Uter infantil

Uter infantil | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj

Saliu gagici,ieri la HSG pe langa rezultat mi s-a spus ca am si uter infantil (de dimensiuni mici,ca de adolescenta,mi s-a spus )cred ca de bucurie ca trompele-s bune am omis sa va zic chestia asta...
Mi s-a mai spus ca din momentul in care se confirma sarcina va trebui sa primesc tratament de sustinere a sarcinii din cauza dimensiunilor uterului,si sa ma feresc si de cel mai mic efort (ceea ce fac de pe acum...).
Pana am din nou consultatie la doctorita noastra homeopata mai e ceva vreme,asa ca va intreb acum si eu pe voi...stiti ceva "leac" pentru treaba asta ?? Ce as putea face sa maresc cumva cavitatea ?!
Mersic de incurajari si pentru ca va bucurati alaturi de mine de mica mea victorie.
Gabi,am incercat sa-l conving pe al meu sa faca spermograma mai repede dar nu vrea nici chip sa iasa din cuvantul doctoritei,deci vesti despre analiza o sa am peste vreo luna jumate.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Mariaa,
aceiasi problema o am si eu cu uterul bicorn, dar la mine e uterul mare, doar ca are forma aia mai "ciudata".
despre uter infantil, nu prea stiu mai nimik, stiu doar ca in zona unde lucrez am vazut un spital, o sectie de "ginecologie infantila", dar nu stiu cu ce se ocupa.
sper sa fie bine, sa putem tine bb pana la termen!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Raspunsurile din "Formula As" cu privire la uter infantil sunt date de dna dr DANA PODARU - medic Planificare familala, tel: 638.08.88 (asta e varianta veche de numar).


http://www.formula-as.ro/394as/citr.html (tratament !!!!)

Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Andruzza si eu am uter bicorn si dr.Olaru de la Timisoara mi-a spus ca nu o sa puna probleme la nidatie. Tie ce ti s-a spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

matia,
mie mi s-a spus ca nu-i problema sa raman insarcinata, ci doar sa duc sarcina pana la capat.
dar uite, ca nici insarcinata nu raman:(

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Maria si mie mi-a zis ca-i cam micut. Adica 6.6/3, si totusi Mara a avut 3200gr, si eu nu am luat nici un fel de medicamente pentru uter cat am fost insarcinata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Se pare ca sintem pe aceesi craca, Andrruzza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

da, matia..din pacate asta e...curaj :)

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Initial creeata de Mariaa

Saliu gagici,ieri la HSG pe langa rezultat mi s-a spus ca am si uter infantil (de dimensiuni mici,ca de adolescenta,mi s-a spus )cred ca de bucurie ca trompele-s bune am omis sa va zic chestia asta...
Mi s-a mai spus ca din momentul in care se confirma sarcina va trebui sa primesc tratament de sustinere a sarcinii din cauza dimensiunilor uterului,si sa ma feresc si de cel mai mic efort (ceea ce fac de pe acum...).
Pana am din nou consultatie la doctorita noastra homeopata mai e ceva vreme,asa ca va intreb acum si eu pe voi...stiti ceva "leac" pentru treaba asta ?? Ce as putea face sa maresc cumva cavitatea ?!
Mersic de incurajari si pentru ca va bucurati alaturi de mine de mica mea victorie.
Gabi,am incercat sa-l conving pe al meu sa faca spermograma mai repede dar nu vrea nici chip sa iasa din cuvantul doctoritei,deci vesti despre analiza o sa am peste vreo luna jumate.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.




Si eu am avut uter infantil si dupa ce s-a prins sarcina prin FIV mi-a dat 2 saptamani de injectii cu gravibinom.Nu-i nici o probleme!Cu acest tip de uter ramai insarcinata,dupaaceea trebuie sa faci gravibinom.la mine a fost nevoie doar 2 saptamani dar altele fac pana la sfarsitul sarcinii.Oricum la eco iti spune daca trebuie sa iei sau nu.Intai sa dea Dumnezeu sa avem bb si apoi o sa facem cate sunt nevoie gravibinoame!

Te pup,
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Maria si mie mi-au spus la inceput ca am uter infantil,
apoi alt dr mi-a spus ca e micut,iar aici mi-au spus ca
normal...!!!eu ce sa mai cred...
Nu iti pierde speranta.

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput