Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ileana, dar tie ti-a iesit testul pozitiv clar acum?

Mi-am facut ieri si azi dim un DiaSpot casetuta si au iesit negative...nici macar dupa Clostilbegyt, Flamexin, Pregnyl, Duphaston, folicul de 28mm, endo de 13mm, mers la biserica etc etc nu a iesit pozitiv... Daca stai sa te uiti cu lupa la ele se vede si cea de-a doua liniuta, dar...mult prea slaba si stearsa...eu bineinteles ca sper ca este prea devreme...azi z11DPO si z12 dupa Pregnyl...
astept uratzii, dar nu mai fac nici un fel de stimulare, renunt si la luatul temp si la tot...
sunt amarat :((

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Tu ai zis ca te duci azi la eco...ce-ai facut? cum a fost? hai, spune de bine, macar tu:)))

Eu mai trag speranta pt ca si Catrinel mi-a spus ca toate testele inainte sa trebuiasca sa-i vina cm i-au iesit neg, doar atunci i-a iesit pozitiv...si daca si tu zici la fel...mai sper un pic.

Ce ai facut? Astept cu nerabdare sa-mi scrii si sa-mi spui ca a fost ok si se vede bb!!!

Pupicei multi, multi!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Am fost azi la dr. si mi-a facut eco. Nu s-a vazut prea bine, a spus ca e prea mic. Dar au confirmat sarcina doi dr. Mi-a zis sa nu fac inca analize, sa astept sa se intoarca din concediu. Mi-a dat cateva sfaturi si a zis sa iau prenatale.
Ingeras stai linistita ca mai sunt sanse. Primul test a iesit si la mine negativ, sau asa credeam eu pt. ca si la mine a 2-a linie era f.slaba. Al doilea a iesit un pic mai clar, dar tot nu se vedeau bine liniile (si testul a fost. din cele mai bune). De asta nu credeam ca am ramas pana au inceput simptomele. Toata lumea imi spunea ca e pozitiv si eu nu credeam. Eu am renuntat de mult sa imi iau temperatura, sa calculez totul pt. a ma destinde un pic de toate astea. Am intrat mai rar si pe forum si faptul ca am fost in concediu m-a ajutat f. mult.
O sa vezi ca o sa ti se intample si tie minunea. Si eu imi cam luasem gandul in ultimul timp....
Si la tine este prima stimulare?

Ileana
DPN
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Ileana, ma bucur din suflet ca ai reusit! Bafta multa in continuare si sa ai o sarcina fara probleme! Eu te-am urmarit aici pt. ca urmeaza sa fac stimulare cu Clostylbegit in oct. si vroiam sa vad daca sunt rezultate. Se pare ca la tine a avut efect stimularea, iar pt. mine asta este un impuls!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ileana, ma bucur din tot sufletelul de bebicul si de fericirea voastra! Ti-am spus ca e bine...vezi ca am avut dreptate! Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi! de-abia astept sa vad ce este...
Da, si eu sunt la prima stimulare, dar luna viit nu mai fac...pt ca nu mai vreau si mi-a spus si dr ca vrea sa ma monitorizeze fara sa iau nimic, sa vada cu face organismul meu "neajutat". Stiu ca nu este nici luna asta, desi numai D-zeu stie cat imi doream si ce sperante aveam, dar daca testul a iesit neg...asta este! nu au intrat (inca) zilele in sac!

si ca sa nu ma apuc inca o data sa compun ce simt, uite ce am scris la oligo:

Eu debordez de optimism si de o stare interioara de ... bine ... nu stiu de ce. Am incercat ieri sa va scriu, dar nu am reusit, ca am avut pb cu netul acasa...
M-am gandit eu, ce naiba stau tot timpul si ma gandesc numai la asta, nu ma mai pot concentra pe nimic altceva, nu mai gust nimic din ce este frumos pe lume si in jurul meu... plus ca ajunsesem atat de isterica (la figurat) incat riscam sa stric tot ce am reusit sa "cladesc" pana acum... in ult 26 de ani...
Asa ca gata! cand vrea D-zeu, atunci sa fie bb!

Va pupacesc mult de tot si va urez o viata minunata! nu o pierdeti, pt ca nici nu va dati seama cum trece pe langa voi tot asteptamd luna viitoare...sau perioada fertila urmatoare...

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc mult princess. Succes si tie cu stimularea!
Multumesc mult ingeras. Inca imi este teama pt. ca multe fete care au reusit cu stimularea au si pierdut sarcina pe parcurs. Asa ca grijile mele nu s-au sfarsit.
Ma bucur pt. tine ca incerci sa te mai linistesti, ai sa vezi ca va veni mai repede decat te astepti.
Sa de-a D-zeu la toata lumea .

Ileana
DPN
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:


salut fetelor. Ma alatur si eu celor care spera sa aiba fericirea de a fi mame!!
Felicitari Ileana si sa ai un bb sanatos si frumos!
Si eu am facut stimulare trei luni cu Clomid dar fara sa am noroc. In schimd doctorul meu mi-a spus ca ambii lui copii sunt "Clomid babies" si nu,nu sunt gemeni asa ca sunt toate sansele sa ai o sarcina usoara si fara evenimente neplacute!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc CamiM, mai ales pentru incurajari. Sunt un pic ingrijorata. Am vrut sa ma inscriu si eu la mamici de martie-aprilie si am citit mesajele lor si in ultimele zile sunt vreo 3-4 fete care au pierdut sarcina. Si mai sunt si cazurile de la acest subiect...
Incerc sa nu mai mai gandesc la asta. Sper sa reusesc pana la urma.
Pupici si BB la toate fetele.

Ileana
DPN
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ileana suntem alaturi de tine,cea mai zgomotoasa si optimista galerie:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ileana, scumpa, stai linistita! nu este cazul sa-ti faci griji acum!

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput