatul nu e cel dorit, ramine dezamagirea si inca un gind negru "de ce la mine nu a mers?". Acum am inceput tratamentul Laviniei de la sectiunea "aspirantelor" intr-o forma simplificata ptr. ca de ex. mi-e frica sa iau semintele de marar, eu fiind operata de fibrom, dar tinind cu strictete partea cu ceaiul de galbenele(o sa vezi de ce). Acum, ce vreau eu sa tratez sint trompele, filiforme si vizibile la HSG numai in prima treime, cea de la uter.
Tot in F.As. am gasit si tratamentul unei doamne din Iasi, spalaturi cu ceai de galbenele si atit(!!!). Am sunat-o si mi-a zis ca ea si-a tratat o salpingita, a facut tratamentul vreo 2 luni, in fiecare seara, apoi la citeva luni 2-3 a ramas insarcinata. A facut primul copil la 37 de ani si imediat si urmatorul. Acum e in virsta, am facut un mic calcul, arecam 57-60 ani.
As vrea sa merg si la Dna Liciu dar mai am o intrebare, eu nu am facut deloc infiltratii(sau perfuzii) si ma gindeam ca in martie sa ma duc(la Giulesti, aici am facut si op.) si suprapunind cu un tratament naturist sa nu il anulez.
Astept raspunsul tau.



Buna Madalina,

Sa-ti spun cam cum este cu anexita la mine. In urma cu aprox 4 ani am vrut sa vad de ce nu mai reusesc sa raman insarcinata, dupa un avort facut in 1990. Deci am facut un HSG, permeabilitatea trompelor fiind indoielnica. A urmat o laparoscopie cu rezultat pozitiv. Apoi, cam 6 luni, am luat anticonceptionale - vrand sa aman un pic momentul cand am sa raman insarcinata. Pe atunci eram sigura ca dupa acele interventii nu o sa fie nici o problema.Dupa ce am intrerupt pastilele, poate este doar o coincidenta, am inceput sa am dureri in timpul , undeva in partea dreapta. Au trecut 3 ani de atunci, am facut diverse tratamente cu antibitice,supozitoare etc., durerile insa nu o incetat nici o clipa, dimpotriva. Acum am tot timpul intepaturi si in stanga si in dreapta, menstre dureroase (a aparut si un chistulet, iar durerile din timpul sunt ingrozitoare. Concluzia - anexita. Pe 3 martie o sa ma duc la Giulesti sa-mi repet HSG (dr. Niculescu). Apoi daca si acest medic spune ca totul este OK, ma duc la dna Liciu sau la orice alta persoana care poate sa-mi recomande tratament naturist. In legatura cu perfuziile, parerea mea este , ca nu este o problema daca se intercaleaza cu un trat. naturist, poate chiar este mai bine. Daca te internezi in martie poate ne intalnim acolo. Te pup si poate imi scrii si tu care sunt simptomele anexitei la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura V. spune:

quote:
Originally posted by caty


Draga Laura,

Ai toata increderea. Dupa ce am facut tratamentul prof. liciu mi-am dat seama de importanta si eficacitatea tratamentelor naturiste pe langa cele medicamentoase.

Deja dupa 3 luni (am facut tratamentul in luna noiembrie) cred ca am obtinut ceea ce vreau de aproape un an. Am o intarziere de 6 zile si cred ca am ramas insarcinata. La sf saptamanii voi face testul si apoi daca da dumnezeu sa fie ce cred eu


Iti doresc sanatate.




caty




Multumesc Caty, eu tie iti doresc BAFTA. Spune-mi te rog, daca pe langa ovule si crema, ea ti-a recomandat si ceaiuri sau altceva si daca iti spune si cum sa le folosesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Laura draga,

Impreuna cu tratamentul primesti si o descriere completa a lui.
Pe langa crema si ovulele care sunt preparate de D-na Liciu mai trebuie sa cumperi niste ceaiuri(costa ~200.000 lei) care se combina(eu faceam un amestec intr-un vas mai mare in care puneam cantitati egale din fiecare planta) si se prepara un ceai cu care se fac spalaturi vaginele si bai de sezut. Daca nu gasesti chiar toate plantele nu-i nici o problema.Cele mai multe se gasesc Mi se pare ca am facut cu vreo 2 plante mai putin care nu le-am gasit.

Trebuie sa-ti spun ca eu am fost in luna mai 2002 la doctor si mi-a gasit chisturi de 5 cm si mi-a spus ca sunt pentru operatie. M-a speriat spunandu-mi ca nu pot face bb cu asemenea chisturi. Din iunie pana in septembrie am facut injectii, ovule , antibiotice laserterapie si altele care nici nu le mai tin minte iar in septembrie cand am facut echo totul arata neschimbat la aceleasi dimensiuni.
In octombrie am facut comanda la D-na Liciu, In noiembrie am urmat tratamentul iar dupa tratament la echo chisturile aveau 5mm (aproape inexistente).

Sper ca te-am lamurit.Daca mai vrei detalii iti stau la dispozitie.
Iti doresc multa sanatate si cat mai curand un .



caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

La mine anexita se manifesta prin durere in zona cu pricina la cea mai mica "expunere" la frig. Expunere e mult spus ptr ca ma imbrac foarte gros, si in general nu sint tipa care sa poarte mini iarna. Ma rog la Dumnezeu sa se rezolva problema asta si in acelasi timp asta sa fie motivul ptr care nu avem BB pentru ca daca e altceva si eu nu stiu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saso spune:

fetelor..am cautat in formula as...

si pt cine vrea mai multe despre doamna liciu.. mergeti la pagina:

http://www.formula-as.ro/404as/mednat.html

veti gasi si adresa ei de mail.

inca nu am probat nimic din ce am gasit!

succes! va pup!

Mergi la inceput